Šūdas tas tavo buyback

Categories Investicijos
Mintos buyback

Šiandien BalticMustache forume radau forumiečio T.J. komentarą apie Aforti Finance nebemokamą buyback Mintos platformoje ir negaunamas įmokas iš šios kompanijos skolininkų. Pati Mintos plačiau situacijos nekomentuoja, apart to, kad buvo susitikusi su Aforti Finance. Įdomu, kaip išsispręs ši situacija.

Kas yra Mintos?

Mintos yra paskolų birža. Greitukai joje ieško pigesnio finansavimo, nei gautų obligacijų rinkoje. Investuotojai gali investuoti mažesnėmis sumomis ir patogiau nei pirkdami obligacijas (by the way, žodis obligacija vien savo pavadinimu atbaido daug investuotojų, nes skamba labai rimtai 🙂 ).

Kad investuotojai jaustųsi saugesni, greitukų įmonė garantuoja už paskolą „buyback‘u“.

Buyback‘as

Jei skolininkai vėluoja virš 60 d., greitukas iš investuotojo nuperka paskolą ir sumoka palūkanas už laikotarpį, kol paskola priklausė investuotojui. Iš esmės garantuota antrinė rinka. Garantuota tol, kol viskas veikia gerai.

Kai vakarėlis pasibaigia, ateina metas susišluoti priterštą kambarį. Tačiau draugai, kurie vakar žadėjo, kad padės susitvarkyti namus, dabar geria “Vytautą” ir bando atsigauti. Taip ir su “Aforti Finance” garantija €2.000.000 portfeliui. Kai ateina sunkesni laikai ir išauga nemokių klientų kiekis, buyback’o prireikia iš tiesų, tačiau šiuo atveju jis tebėra vakar pirmąkart sutikto draugo draugo pažadas. Jei įmonė tampa nemoki, nebus iš ko buyback’inti paskolų, tad mainais už tariamai mažesnę riziką prisiimtos mažesnės palūkanos labiausiai buvo naudingos Mintos ir greitukams, kurie uždirbo iš komisinių. O didžiąją rizikos dalį prisiėmė investuotojas tikėdamas, kad investuoja saugiai.

Kita vertus, skolininkas yra tiesiogiai įsipareigojęs investuotojui, tad anksčiau ar vėliau savo darbą išieškant atliks antstoliai. Visgi, palūkanos siūlomos Mintos yra žemesnės nei kitose platformose, tad ir nemokas atmušti bus sunkiau.

Apskritai, buyback’as platformų yra pardavinėjimas kaip apsidraudimo įrankis. Ar pirktumėte savo būsto draudimą iš įmonės, kuri neturi licencijos teikti draudimo, tačiau pardavinėja gražias oro pilis?

Mintos buvo pirma platforma, kuri susisiekė ir siūlė tapti jų affiliate partnerius ir reklamuoti juos bloge. Mintos nesinaudoju dėl to, kad ji iš esmės yra nutolusi nuo tarpusavio skolinimo ir naudotis platformomis, kurios siūlo buyback nesu linkęs (išimtis – Omaraha, siūlanti didžiausią grąžą iš visų mano žinomų platformų). Džiaugiuosi, kad atsisakiau jų pasiūlymo.

Learning points of the story:

  1. Diversifikacija skaido riziką
  2. Buyback nėra garantuotas, kai apsiniaukia dangus.

Ką apie buyback manote Jūs? Ar naudojatės Mintos?

P.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €61, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

Leave a Reply