Crypto (ne)sėkmė

Categories Investicijos
Crypto pionieriai

Patekau į 2017 m. pabaigos mega-mėsmalę pavadinimu crypto. Lindau į tai nežinodamas tiksliai, kas tai yra ir kaip tai veikia. Žinojau, kad tai yra Laukiniai Vakarai. Mano galvoje tai suskambo kaip easy money, get rich quick. 🙂

Su draugu buvome sukūrę apps‘ą, skirtą crypto valiutų stebėjimui ir aprašams, tačiau visam susidomėjimui subliuškus, toliau jo nebevystėme. Taip pat išverčiau TRON wikipedia puslapį, Augur ir Elastos whitepaper, tad dirbdamas tokį darbą tiek užsidirbau, tiek sužinojau kas yra crypto ir pagerinau savo supratimą, kuo tai gali būti reikšminga šiuolaikiniam gyvenimui.

Į crypto investavau apie €3.500. Šiuo metu turiu tik dvi investicijas: Horizon State Decision Token ir DESICO.

Horizon State Decision Token

Vienu metu turėjau apie 30 skirtingų rūšių žetonų, tačiau prieš keletą mėnesių visus pardaviau ir investavau į savo pagrindinę poziciją – HST. Šiuo metu turiu apie 17.000 žetonų, aktyviai seku šį startup‘ą, tačiau neseku žetonų kainos. Pastarąjį kartą, kai tikrinau vertė buvo apie $900-$1.000.

Crypto pionieriai – mano turimas startup’as iš Australijos.

Horizon State įmonė sukūrė technologiją ir apps‘ą, skirtą balsavimams, kiekvieną balsą įrašant blokų grandinėje. Kiekvienas atliktas balsas yra išsaugomas blokų grandinėje išlaikant balsuotojo anonimiškumą ir užtikrinant saugumą. Norint pakeisti balsus reikėtų nulaužti visus blokų grandinės kompiuterius vienu metu, kas praktiškai nėra įmanoma. Manau, jog tai yra šaunus blockhain technologijos panaudojimas, ką įrodo ir Technology Pioneer apdovanojimas Pasaulio Ekonomikos Forume.

Šiuo metu apps‘as jau naudojamas Australijos viešajame sektoriuje, anksčiau buvo skelbta apie sutartis su gerai žinomu Vokietijos futbolo klubu, bei viena iš Indonezijos partijų, tačiau, panašu, kad partnerystės buvo atidėtos.

Kokia esmė turėjimo HST žetonų? Tai yra vienintelė mano investicija šiuo metu, kuri man nekuria jokio pinigų srauto ir ją turiu vien dėl spekuliacinės vertės padidėjimo. Kiekvienas Horizon State klientas moka už paslaugas doleriais, eurais ar kita įprasta valiuta ir Horizon State už tą sumą perka žetonų, kurie panaudojami balsuojant. Tai sukuria žetonų paklausą. Po balsavimo žetonai grąžinami atgal į rinką, iki 8% jų „sudeginami“ ir panaikinami iš apyvartos, 5% panaudojami labdarai, tad laikui bėgant mažės žetonų ir, augant įmonės pardavimams, didės žetonų paklausa.

DESICO

Pirmasis lietuviškas STO (vertybinių popierių ženklų turinčių kriptovaliutų platinimas). Džiaugiuosi, kad pavyko sudalyvauti jame ir šiuo metu turiu 1.200 DESI. Įmonė skirs 12,5% nuo visų savo pajamų investuotojams. Šiuo metu turiu 1/1000 visų žetonų, tad jei įmonė gaus €1.000.000 pajamų, investuotojams bus skirta €125.000, iš kurių gaučiau €125. Įmonė jau paskelbė, kad nusipirko įmonę, turinčią finansų brokerio licenciją, kuri leis greičiau pradėti antrinę vertybinių popierių prekybą. Taip pat neseniai buvo paskelbtas pirmasis klientas Paysera, kuris yra jau neblogai žinomas veidas Lietuvoje.

Žinomi veidai veržiasi į crypto pasaulį.

Pabaigai

Mano svajonė ir tikslas yra turėti keletos verslų akcijų, kurios man užtikrintų pasyvias pajamas. Džiaugiuosi, jog turiu galimybę prisidėti prie investavimo į startup‘us, kas man yra labai exciting dėl didelės galimos grąžos ir iki šiol smulkiesiems investuotojams neprieinamų galimybių. Jau dabar kaupiu pinigus kitai investicijai į crypto vertybinius popierius. O iki investicijos atlikimo lai kompanijos pavadinimas išlieka paslaptyje. Nors jį nuspėti turbūt nebūtų sunku. 🙂

P.s. aš esu atsitiktinis žmogus internete ir mano investicijos nėra patarimas kaip ir kur investuoti. Prieš investuojant atlikite savarankišką analizę ir priimkite investicinius sprendimus savo nuožiūra.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €51, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

Leave a Reply