€25.000 YOLO AKCIJŲ PORTFELIS

Categories Investicijos
YOLO akcijų portfelis

Prieš du metus pasidalinau įrašu apie €24.000 YOLO akcijų portfelį. Pirkinius pasirinkau pagal undervaluedshares.com patarimus. Kaip galite spręsti pagal portfelio dydį, undervaluedshares.com prenumeratą nutraukiau. 🙂

Viso portfelyje yra trylikos skirtingų įmonių akcijos, 8-ių jų vertė viršija €1.000, tad kaip sekasi didžiausioms jų ir pasidalinsiu.

TOP 8 YOLO pozicijos

Tobii stock

Priežastis kodėl pirkau: viename iš nemokamų undervaluedshares.com naujienlaiškių buvo paminėtas Tobii akcijos pavadinimas ir prie pilno įmonės aprašymo priėjimas buvo tik tiems, kurie susimokėjo $1.000 life-time mokestį. Mokėti nenorėjau, bet patikėjau, kad įmonė tikrai gali iššauti 100x, pasiėmiau paskolą Revolut ir didelę jos dalį skyriau šiai akcijai įsigyti.

Priežastis kodėl turiu: 2025 metais visi lengvieji automobiliai ES privalės turėti vairuotojo budrumo stebėjimo įrangą, o Tobii įrangą gamina ir jau susitarė su mašinų gamintojais, valdančiais 15% automobilių pardavimo rinkos.

Taip pat įmonė gamina akių judesio sekimo įrangą PS VR2 sistemai, tačiau VR pardavimai lėtai, atitinkamai ir pajamos iš šios sandorio įmonei didelės įtakos nebeturi.

Tai kone vienintelė akcija, kurios ketvirtinius pristatymus stebiu tiesiogiai ir esu užsisakęs įmonės naujienlaiškį. Gal visgi iššaus?

Helios Towers PLC stock

Priežastis kodėl pirkau: visi viską žino apie didžiausias pasaulio įmones ir negi daug uždirbsi investavęs į jau ir taip didelę technologijų korporaciją? Geriau investuoti į telefono antenas Afrikoje statančią bendrovę ir laukti kol Afrikos jaunimas savo selfiais man atidirbs mano investiciją.

Priežastis kodėl turiu: tiesą sakant nesugalvojau kitos priežasties nei tos, kad nuostolio niekada nefiksuoju. Įmonės naujienų neseku ir apie ją visiškai nieko naujo nežinau.

Apollo Global Managment Inc stock

Priežastis kodėl pirkau: kitų privataus kapitalo investicijų valdytojų akcijos kilo ženkliai labiau nei Apollo Global Management Inc, nes įmonę sukrėtė skandalas dėl buvusio CEO verslo santykių su prastos reputacijos asmenimis.

Priežastis kodėl turiu: skandalas išsikvėpė, CEO pasikeitė ir įmonės vertė pakilo beveik 70%. Įmonė generuoja stabilius ±2% dividendus.

Just Eat Takeaway.com stock

Priežastis kodėl pirkau: FOMO, kad maisto užsakymai per programėlę taps vis populiaresni ir Just Eat Takeaway.com taps pasauliniu lyderiu.

Priežastis kodėl turiu: įmonė nesėkmingai įsigijo amerikietišką maisto pristatymo verslą GrubHub, jį bando išsukti per promotioną su Amazon, tačiau panašu, kad nesėkmingai. Tikiuosi, kad ilgainiui įmonė grįš į pelningą kelią Europoje, kuo istoriškai ir pasižymėjo, ir neteks fiksuoti riebaus 80% nuostolio.

Porsche SE stock

Priežastis kodėl pirkau: FOMO, kad praleisiu elektromobilių bangą ir Tesla akcijų pirkti nenorėjau, nes maniau, kad jos yra pervertintos.

Priežastis kodėl turiu: įmonė vis dar labai pigi (parduodama už trijų metų pelno kainą) ir moka 5.5% dividendus. Atrodo kaip ganėtinai stabilus pasirinkimas ilgam laikotarpiui.

Priežastis kodėl pirkau: FOMO dėl 18% dividendų. Jau ilgą laiką stebėjau šią akciją, ją įsigijo mano draugas, kai dividendų pajamingumas buvo dar didesnis ir jaučiuosi, kad praleidau gerą progą anksčiau ir nenoriu to kartoti.

Priežastis kodėl turiu: papildomai pasipildžiau šių akcijų pardavęs vieną sėkmingą investiciją į Argentinos kukurūzų ir sojos augintoją Cresud tam, kad pasinaudočiau €500 metine lengvata akcijų pelnui. Kažkada tokiu būdu atsikračiau Gazprom akcijų iki karo Ukrainoje pradžios.

Priežastis kodėl pirkau: pirkau Tobii (iki šiol turiu pasitikrinti šios įmonės pavadinimo rašybą), tuomet įmonė atskilo į dvi dalis: Tobii, kurią aprašiau anksčiau ir Tobii DynaVox, kuri gamina prietaisus leidžiančius bendrauti neįgalumą turintiems žmonėms. Turbūt žinomiausias panašios technologijos naudotojas buvo Stephen Hawking.

Priežastis kodėl turiu: kai Tobii įmonės atsiskyrė, svarsčiau parduoti DynaVox dalį ir nusipirkti tik Tobii. Tačiau to nepadariau dėl to, kad DynaVox įmonės veikla yra stabilesnė ir klientai įmonės paslaugomis naudojasi ilgą laiką. Toks sprendimas pasiteisino, įmonė sparčiai auga ir per praeitus metus pelną akcijai padidino daugiau nei dvigubai, o akcijos kaina per metus padidėjo virš 90%. Turbūt pirmąkart turiu tokią sėkmingą investiciją, nors bendrai paėmus Tobii įsigijimo kainą vis dar esu praradęs trečdalį investuotos sumos + keliolika procentų palūkanas.

Dar viena pamoka nesiskolinti investicijoms į akcijas. 🙂

GPW stock

Priežastis kodėl pirkau: Lenkijos akcijų birža yra viena pigiausių biržų visame pasaulyje, šalis greitai auga ir ateityje akcijos įvertinimas gali priartėti prie išsivysčiusių rinkų kainų. Jei taip neatsitiks – įmonė stabiliai moka dividendus. Akciją įsigijau iš tos pačios paskolos, iš kurios pirkau ir Tobii akcijas, ir dėl diversifikacijos dalį paskolos nukreipiau į labiau prognozuojamas GPW akcijas.

Priežastis kodėl turiu: įmonės kaina išliko daugiau mažiau stabili per pastaruosius kelis metus ir kasmet gavau 6% viršijančius dividendus, kuriuos investavau atgal į įmonę. Nežinau ar akcijos kainos stipriai išaugs ilgame laikotarpyje, tačiau bent kažkiek YOLO portfelio noriu turėti santykinai stabilaus.

Investavęs pinigus į indeksą dabar veikiausiai turėčiau dvigubai didesnį portfelį ir tik patvirtinu taisyklę, kad mažmeniniai YOLO investuotojai akcijų rinkose neturėtų prisisvajoti uždirbti kosminių pelnų.

Bet gal šįkart pasiseks?


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €61, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

6 thoughts on “€25.000 YOLO AKCIJŲ PORTFELIS

 1. Gražūs vizualai 🙂
  O šiaip ačiū, kad sąžiningai parašai dėl ko pirkai ir pripažįsti savo klaidas
  Mano šiemet jav akcijos davė 100% grąža, baltijos 0%

  1. Algi,

   ačiū už komentarą.

   Prie vizualų geras tris valandas pasėdėjau, nesu turbūt tiek prakaitavęs prie vieno įrašo. 😀 Visai buvo įdomu pasiskaičiuoti kaip akcijų vertė atrodo realiais daiktais, susijusiais su įmonėmis.

   Sveikinu su gerais rezultatais, linkiu nesustoti. 🙂

 2. Tos Argentinietiškos ir Braziliškos akcijos vietinėmis valiutomis?
  Vis dar nesuprantu logikos YOLO investicijoms skolintis

  1. Linai,

   ačiū už komentarą.

   Ne, doleriais, perku ADR NY biržoje.

   Logika skolintis akcijoms buvo ta, kad uždirbsiu daugiau, nei sumokėsiu palūkanų. Ji kolkas nepasiteisino.

 3. Per koki patikima brokeri perkate? Lietuvos akcijas perku per swedbank. JAV akcijas noreciau pirkti…

  1. Rimantai,

   ačiū už komentarą.

   Naudoju interactive brokers, viena operacija kainuoja apie eurą + 2 Eur valiutos keitimo mokestis, jei ne JAV. Tiered kainodarą tik reikėtų pasirinkt.

Leave a Reply