Crypto nesėkmė : žlugo Horizon State

Categories Investicijos
Crypto nesėkmė

Praeitą savaitę dėka vieno iš skaitytojų (ačiū už pasidalinimą) sužinojau, kad crypto projektas Horizon State nutraukia veiklą. Į šį projektą buvau investavęs visus savo fun money pinigus, kurie prieš kelis mėnesius sudarė apie €1.000.

Greitai praturtėti ir vėl nepavyko. 🙂 Teks grįžti prie ilgo ir nuobodesnio kelio kaupti solidesnį finansinį kapitalą – skolinti brangius pinigus.

Ceasing operation pranešimas

Jau antrą kartą šiemet tenka skaityti nemalonų pranešimą apie start-up‘o, į kurį investavau, nutrauktą veiklą. Kaip bebūtų keista, net ir po tokio pranešimo HST žetonų vertė netapo lygi absoliučiam nuliui, tad juos pardaviau, kai kaina per dieną krito pusiau (praėjus savaitei kaina yra nukritusi dar perpus).

Pranešimas buvo standartinis – stipriai stengėmės, darėm viską iš širdies, tačiau nepavyko.

Toks jau tas crypto VC gyvenimas 🙂

Kliūtys parduodant

Parduoti turimų taip lengvai nepavyko – pamiršau savo KuCoin trading slaptažodį. Visgi, jį pavyko resetinti pateikus selfie supportui.

Visgi, buvau informuotas, kad per 24 valandas negalėsiu vykdyti jokių tranzakcijų. O už 20 valandų HST žetonas turėjo būti pašalintas iš Kucoin biržos. Blogos naujienos.

Tačiau, koks lietuvis nepabando padaryti kažko, ko negalima daryti? 🙂 Pabandžiau parduoti visus savo HST žetonus ir pavyko. Tad dabar turiu 0.02 bitkoino, kuris pabus mano fun money, kol sugalvosiu kažką geriau (any ideas?). Bet kokiu atveju, faktas, kad crypto dabar sudaro 1% mano portfelio man yra daug priimtiniau, nei 10-15%, kaip tai buvo anksčiau.

Investicijos pamokos

Iš šios investicijos išmokau (jau antrąkart) apie diversifikaciją į rizikingas investicijas. Buvau godus ir gavau per pirštus. Nei viena kita mano investicija šiuo metu nesudaro daugiau, nei 3% mano portfelio (laikau, kad kiekviena paskola yra atskira investicija), tad šią situaciją šiuo metu valdau geriau, nei anksčiau.

Visus šiuos pinigus laikiau fun money, tad juos praradus nebuvo labai malonu, tačiau tiek prarasti galėjau ir šį turtą laikiau loterija – jei pasiseks – puiku, jei ne – carry on. Džiaugiuosi, kad ši nesėkmė niekaip neįtakojo mano savijautos.

Kokias investicijas esate praradę Jūs? Kaip jaučiatės tokiu atveju?

P.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €51, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

5 thoughts on “Crypto nesėkmė : žlugo Horizon State

 1. Bankrutavus taupkasei praradau pajų, kurį pasididinau tam, kad gaučiau geresnes indėlio palūkanas. Tai keli šimtai eurų. Daugelis pajininkų užkibę ant šito pasiūlymo piktinasi si, bylinėjasi, ko gero, iki dabar, bet man nėra labai pikta, nes kaltinu tik save :/

   1. O kur kitur pasidėti tuos kelis tūkstančius, kurie sudaro „pagalvę”? Laikyti banko sąskaitoje ar namuose? Unija šiuo metu duoda 2 proc. Jeigu pvz. 5000 eur pasidedame, 100 eur per metus palūkanos. Vis kiek pasaugo nuo infliacijos.
    Kur pats laikai „pagalvės” pinigus? Ta prasme juodai dienai. Ar apskritai tokiu neturi?
    O šiaip man asmeniškai 1000 šiuo metu nebūtų lengva prarasti, nes jausčiausi kaltas prieš žmona ir vaikus. Reiktų gerokai su savimi padirbėti. Gal dėl to nelabai norisi rinktis tokias labiau rizikingas investavimo strategijas, P2P ar crypto.
    Bet labai įdomu apie tai skaityti. Thx!

    1. Priklauso nuo savo poreikių, jei turi įsipareigojiimų ir vaikų, tada rezervą veikiausiai didesnį reikia atsidėti. Aš nei vieno, nei kito neturiu, sąskaitoje dažniausiai turiu atsidėjęs 300 Eur banko sąskaitoje nenumatytiems atvejams pastaruosius metus ir su tiek jaučiuosi patogiai. Esant urgent situacijai neparduodant P2P per mėnesį sukristų apie 1.5k Eur, atlyginimą gaunu du kartus per mėnesį, taip pat pusę metų turiu papildomą pajamų šaltinį, kuris man teikia dar kelis šimtus eurų per mėnesį.

     Plačiau apie rezervą rašau čia: https://www.honestfire.lt/likvidumas/

     Dėl praradimo, kiekvienam riba yra kitokia, kiek galima prarasti. Jei gali sau leisti prarasti 10 Eur, tiek ir rizikuoji. Paprastai rizika susijusi su potencialia grąža.

     Džiaugiuosi, kad patinka. 🙂

 2. Liūdnos žinios, bet kaip matau iš straipsnio reziume, daraisi išvadas 🙂 1000€ nėra maži pinigai, tad atmintyje turėtu ilgesniam laikui.

  Kas liečia unijas, tai taip, reikia vis tik elgtis atsargiai. Nematant prideda jie visokių sąskaitos papildymo, pervedimo ar panašių mokesčių, ko pasekoje, ypač jeigu indėlis nedidelis, išeini tiesiog ant nulio.

Leave a Reply