Paskolų klubas – nespręsk apie knygą pagal viršelį

Categories Investicijos
Paskolų klubas

Paskolų klubas yra daugiausiai paskolų išduodanti tarpusavio finansavimo bendrovė Lietuvoje. Gavau pasiūlymą už €40 pasidalinti mintimis apie platformą, tačiau apie ją turiu ganėtinai skeptišką nuomonę, tad trolinti už pinigus atsisakiau. Visgi, norėčiau pasidalinti savo nuomone apie PK.

Geras user experience

Manau, kad Paskolų Klubo platforma yra puikiai atrodanti. Joje yra daug informacijos apie investicijas. Man patinka platformos siūlomas turimo portfelio filtravimas pagal skirtingus laikotarpius, kada buvo išduota paskola, išskiriamos procesinės palūkanos ir pateikiama konkreti informacija apie kiekvieną vėluojantį skolininką.

Taip pat mintis su minimaliu sąskaitos likučiu yra puiki ir skatinanti investuoti kiek įmanoma pasyviau.

Aktyvi komunikacija

PK yra aktyviausiai su investuotojais komunikuojanti platforma Lietuvoje. Pateikus užklausą FB ar kitur galima tikėtis greito atsakymo iš įmonės atstovo.

Taip pat įmonė veda nemokamus mokymus investuotojams, kas irgi yra sveikintina, šviečiant mažai finansiškai išprususius lietuvius.

Tačiau yra ir kita medalio pusė – kai yra nemažai problemų, reikia ir daug komunikacijos.

Vėlavimai

Pagrindinė priežastis, kodėl PK neinvestuoju – dideli vėlavimai. 24% (35% nuo aktyvaus portfelio) C reitingo paskolų, imant nuo viso portfelio vėluoja daugiau nei 60 d. Dabartiniu momentu, kai ekonomika auga, tai yra apgailėtinas rodiklis.

C reitingo vidutinė grąža iki šiol retai, kada viršijo 24%, tad bent jau trumpuoju laikotarpiu šios paskolos neatmuša net infliacijos. Viso portfelio apie 15% paskolų vėluoja virš 60 d., kai vidutinė grąža yra apie 18%.

Užtikrinimo fondas

Paskolų Klubas taip pat siūlo užtikrinimo fondą. Visada kritiškai žiūriu į buyback ir panašius fondus, dėl ankstesniame straipsnyje išvardintų rizikų.

Šiuo metu užtikrinimo fonde yra €360.000, kurių pusė yra suinvestuota į riboto likvidumo turtą – pačios platformos teikiamas paskolas.

You will all be just fine

Platforma ramina investuotojus, kad garantuotų paskolų likutis yra €2.8 milijono eurų, o ateityje gautinas tarpininkavimo mokestis yra €3.6 milijono eurų. Ši vieta man atrodo visiškai nelogiškai. Ekonomikai ženkliai sulėtėjus ir, bent dvigubai išaugus vėluojančių paskolų skaičiui, dvigubai išaugs ir užtikrinimo fondo lėšų poreikis ir perpus sumenktų gautinos pajamos trumpame laikotarpyje. Tai, mano nuomone, mažina pačios platformos tvarumą ir užtikrinimo fondas gali likti tik gražiu pažadu.

Visgi, visų juo besinaudojančių investuotojų labui, tikiuosi, kad fondas išliks visada mokus ir investuotojai nepatirs nuostolių. Manau, kad norint tinkamai diversifikuoti portfelį, vertėtų turėti tik mažą dalį paskolų su UF. Jei naudojatės PK, kokią dalį skolinate su UF?

Taip pat, yra tekę girdėti istorijų, kai paskola su užtikrinimo fondo garantija yra grąžinama anksčiau laiko. Investuotojas dar nėra sumokėjęs visų mokesčių už naudojimąsi užtikrinimo fondu ir už kelių mėnesių pinigų darbą visas palūkanas gauna ne investuotojas, o UF.

Bobutės paskola ir Legal Balance

Paskolų klubo vadovai, pagal viešai prienamą informaciją, yra susiję su BnP Finance (buvusia Bobutės Paskola) ir Legal Balance. Kadangi PK veikia nuostolingai, kas galėtų paneigti, jog Bobutės paskola išduoda paskolą, ją PK refinansuoja pigiau, o, negrąžinus jos, išieškojimas vykdomas per Legal Balance?

Peržiūrėjus keletą bylų (ačiū skaitytojui incept0 už pasidalinimą), kuriose Paskolų klubas vykdo paskolų išieškojimą, vienas iš siekiamų išieškoti mokesčių yra administravimo mokestis, kuris šios bylos atveju sudaro 50%. Logiška, kad platforma siekia atgauti išieškojimo kaštus pirmiausia. Visgi, išieškojimo eilėje investuotojai nustumiami po platformos ir išieškojimo bendrovės. Kiek 50% paskolos sumos viršijantis išieškojimo administravimas yra naudingas investuotojams ir moralus kiekvienas sprendžiame savo veiksmais.

Ar investuojate PK? Kokia yra Jūsų patirtis šioje platformoje?

P.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €51, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

8 thoughts on “Paskolų klubas – nespręsk apie knygą pagal viršelį

 1. Pastebėjau, jog vienose bylose yra prašoma priteisti administravimo mokesčius, kitose tarpininkavimo, o kartais ir abu. Nežinau, nuo ko tas priklauso. Paimiau atsitiktinę [url=”https://eteismai.lt/byla/287034298991/e2-3493-641/2019″]bylą[/url], tai čia tarpininkavimo mokesčiai sudaro ~60% paskolos sumos. Tai klausimas, pagal ką jie nustato tą mokesčio dydį.
  Bet kuriuo atveju, čia apie finansus nenusimanančių žmonių žlugdymo modelis. Skolingo asmens įsipareigojimai kyla vos ne dvigubai. Tai jei nėra jokio turto, belieka skelbti bankrotą ir skolą palikti neišmokėtą. O didžiausi nuostoliai lieka „investuotojams”.
  Be to, domėjausi apie vėluojančių paskolų išmokėjimą, tai PK nuperka vėluojančias paskolas už 50-80% likutinę vertę. Aišku, geriau nei nieko.
  Aš pats jau po biški imu lauk pinigus iš visų skolinimo platformų, nes pamačiau, kad skolinimas nėra investicija. Tikrai geriau pirkti ETF’us su 4-6% grąža ir ramiai miegoti naktimis…

  1. Kas įdomu, kad ir apeliaciniai teismai kartais priteisia mokesčius, kartais ne. 🙂

   Manau, kad apie finansus nusimanantys žmonės nesiskolina vartojimui. Bankroto taip lengvai nepaskelbsi, tiesiog liks kabėt skola ir antstoliai laikui bėgant ją išieškos, jei žmogus gaus pajamų.

   Manau, kad bet kurioje platformoje įdėjęs paskolą su 20-50% nuolaida, ją parduosi antrinėj rinkoj. 🙂

   Kiekvienas renkamės, kur investuoti. Sėkmės investicijose. 🙂

   1. Šiai dienai, turiu vieną 90+ dienų vėluojančią paskolą PK. Tai šiandien gavau tokį pasiūlymą iš jų: Jūs turėsite galimybę parduoti savo investiciją Paskolų klubui. Šia galimybe pasinaudoti turėsite 30 kalendorinių dienų. Pirmas 3 dienas kaina A, B, C reitingams atitinkamai bus 70, 60 ir 50 procentų. Nuo 4 iki 8 dienos kaina mažėja po 5 procentus. Nuo 8 iki 30 dienos lieka fiksuota aštuntos dienos kaina. 31 dieną galimybė parduoti investiciją dingsta.

    Klausimas, ant kiek legit yra toks pasiūlymas? Dėkui

    1. PK yra verslas ir matematiškai iš to turėtų uždirbti pinigus. Už papildomą kainą tau jie siūlo instant pinigus, tad jei pinigų tau reikia čia ir dabar – gali pasinaudoti. Tačiau, jei esi kantrus, veikiausiai, nedarydamas buybackų gali uždirbti daugiau, nes anksčiau ar vėliau skolininkas turėtų gauti kažkokių pajamų.

     Iš mano patirties FinBee, didžioji dalis paskolų, kurios vėluoja pradeda atsigaudinėti po pusantrų – dviejų metų nuo defaulto. Visgi, sprendimą turi priimti pats. Ką ketini daryti?

     1. Dėkui už atsakymą. Manau paliksiu paskolą kabėti, vis tiek, suma nėra didelė, tai jei ir nieko neatgausiu, nuostolis nebus didelis.

      1. Cool. Manau, kad reikėtų minimaliai kreipti dėmesio į pavienes paskolas, nes jų visada bus procentas, kurios yra nemokios. Ilgam laikotarpy dalis jų sugrįš, dalis ne. 🙂

 2. Kas čia per briedas tas tarpininkavimo mokestis, kuris nuo 4200 siekia 2300 Eur? Pats esu dirbęs su skolom, tai čia visiškas kosmosas. Naudojasi situacija, kad dauguma sprendimų už akių, tai teismai nelabai gali nepriteisti, nes tipo kita pusė neginčija. Pirmiausia savo, o po to investuotojų interesai.

 3. Aš manau, kad jie visą savo administravimo mėnesinį mokestį bando už visą laikotarpį prisiteisti. Keista, kad vieni teismai priteisia, kiti ne. Standartiškai, kiek žinau, administracinis mokestis priklauso už laikotarpį, kol paskolos sutartis nėra nutraukta. Kai ji jau nutraukta, adminas neturėtų skaičiuotis.

Leave a Reply