Geros knygos, kurias verta perskaityti

Categories Finansinė Laisvė
knygos

Mokykla man įdiegė nenorą skaityti – nesu grožinės literatūros mėgėjas, o griežtų deadline’ų laikymasis turbūt niekam neišugdė naujo pomėgio. 🙂 Tačiau universitete pradėjau skaityti knygas, daugiausiai susijusias su mano studijuojama disciplina, daugiausiai populiarios psichologijos knygas. Jos man padėjo pažvelgti į mokslinius dalykus suprantamiau ir papildė universiteto kursą. Po to pasinėriau į istorines knygas apie WW2 ir asmeninių finansų valdymą ir investavimą.

Universitete pirkdavau naudotas knygas „Oxfam” knygyne, kur geros būklės knygos dažnai kainuodavo iki £5, dabar jas skaitau bibliotekose. Neseniai sužinojau, kad imant knygą iš bibliotekos, jos autorius gauna mažą komisinį. Tad ne tik sutaupau dar labiau, tačiau ir šiek tiek paremiu knygos autorių. 🙂

Ką skaityti toliau?

Knygas seniau rinkdavausi atsitiktinai ir spontaniškai – pamatęs patinkantį viršelį, paskaitydavau mažą dalį knygos ir pažiūrėdavau ar ji mane domina. Tačiau ilgainiui pasirodė, kad visas įdomias knygas perskaičiau ir nebeliko ko skaityti (tai sutapo su visų man įdomių knygų apie asmeninius finansus Martyno Mažvydo bibliotekoje perskaitymu 🙂 ).

Tuomet dažnai pradėdavau ieškoti įdomių knygų internete, tačiau galiausiai bibliotekoje apie knygą vėl spręsdavau pagal viršelį. 🙂 Vienintelė knyga, kurią perskaičiau pagal rekomendaciją buvo T. Stanley „Jūsų kaimynas milijonierius”, už kurios rekomendaciją esu dėkingas Balticmustache tinklaraščio autoriui. 🙂

Jeigu idėjų kartais pritrūkstate, norėčiau pasidalinti keliomis rekomendacijomis apie perskaitytas knygas, kurios man įsiminė labiausiai. Recenzijų jau daug prirašyta internete, aš nuo savęs norėčiau pridėti trumpą sakinį apie kiekvieną knygą, kodėl ji yra šiame sąraše. 🙂

Sąrašą ketinu nuolatos atnaujinti, tad ilgainiui knygų sąrašas turėtų susiakumuliuoti kaip ir palūkanos per ilgą laikotarpį. 🙂

R. Kiyosaki serija. Parodo, kad turtas yra mūsų veiksmų pasėkmė ir kiekvienas žmogus gali tapti turtingu.

J. Bogle „Sveiko proto investavimas”. Pateikia įrodymą, kad Jūsų močiutė gali būti sėkmingesnė investuotoja į akcijas, nei profesionalūs fondų valdytojai.

B. Malkiel „Atsitiktinis klaidžiojimas Volstrite”. Kaip įsiklausymas į savo antros pusės žodžius gali Jus padaryti ne tik laimingus, bet ir turtingus.

J. Miklovas „Aš stebuklas – Jūs nepastebėjote?”. Apie pinigų reikšmę XXI a. Lietuvoje.

Y. Harari „Homo Deus. Glausta rytojaus istorija”. Žmonių elgesys yra nulemtas bandos jausmo. Spoiler alert: Dievo nėra.

D. Carnegie „How to Win Friends and Influence People”. Kiekvienas žmogus yra įdomiausias pats sau.

D. Carnegie „How to Stop Worrying and Start Living”. Kas gali atsitikti blogiausia? Ką padaryti, kad to išvengčiau?

R. Petrausko serija. Vienintelės mano skaitytos knygos apie WW2 po istorijos vadovėlių, parašyta kiek įmanoma neutraliai.

J. Clavas ir A. Levickas „Investavimo į nekilnojamą turtą paslaptys”. Investavimas į NT Lietuvoje žaliems.

D. Pancerovas „339”. Susidariau idėją, kad S. Skvernelis nori dirbti Tėvynės labai, tačiau yra apribotas kritinio mąstymo trūkumu.

D. Pancerovas „Kiborgų žemė”. Užuodžiau iškreiptos istorijos sukelto karo smarvę.

Timothy Ferris. „Keturių valandų darbo savaitė”. Daugiau darbo nereiškia daugiau uždarbio.

Mark van Buren. „Būk ne tobulas, o laimingas”. Ar jautiesi laimingas, ar liūdnas – tai praeis.

Andrius Tapinas. „Prezidentas”. Apie tai, kiek daug mes nesužinome apie politikos užkulisius.

Mario Puzo. „Krikštatėvis”. I will make you an offer you can’t refuse.

Erich Maria Remarque bibliografija. Gyvenimas laikinas ir žmonės yra mėsos gabalai.

George Orwell. Gyvūlių ūkis ir 1984. Iš kiekvieno pagal galimybes ir kiekvienam pagal poreikius neveikia.

Nasim Taleb. Rizikuoti savo kailiu. Put your money where your mouth is.

Martha Hall Kelly. „Alyvų Mergaitės”. Holokaustas iš visų jame dalyvavusių žmonių pusių.

Dabar skaitoma: Dailius Dargis. „Milijonieriaus testamentas meilės pinklėse”.

Ar skaitote knygas?


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €51, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

14 thoughts on “Geros knygos, kurias verta perskaityti

  1. Geras sarasiukas atrodo, reiktu ir man jas paskaityt ar paklausyt. Esu klauses turtinga teti vargsa teti, how to win friends. Turbut labai reiktu how to stop worring, nes gera pasirode ta how to win friends nors ir nenoriu taip elgtis kaip toj knygoj sako, bet taip elgdamasis manau geresnius santykius palaikau.

    1. Nėra crazy life-changing knyga, bet yra gerų praktinių patarimų. Carnegie pasakoja istoriją, daug tikrų herojų, tai lengva įsijausti. 🙂

  2. Beje pasidalinsiu siandien podcastu kuri klausiau : https://castbox.fm/vb/214730930 – retirint anskti sako reikia ir del sveikatos, kad pasiilginti gyvenima. Ypac pastebiu lietuvoj zmones pasensta anksciau laiko, palyginti su kitomis issivysciusiomis salimis. Nuo sunkaus darbo matyt.

    1. Hi, Dariau,

      ačiū už pasidalinimą. Pracheckinsiu artimiausiu metu. Senėjimas gali būti ir dėl menko fizinio aktyvumo antroj gyvenimo pusėj 🙂

      1. Senėjimas ir sveikata labai įdomi tema. Kaip tu manai kas daro didžiausią įtaka senėjimui, mažas fizinis aktyvumas, psichologinis/emocinis fonas, žalingi įpročiai, nesveika mityba?

        1. Hi crash,

          ačiū už komentarą.

          Manau, kad pats atsakai į savo klausimą. 🙂

          Sunku būtų išskirti vieną priežastį, veikiausiai visumą. Aš manau, kad fizinis aktyvumas labai svarbu, nes jis tiesiogiai (dopaminas po treniruotės ir gera savijauta) arba netiesiogiai (nenoras nubraukti sunkų darbą salėje žalingais įpročiais) veikia ir likusius tavo išvardytus dalykus.

          Ką manai tu?

          1. Aš manau viskas prasideda nuo „galvos”, o tiksliau nuo tingėjimo. Tai pats didžiausias mūsų priešas. O senėjimas yra elementarus mūsų kūno eksploatavimas. Pvz besaikis valgymas žiauriai eksploatuoja mūsų organizmą ir greitina senėjimą. Šita tema domiuosi 10 metų jeigu nedaugiau ir šiuos metus paskirsiu būtent kineziterapijos temai išnagrinėti, nes su metais jaučiu kaip „lenda” sporto klaidos kurias dariau jaunesnis. Labai visiems patariu užsiimti sveika gyvensena, nes tai siejasi su mūsų tikslais, nes norim gyventi laisvi, bet kai kurie pamiršta, kad reikia dar stengtis gyventi ir ilgai.

            1. Aš manau, kad tingėjimas nėra blogas dalykas. Nuolatinis siekis daryti kažką naudingo veda į žiurkų ratą, kuriame labai lengva užsisukti ir skatinti senėjimą nuovargiu. 🙂

              1. Aš kalbėjau apie tingėjimą užsiimti savo sveikata: Gaminti sveiką maistą, sportuoti, daryti tempimo pratimus, darytis profilaktinius tyrimus ir t.t. Nuolatinis siekis daryti kažką naudingo yra nuostabus dalykas, o nuolatos dirbti yra vergo mentalitetas.

  3. Šiuo metu skaitau Hans Rosling „Faktų Galia” tikrai padeda susidaryti tikslesnį pasaulio vaizdą neparemtą emocijomis iš žinių reportažų. Buvau nustebęs kai į knygos pradžioje pateiktus 10 klausimų teisingai atsakiau tik į 1
    Beje nusprendžiau prisijungti prie FIRE blogerių su http://www.fitech.lt būčiau labai dėkingas už įvertinimą(HonestFire jei nenori kad reklamuočiausi tavo bloge tai šią dalį tiesiog ištrink ir atsiprašau 🙂 )

    1. Labas Fi-Tech,

      ačiū už pasidalinimą. 🙂

      Įdomu, į kiek klausimų pavyks atsakyti man 🙂

      No worries, džiugu, kad daliniesi mintimis. 🙂

  4. Geras sąrašas. Vertingų knygų yra.
    Pasigedau grožinės literatūros. Atrodytų, kad čia ne į temą tokios, bet patikėkite, šalia išvardintų grožinė yra būtina.

    1. Nauri,

      ačiū už komentarą.

      Grožinei pomėg sugriuovė mokykla. 🙂 Šią vasarą perskaičiau „Vilko valanda” ir „Senis ir Jūra”, bet nejaučiu tokio malonumo, kaip skaitydamas ne grožinę literatūrą.

Leave a Reply