131% XIRR strategija Bondora antrinėje rinkoje

Categories Investicijos
Bondora antrinė rinka

2021.04.13

Dalinuosi savo patirtimi prekiaujant Bondora antrinėje rinkoje, kuri generavo daugiau nei 100% XIRR 2021 m. Strategija dalinuosi dabar, nes Bondoroje naujų paskolų nebeperku dėl mažų antrinės rinkos apsukų, tačiau galbūt kam nors pravers susidaryti vaizdą apie prekybos antrinėje rinkoje strategiją.

Straipsnio pradinė versija buvo nurodymai programeriui, ją palikau parašytą italic’u. Kad straipsnis nebūtų labai nitty-gritty pridėjau komentarus, plačiau papasakojančius dėl ko pasirinkau kiekvieną iš strategijų.

Perku

Menki vėlavimai

Dalis paskolų gavėjų dalį paskolos įmokos sudengia iš ankstesnės mėnesio įmokos arba mažesnio nei turėtų būti pavedimo tą mėnesį ir neilgai trukus įmoką padengia pilnai. Tikslas gavus įmoką parduoti paskolą už savikainą ir uždirbti iš nuolaidos ir gautų palūkanų.

Būsena: „Current” arba „Overdue”, įmokos vėlavimo data iki 7 dienų, vėluoja max 1 įmoka, sumokėtos įmokos dalis bent 30%, nuolaida bent 5%, principal dalis ne daugiau 20 Eur. Paskolos pavyzdys:

Menkas vėlavimas su ženklia daline įmoka

Ta pati situacija, kaip ir pirmame variante, tik vėlavimo trukmė iki pilno įmokos padengimo ilgesnė, atitinkamai ir nuolaida įsigijimui didesnė – bent 10%. Tikslas gavus įmoką parduoti paskolą už savikainą ir uždirbti iš nuolaidos ir gautų palūkanų.

Būsena: „Current” arba „Overdue”, įmokos vėlavimo data iki 30 dienų, vėluoja max 1 įmoka, sumokėtos įmokos dalis bent 50%, nuolaida bent 10%, principal dalis ne daugiau 20 Eur. 

Mažai vėluojančios

Ta pati situacija, kaip ir anksčiau, kai gauta ženkli dalis einamos įmokos. Tikslas gavus įmoką parduoti paskolą už savikainą ir uždirbti iš nuolaidos ir gautų palūkanų.

Pirkti paskolą, jei būsena overdue ir paskutinė gauta įmoka viršija principal overdue ir accrued interest and late charges sumą, nuolaida bent 5%, vėlavimas ne daugiau 30 dienų.

Etatiniai melagiai

Šis tipas skolininkų yra mano vienas mėgstamiausių – vėluojantys iki atlyginimo dienos. Situacija gana nuspėjama ir, mano nuomone, mažiau rizikinga. Tikslas gavus įmoką parduoti paskolą už savikainą ir uždirbti iš nuolaidos ir gautų palūkanų.

Dalis paskolų turi patterną pagal kurį vėluoja – sumoka pradžioje mėnesio ir pilnai pasidengia gale mėnesio. Pirkti su bent 5% nuolaida.

Nevėluojančios su nuolaida

Vienu metu Bondoroje retais atvejais būdavo nevėluojančių paskolų, kurios buvo parduodamos su nuolaida. Įprastai laiku mokančias paskolas be nuolaidos superka bot’iniai pirkėjai, tad jiems vėl grįžus į rinką šias paskolas buvo lengva realizuoti.

Pirkti visas current paskolas su bent 1% nuolaida.

Parduodu

Visas „current” būsenos paskolas įkelti pardavimui su 7% antkainiu. Nepardavus, kitą dieną mažinti iki 4% – 2% – 1% – 0%.

Čia buvo truputį drambliuko svajonė. 🙂 Bet principas išlieka ir rankiniu būdu – parduoti kuo brangiau, jei rinka sugeria – kainą laikyti, jei ne – mažinti. Didelė kaina ypatingai gerai veikia su brangiomis suomiškomis paskolomis, kurias ne kartą esu pardavęs su 20% viršijančiu antkainiu.

Visas „overdue” būsenos paskolas parduoti su 1% antkainiu.

Siekiant valdyti riziką vėluojančias paskolas siekiu realizuoti kaip galima greičiau. 4% pelnas per kelias dienas mane pilnai tenkina ir nuo maksimalaus pelno gavus vėluojančią įmoką skiriasi sukauptų įmokų palūkanų dydžiu ir 1%.

Visas „60+ days overdue” paskolas, mokėjusias per pastaruosius metus, parduoti su 25% nuolaida; per 1 – 2 metus intervalą – -40%; per 2 – 3 – 50%; 3 ir daugiau – 60%.

Naudoju panašią strategiją iki šiol. Iš esmės neskubu parduoti vėluojančių paskolų ir parduodu tik už man tinkančią kainą. -40% nuo paskolos likučio Bondoroje vargu ar apskritai gali būti pelningas, nes Bondora pasiima trečdalį išieškomos sumos, tad tokiu būdu paskolų realizacija lėtenė, tačiau ženkliai labiau pelninga.

Nepavykę bandymai

Antstoliai

Dalis skolininkų esančių pas antstolius yra itin punktualūs ir sukuria nuolatinį pinigų srautą.

Susipirkti paskolas pagal šiuos kriterijus reikia nemažai laiko, o uždirbti – sunku. Skolininko palūkanos paprastai nukeliauja Bondorai už išieškojimą ir dalis paskolos dažnu atveju nurašoma.

Paskolos būsena bet kuri, nuolaida bent 50%, paskutinių trijų mėnesių įmokos sudaro bent 20% parduodamos paskolos kainos (su nuolaida); per vieną mėnesį atliktų įmokų suma negali būti mažesnė nei 4% paskolos kainos (su nuolaida); „accrued interest and late charges” negali viršyti 33 % „principal repaid” dydžio.

Tik su API

Dalis paskolų Bondoroje parduodamos su itin didele nuolaida, nepaisant to, kad iš jų išieškomi pinigai. Tokių paskolų rankomis nesugaudysi ir jas pagriebti, net ir kriziniais laikais, pavyksta tik turint API botą.

Pirkti visas paskolas, kurių gauta įmoka per paskutines 30 d. siekia bent 0.01 Eur ir nuolaida yra 90% arba daugiau.

P.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €61, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

3 thoughts on “131% XIRR strategija Bondora antrinėje rinkoje

Leave a Reply