SAVY siūlo verslo paskolas

Categories Investicijos
SAVY verslo paskola

Džiugu, kad atsiranda platesnė sutelktinio finansavimo pasiūla Lietuvoje. Savy pradėjo siūlyti verslo paskolas investuotojams. Šiuo metu pasiūloje yra €200.000 dydžio paskola UAB „Greiti Autosprendimai“. Norėčiau pasidalinti keliais pastebėjimais.

Paskola įkeičiant automobilius

Per kelis finansavimo raundus įmonė ketina pritraukti €1.200.000. Įkeičiamo turto vertė yra €250.000. Paskola yra trijų metų trukmės, tad realu, kad turtas per tris metus nuvertės, skirtingai, nei tai (dažniausiai) būna su įkeistu nekilnojamu turtu. Taip pat vienas iš „Greiti Autosprendimai“ tikslų yra nuomoti mašinas ir jas parduoti. Automobilių įkeitimas teoriškai leistų tik nuomoti mašinas, tad tai iš esmės yra paskola keičianti verslo modelį. Galbūt suprantu ne taip?

Įkeistos įmonės akcijos

Investuotojams įkeičiamos įmonės akcijos. Atrodo truputį keistai – kol įmonė veikia gerai, viskas ok, tačiau garantijos yra suteikiamos tam, kad būtų apsaugotas investuotojų turtas kai laikai įmonėje ne tokie geri. Jei įmonė nesugeba grąžinti paskolos, veikiausiai ji yra tokioje situacijoje, kad ir įmonės akcijos yra bevertės.

Taip pat būtų įdomu pamatyti, kaip veiktų mechanizmas, kai keliems šimtams investuotojų priklauso nelikvidžios įmonės akcijos ir ką jie su jomis veiktų.

Įmonė veikia nuo 2018 m.

Įmonė veiklą vykdo pusantrų metų, pardavimai per pirmą šių metų pusmetį kiek daugiau nei €100.000. Metinių pardavimų dydžio paskola, su planu ją didinti dar šešiskart atrodo labai rizikingai.

Paskola skirta direktoriaus paskolos refinansavimui

Šia paskola siekiama atlaisvinti įmonės direktoriaus suteiktą €150.000 paskolą UAB „Greiti autosprendimai“. Man panašu į tai, kad direktorius nori susigrąžinti savo kapitalą visą riziką perduodamas įmonei. Juolab, kad įmonės vadovas asmeninės garantijos už paskolą nesuteikia.

Kai susiję asmenys parduoda savo įmonės akcijas tai kartais nėra pats geriausias ženklas investuoti į įmonę. Kas galėtų paneigti, kad šiuo atveju yra kitaip?

SAVY investuoja €50.000

Pati sutelktinio finansavimo bendrovė SAVY UAB „Greiti autosprendimai“ paskolino €50.000. Įdomu, kai pati platforma įsitraukia į skolinimą. Tai prideda šiek tiek pasitikėjimo pačia paskola. Įdomu ar SAVY ketina taip stambiai investuoti į visas paskolas ar tik į šią vieną? Galbūt SAVY yra susijusi/pažįsta skolininkus ir duoda jiems pasitikėjimo kreditą, rizikuodami investuotojų pinigais?

Paprastai nekomentuoju atskirų paskolų, tačiau kaip vienas iš pirmųjų atvejų SAVY platformoje pasirodė įdomus. Ką apie šią galimybę investuoti ir 12% grąžą (iki 08.15 galioja 1% cashback) manote Jūs?

P.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €51, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

11 thoughts on “SAVY siūlo verslo paskolas

 1. Pritariu siems pastebejimams. Man uzteko perskaityti, kad bus ikeiciami automobiliai. Toliau nebesigilinau. Ir SAVY investicija mane ne tai kad nuramino, o atvirksciai sukelia klausimu ar toliau verta investuoti per sia platforma.

  1. True that. Keista, kad pati įmonė vietoj, to, kad vietoj 50k investicijų į naujų klientų pritraukimą (kas turbūt leistų finansuoti neblogą pusmečio reklaminę kampaniją) renkasi investuoti į 12% paskolą, kuri atrodo dodgy.

   Man atrodo Lenndy seniau skolino su auto įkeitimais, tuomet atrodė kaip kažkas naujo ir patrauklu. Šiuo atveju net neaišku kokie automobiliai yra įkeičiami.

 2. Matau daugiau rizikų nei galimos naudos. Visi išvardinti trūkumai pakankamai rimti, kad esant bent vienam iš jų neinvestuočiau į tokią paskolą, o čia jie visi 4 iškart.

 3. Mane irgi sita Savy paskola nustebino. Aisku, savo pinigu nedesiu. Bet pries tai investavau i paskola imonei, kuri uzsiima ledu prekyba. Tikiuosi, PKlubas kada nors prades skolinti imonems, nes dabar skolinu tik imonems.

  Mane dar kazkiek stebina, kad Savy i beveik kiekviena paskola investuoja 12%. Tai prasidejo, sakyciau, pries metus. Toks „skin in the game” yra teigiamas dalykas, bet nesuprantu – negi tiek pinigu turi, kad gali sau tai leisti? 2019 m. Savy portfelis per men. padideja 500-600 K. Jei imsime 500 K, tai per menesi Savy investicijos – 60K. Tada per metus – 720K. Ar ne per daug, jei nebuvo isorinio investuotojo i Savy (kaip tai buvo su FinBee)? O gal isorinis investuotojas buvo?

  Gal kvailai nuskambes, bet man toks ispudis, kad platformos programuotojai suprogramavo funkcionaluma „Savy investavo X procentu”, kuris turetu buti ivedamas ranka pagal faktine situacija: pvz., i paskola A – 4%, i paskola B – 7%. O sistemoje tiesiog paliktas „default” nustatymas.

  1. Ta įmonė prieš tai buvo FBV, mažesnę sumą triskart berods buvo pasiskolinusi. Ką SAVY pridėjo, tai atsargų įkeitimą. Tačiau klausimas koks jų likvidumas?

   Nemanau, kad default būtų per klaidą paliktas, nes 720k yra nemažai. Gal tiesiog įmonė mato daugiau naudos iš investicijų grąžos, nei inveticijų į savo pačių įmonę? Visgi, būtų keista, jei po keturių metų veiklos įmonė būtų pasiekusi lubas.

 4. Savy vel skolins UAB “Greiti autosprendimai”. Siuo metu finansuojama 10K paskola.

  „Paskolos ir užstato vertės santykis – 80% „. Manau, automobiliams LTV 80% yra per daug, nes jie greitai nuverteja.

  ============
  FINANSINĖ BŪKLĖ

  UAB “Greiti autosprendimai” finansinė būklė 2019 m pab.:
  Pardavimo pajamos – 566.339 EUR;
  Grynasis pelnas – 31.088 EUR;
  Ilgalaikis turtas – 0 EUR;
  Trumpalaikis turtas – 605.445 EUR;
  Nuosavas kapitalas – 148.254 EUR;
  Mokėtinos sumos ir kiti įsipareigojimai – 457.191 EUR.

  UAB “Greiti autosprendimai” finansiniai įsipareigojimai 2019 m pab. sudarė 410 000 EUR. Tarp įmonės kreditorių yra ir UAB “Bendras finansavimas” (SAVY). 2019 m pab. įmonei UAB „Greiti autosprendimai“ esame suteikę paskolų už bendrą 350 000 EUR sumą, vidutinė paskolų trukmė – 36 mėnesiai.

  1. Aš manau, kad ten yra pažįstamų įmonė, nes sąlygos atrodo kosminės. 🙂 Tikiuosi, kad iki užstato realizavimo nereikės prieiti.

 5. Po ilgos pertraukos pasidalinu naujienomis. Nors buvo tam tikru „signalu”, vis delto 2021 m. sausio men. as investavau siek tiek i UAB “Greiti autosprendimai”. Paskola buvo „bullet” tipo (kunas grizta termino pabaigoje). Paskolos URL – https://mano.gosavy.com/lt/loan/view/558731/

  Ka tik grizo mano investiciju kunas. Pabandysiu prideti screenshot’a.

  Tokio dydzio bendra paskola tikrai gasdina (apie ka ir autoriaus straipsnis). Bet panasu, kad UAB’ui gerai sekesi ir gerai sekasi dabar. Isvada – musu nuojauta kol kas nepasitvirtino.

Leave a Reply