Pasinaudodami šia skaičiuokle galite numatyti kada Jūs tapsite finansiškai nepriklausomi ir galėsite patys rinkitis ką toliau veikti gyvenime.
Jums reikia įvesti amžių, dabartinių santaupų kiekį, mėnesinių įmokų dydį (aš vedžiau konservatyvų vidutinį įmokos dydį – €600), vidutinę tikimąsi grąžą ir savo FIRE (ankstyvos pensijos) tikslą.
Pagal skaičiuoklę, į kurią suvedžiau gana konservatyvius skaičius, FIRE turėčiau pasiekti būdamas 34 metų. Suvedus mažiau konservatyvius skaičius, tikslą galėčiau pasiekti jau po 6 metų, būdamas 31. Pagyvensim pamatysim. 🙂 O kokį skaičių gavote Jūs?
P.S. paspaudę charts ir savings schedule galite gauti daugiau vaizdinės informacijos.
P.P.S. daugiau panašių skaičiuoklių galite rasti čia.
12% interest rate? Kaip? ;D
Gyti,
aš skolinu brangius pinigus 🙂 https://www.honestfire.lt/sutelktinis-finansavimas/
Sutinku, kad ekonomikos augimo metu tai yra visai safe bet, tačiau kaip su tomis skolomis būtų recesijos metu? Dėl šito visai skeptiškas esu.
Vėluojančių/nemokių bus daugiau. Tačiau tikėtis, kad per ilgą laikotarpių jų kiekis tiek išaugtų, kad neatmuštų dviženklių palūkanų būtų nelabai racionalu. Bankai kreditines išdavinėja panašiom palūkanom kaip P2P grąža dabartinė ir praeitos krizės metu tai buvo vienas iš kelių produktų, kuris greitai atsistatė ir grįžo į normalią grąžą per metus (https://www.creditcards.com/credit-card-news/card-issuer-bank-profit.php)
Tačiau visgi bankai ir P2P veikia skirtingais būdais.. „kad neatmuštų dviženklių palūkanų būtų nelabai racionalu” ar yra šitam teiginiui patvirtinti informacijos? Pvz.: kaip P2P sekėsi paskutinės krizės metu? Kiek paskolų defaultino ir nebuvo grąžintos? Prašau nepriimti mano skepticizmo kaip kritikos, ar kad visai neapsimoka į P2P investuoti, tiesiog smalsu, nes ir pats norėčiau pabandyti investuoti į P2P, bet truputį baisu kaip šiam instrumentui seksis ateinančios recesijos metu. 🙂
Zopa veikia nuo 2005, per 2008 metų krizę generavo teigiamą grąžą (https://blog.zopa.com/2016/07/15/zopas-performance-during-the-2007478-recession/)
Manau, kad žvelgiant į laikotarpį, kai prireiks investuotų pinigų, mano atveju, už dešimtmečio – man nėra įdomu trumpalaikiai bangavimai, nes jų visada bus. 🙂
Jei investicija nebus sėkminga – bus gera pamoka ir galėsiu geriau planuoti savo kitas investicijas.
O neplanuojate kaip daugumoje blogų pateikti savo investicinio portfelio? T.y. parodyti kaip jis kas mėn auga, kaip jis suskirstytas ir pan, nes manau pats tokį dalyką vedate, o ir skaitantiems bus gerokai įdomiau stebėti jūsų kelią į finansinę nepriklausomybę.
Labas, Mindaugai,
ačiū už pastebėjimą.
Stengiuosi portfelį sekti kuo mažiau, tačiau mintis gera.
Apie portfelio sudėtį esu rašęs atskiruose postuose (https://www.honestfire.lt/crypto/ ir https://www.honestfire.lt/tarpusavio-skolinimas/).
Kitąkart portfelį planuoju tikrinti rugsėjo viduryje, tada informacija ir pasidalinsiu. 🙂
Kaip gauti jūsū naujienlaiškį
Sveiki, Simai,
pridėjau prie subscriberių 🙂 Turėtų karts nuo karto iššokti lentelė siūlanti užsiprenumeruoti.
Taip pat naujausius įrašus galite sekti FaceBook: https://www.facebook.com/HonestFIREblogas/
Mindaugai, prašau 🙂
https://www.honestfire.lt/p2p-skolinimo-honestfire-portfelis/