DESICO nutraukia veiklą – investicija neatsipirko

Categories Investicijos
Desico nutraukia veiklą

Prieš gerą valandą į elektroninio pašto dėžutę įkrito laiškas iš Kriptomat, kad jų STO yra atšaukiamas, nes DESICO nutraukia savo veiklą 2019 m. liepos 15 d.

€1M gone in 7 months. That was quick. Keista sužinoti tokias naujienas ne iš DESICO tiesiogiai, o iš jų kliento. Veikiausiai Paysera STO nesėkmė padarė neatitaisomą žalą DESICO start-up’ui ir nepavyko pritraukti pakankamo kiekio investicijų Kriptomat STO projektui, o kitų potencialių klientų neatsirado.

Ko galima pasimokyti iš šios investicijos

Diversifikuoti savo investicijas

Į Desico investavau tiek, kiek galėjau sau leisti prarasti – €1.000. Visgi, į vieną projektą nevertėtų dėti daugiau nei 1% savo investicijų, tad šios taisyklės nesilaikymas man kainavo 4% mano portfelio. Ne pasaulio pabaiga, tačiau rizikos tinkamai nesuvaldžiau.

Tiesą sakant jau buvau pamiršęs, ką reiškia prarasti investiciją – dalis mano skolininkų yra nemokūs šiuo metu, tačiau antstoliai atlieka savo darbą. Investicija į DESICO pakliūs į mano nesėkmių krepšelį šalia Dvarčionių Keramikos akcijų. 🙂

Start-up’ai gali greitai nulūžti

Visos mano investicijos yra susietos su start-up’ais. Absoliuti dauguma mano portfelio yra paskolos žmonėms ir įmonėms FinBee. Visgi, jei pati įmonė nulūžtų, tokiu atveju mano investicijos vistiek būtų susietos su skolininku, o paskolų administravimą pagal tęstinumo planą perimtų susijusi įmonė, tad investicijos niekur nedingtų. Tačiau tai prideda papildomos rizikos, susietos su viena platforma ir žvelgiant į ateitį – to reikėtų vengti.

Net ir geriausios idėjos gali būti neįgyvendintos

90% start-up’ų miršta. Įmonės mintis padaryti startuolių vertybinius popierius atvirus smulkiems investuotojams atrodė puiki. Tačiau įgyvendinimas buvo banguotas. Dauguma platformos investuotojų veikiausiai buvo lietuviai, užsienio kapitalo pritraukti veikiausiai nepavyko ir Paysera prie to neprisidėjo. Apie lietuvių investavimo kultūrą jau esame kalbėję anksčiau, kapitalo kiekis net ir NASDAQ biržoje yra kuklus (ne kartą teko girdėti, jog norint parduoti akcijų už daugiau nei €10.000, paklausa jų nesugeria ir kaina ženkliai krenta), tad greitai surinkti septynženklias sumas projektams nėra realu. ICO manija baigėsi, STO neprasidėjo. 🙂

Shit happens, dalis investicijų neuždirbs nei cento ir DESICO buvo viena iš jų. Carry on.

Patiko? Pasidalink šiuo įrašu su draugais!

15 thoughts on “DESICO nutraukia veiklą – investicija neatsipirko

  1. Hi, Stoic,

   Paysera STO neįvyko, priešingai nei Desico STO. Jis įvyko ir investuotojai nusipirko DESICO vertybinius popierius. Kadangi įmonė veiklos nebetęsia, vertybiniai popieriai tampa beverčiais.

   1. Bet gi EN tekste “Desico will return all the collected money back to the investors”. DESICO tokens <> vertybiniai popieriai. Jei pinigai negris, tai butu reputacine zala FinBee…

    1. Čia apie kriptomat investicijas rašo, nes kriptomat siūlymas technniškai neįvyko. Desico siūlymas tuo tarpu įvyko 2018 m. lapkritį, už vertybinius popierius buvo išrašytos sąskaitos, tad pinigai nebus grąžinami, nes vertybiniai popieriai buvo suteikti pagal siūlymo sąlygas. Jie ir toliau galios, tiesiog apyvartos nebus ir jokios naudos iš jų taip pat nebus.

     1. Dabar supratau. Vis tiek turbut reiketu palaukti oficialaus pranesimo. Netikiu, kad Desico veikla (sanaudos) galejo suvalgyti 1 mln USD. O pas mane FinBee dalis portfelyje didziausia… Tikiuosi, neprasides tokie dalykai kaip google: “Kredito unija Taupkasė paaiškino, kam jiems prabangūs automobiliai”.

      1. Arnoldai,

       manau, kad ženkli dalis tos sumos buvo skirta FMĮ įsigijimui, kita dalis marketingui Payseros ir Kriptomat projektams. Šiandien turėjo būti oficialus pranešimas iš Desico, bet kolkas jokių žinių, tai sunku pasakyti, kokia yra reali situacija.

       FinBee paskolos nėra susietos su pačia platforma – tu skolini kiekvienam savo skolininkui asmeniškai.

  1. Telegram grupėj rašo, kad šiandien įmonė išleis oficialų pranešimą, tai įdomu, ką pasakys. Už STO pinigus įmonė fundino FMĮ pirkimą, įdomu kur kiti pinigai išėjo.

 1. Žinant tą faktą, kad Desico ir Finbee yra glaudžiai susiję, tavo vietoje susirūpinčiau. Nesu ekspertas, bet matau, kad STO paskutiniu metu leidžia visi kas netingi, todėl nemanau, kad tai yra pelninga investicija…

  1. Hi, Inscript,

   ačiū už tavo komentarą.

   Gerai suprantu skolinimo veiklą, tad galvos nesuku. Desico STO yra atskira įmonė. Kitas dalykas – FinBee reputacija, kuriai pliusų ši nesėkmė neprideda.

 2. Man įdomi ši dalis: “Visgi, jei pati įmonė nulūžtų, tokiu atveju mano investicijos vistiek būtų susietos su skolininku, o paskolų administravimą pagal tęstinumo planą perimtų susijusi įmonė, tad investicijos niekur nedingtų.”
  Negi taip naiviai manoma kad viskas baigtųsi geruoju finbee užlūžimo atveju?
  Taigi ne vienas atvejis europoje buvo su reguliuojamom platformom, kuriom nulūžus nors investuotojai ir turėjo tiesiogines teises į skolas, jų gavimas buvo tikrai nelengvas, t.y. realus grįžimas bebuvo iki 50% paskolos sumų (visgi bankroto administratoriai, nauji paskolų administratoriai ir t.t. pasiima savo dalį). Tad naiviai tikėti jog in long term kol skolininkai bus gyvi pavyks atgauti visus pinigus net ir platformos bankroto atveju.

  1. Per susitikimus su investuotojais FinBee sakė, kad įmonės veiklą perimtų motininė įmonė “Finansų Avilys”. Tai nėra trečia šalis, kuriai reikėtų mokėti papildomus mokesčius.

   Sutinku, kad viskas atrodo ne iki galo aišku. Lietuvos Bankas prižiūri FinBee, pasitikiu abiem pakankamai, kad galėčiau laikyti ženklią savo portfelio dalį investuotą FinBee. Galbūt klystu, sužinosime ateityje.

Parašykite komentarą