€24.000 YOLO akcijų portfelis

Categories Investicijos
Yolo akcijų portfelis

Jau gerą pusmetį eksperimentuoju su akcijų pirkimu pagal undervaluedshares.com patarimus. Norėčiau pasidalinti patirtimi.

Anksčiau investavau Baltijos biržoje pagal savadarbį indeksą ir tai buvo daug laiko nereikalaujančios investicijos dėl kurių nesukau galvos. 2020 m. dukart išpardaviau visą portfelį, nes pirkau du butus nuomai. Daugiau butų pirkti šiemet neplanuoju ir visas investicijas kreipiu į akcijų pirkimą.

Šįkart perku pavienes akcijas ir mano artimiausių trijų metų tikslas – pasiekti $100.000 Interactive Brokers platformoje ir nebemokėti kasmėnesinio $10 neaktyvumo mokesčio. Džiaugiuosi, kad jau pasiekiau ketvirtadalį šio tikslo.

Tačiau yra keletas dalykų, kurie man nepatinka. Per daug galvoju apie akcijų kainų pokyčius. Turint Talino uosto akcijų, supranti, kad jos per naktį nepadvigubės. Mano portfelį sudaro akcijos, iš kurių tikiuosi per ateinančius dešimtmečius uždirbti keliskart daugiau, nei investavau. Dažnai juntu norą žinoti ar kaina jau pakilo ir pasiekė visų laikų aukštumas. Kainą tikrinu kartą per dvi savaites prieš investuodamas ir tos akimirkos laukiu su nekantrumu, tai savotiškas žaidimas – ar jau iškrito kamuoliukas ant raudonas 27. 🙂

Ar aš jau turtingas?

Norėdamas geriau suprasti, ko tikėtis iš akcijų kone kasdien tikrinu undervaluedshares.com atnaujinimus apie mano nupirktas akcijas. Man visas šis procesas primena 2017 m. crypto bumą, kai stebėdavau Crypto Nugget Youtube kanalą ir laukdavau, kad mano investicijos padarys mane milijonieriumi. Viskas baigėsi tuo, kad mano didžiausia pozicija HST nutraukė veiklą. 🙂

Blogiausias dalykas, kurį atlikau – pasiskolinau €8.000 ir suinvestavau ir iš jų €6.000 suinvestavau į akciją, kurios reporto net neskaičiau, tačiau jis buvo priskirtas prie lifetime members reportų ir pamaniau, kad reikia pasinaudoti šią proga. Niekam nerekomenduoju taip elgtis – prarasite pinigus.

Gražios pasakėlės

Iš teigiamos pusės – sužinojau daugiau kaip veikia tam tikri verslai.

Man priklauso dalelė geriausios Argentinos žemės, kurioje auginami kukurūzai ir soja eksportui tikiuosi, kad toliau brangs.

Per save turėjau perlipti pirkdamas Gazprom akcijas. Tačiau iš šio pirkinio supratau, kad prasta reputacija laikui bėgant neblanksta (Grigeo atvejis) ir 14% dividendų prognozė už poros metų pagal pirkimo kainą nustelbia įsitikinimus apie įmonę. Nuo to, kad aš turiu keletą įmonės akcijų – niekas pasaulyje nesikeičia.

Taip pat tikiuosi, kad Afrika ir toliau sparčiai žengs į priekį ir naudojimasis išmaniaisiais telefonais šalyje taps vis dažnesnis. Mano turimas telekomunikacijų bokštų verslas Afrikoje yra ir paslaugų ir NT verslas, tad augant žemynui labai ilgoje perspektyvoje tikiuosi iš to uždirbti.

Pasinaudojau būdu investuoti į Volkswagen akcijas per Porsche šeimos holdingo akcijas su 19% nuolaida. Įdomu ar VW išaugs į Tesla konkurentą. 🙂 Kai akcijų kainos smarkiai priklauso nuo naratyvo žiniasklaidoje, tad tikiuosi, jog ir daugiau YOLO investuojų atras Volkswagen.

O šią savaitę mano portfelyje atsirado verslas, kurio dalis veikia ir Lietuvoje – Spaces workspace valdytojai, kurių biurą galima rasti GO9 Gedimino prospekte. Įmonė keičia verslo veiklos modelį ir pardavinėja savo ofisų portfelį mainais į frančizę. Įmonė gauna sutartą mokestį už portfelio perleidimą ir iš naujų savininkų kas mėnesį gauna dalį nuomos. Tokiu būdu sumažėja pačios įmonės kaštai ir undervaluedshares.com autoriaus skaičiavimais pardavus frančizes dvejose didžiausiose įmonės rinkose JAV ir JK, visa dabartinė akcijos kaina sugrįštų ir visas būsimas pinigų srautas būtų nemokamas.

Investuojant man – įdomiausia istorija. Įdomu stebėti ir laukti ar spėlionės apie akcijas pasitvirtins. Statistika rodo, kad investavimas į indeksą paprastesnis ir užtikrintas būdas praturtėti. Šis įrašas byloja, kad racionalumo eiliniame investuotojuje nėra daug. 🙂

P.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €61, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

12 thoughts on “€24.000 YOLO akcijų portfelis

  1. Aurimai,

   ačiū už komentarą.

   Manau, kad būtų neetiška dalintis pavadinimais, nes Swen rašo straipsnius prenumeratoriams. 🙂 Nemokamai siūlau užsiprenuomeruoti naujienlaiškį, jame kartais kalbama apie tas pačias įmones, taip atradau ir Tobbii. 🙂

 1. aš tikiuosi skaitytojai skaito šį straipsnį kaip anekdotą…:D..tikslas pasiekti 100k ir nemokėti $10 per mėnesį.. skolintis pinigus ir investuoti net nežinant kur…:D Aš taip suprantu tavo progresas yra tik skolų augime.

  1. Crash,

   ačiū už komentarą.

   Šiuo metu mano įsipareigojimai siekia apie 88.500 Eur, daugiau artimiausiu metu skolintis neplanuoju.

  1. Yolo,

   ačiū už komentarą.

   Kolkas nepasiteisino ir paskutinįkart, kai tikrinau, per pusmetį investicijos sugeneravo 1% pelną, kai tuo tarpu S&P grąža buvo dviženklė. Laikotarpis labai trumpas, tačiau jis leidžia manyti, kad rinktis indeksą ir paprasčiau ir pelningiau. 🙂

 2. ar nebijot, kad cia pump and dump? lengva pranasaut, kai rinkos sitiek metu tik i virsu kyla:/
  netikiu as geraisiais samarieciais, guru visokiais…

  1. Su small – cap’ais, manau, kad būtų realu tikėtis. Bet VW arba Gazprom būtų sunku pump and dumpinti. 🙂

Leave a Reply