Perku Jūsų baimę už 50%

Categories Investicijos
Tarpusavio skolinimas

Ačiū FI-TECH už pasidalinimą apie prekyba nemokiomis paskolomis Bondora tarpusavio finansavimo platformoje. Kurį laiką antrinėje rinkoje neprekiavau, tačiau tas įrašas man atvėrė lobius, kokių seniai nebuvau matęs arba kurie tik man vienam atrodo kaip lobiai.

Kam pirkti nemokias paskolas?

Investuotojai, kurie panikuoja arba kuriems prireikia pinigų greitu metu siekia parduoti savo investicijas su didele nuolaida. Bailūs investuotojai pardavinėja savo pradelstas paskolas net jei jos ir kas mėnesį moka įmokas, tačiau faktas, kad prie jų dega raudona lemputė, rodanti vėlavimą, o ne žalia, turbūt gąsdina investuotojus.

Kur kiti bijo, aš matau galimybę. O galbūt progą parodyti savo neišmanymą. 🙂

Pirkimą su didesne nei 50% nuolaida aš matau kaip investavimą skolintais pinigais. Jei sumoku €10 pardavėjui, gaunu €20 paskolą, mokančią palūkanas su delspinigiais. Kelias paskolas nusipirkau su 75% nuolaida, tad teoriškai €10 dirba man kaip €40, su sąlyga, kad visi bus grąžinti. Jeigu grįš bent ketvirtadalis tokios paskolos, visi tolimesni mokėjimai jau bus pelningi.

Kur rizika?

Nemokamų pietų nebūna. Tokiais pirkiniais prisiimu riziką, kad kartą jau buvęs nemokus skolininkas vėl taps nemokus. Tam tikrinu paskutinių kelių mėnesių paskolos grąžinimo grafikus ir jei matau stabilias įmokas (bent 25% įmokos dydžio), perku paskolą, nes realu, kad skolininkas jau atsistojo ant kojų po laikinų problemų.

Apart to, tokios paskolos, mano nuomone, nesiskiria nuo kitų fizinių asmenų paskolų. Skolininko šansai vėluoti dėl nenoro atsiskaityti apriboti iki minimumo, nes daugeliu atvejų skolininko sąskaita yra areštuota antstolio. Nuo visų skolininko gautų pajamų automatiškai vykdomi nuskaitymai.

Mokesčiai

Kaip suprantu, nuo viso pelno antrinėje prekyboje, viršijančio €2.500, reikia mokėti 15% GPM. Čia iš esmės matau didžiausią šios strategijos minusą. Per kelias dienas nupirkau paskolų už ±€600, popierinis pelnas jau viršija €400 (žaidžiu su dar keliomis strategijomis su mažiau vėluojančiais skolininkais ir mažesne nuolaida). Viršijus neapmokestinamą ribą nuo pelno reikės mokėti mokesčius, tačiau kai pelnas yra tik popieriuje ir realiai realizuotas pilnai tikrai nebus, nes ne visos paskolos bus grąžintos, GPM gali ženkliai sumažinti grąžą. Kaip bebūtų, ženkli mano turimų paskolų dalis turi daugiau nei 20% metines palūkanas, tad teoriškai turėtų sudengti GPM. Kaip bus realiai, pažiūrėsime 2021 m. gegužę. 🙂

Ar prekiaujate tarpusavio skolinimo antrinėje rinkoje?

Jeigu paprekiauti norite ir Jūs, kviečiu pasinaudoti FI-TECH registracijos nuoroda ir gauti €5 registracijos premiją Bondoroje.

P.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €51, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

6 thoughts on “Perku Jūsų baimę už 50%

 1. Sveiks, tai čia realiai perki none performing junk loanus 🙂 Mmm rizika labai aukšta (kaip or graža). Dėl antstolio reikalų tikrai abejoju, nes tam reikia teismo sprendimo priteisti skolą, bent jau LT, o tam yra reikalų, tad kad tavo skolininkai nesusimokės tam duočiau didelę tikimybę, bet aišku gali paeiti ir gali gerą gražą susigeneruot, bet tikrai nelaikyk tai aukso kasykla ar labai geru dealu. Tu perki padidintos rizikos padidintą riziką. Čia kaip JAV toxic bondai buvo 2007 prieš krizę. Visi nesuprato ką perka, bet graža buvo gera. Čia bent jau supranto (lyg ir) kad perki neveiksnes paskolas.

  1. Hi,

   ačiū už komentarą.

   Teismo sprendimai visais atvejais priimti ir paskolos būna arba su nauju grafiku išdėstytų per ilgesnį laikotarpį arba perduotos antstoliams.

   Galbūt klystu su savo sprendimu, pamatysime per artimiausių kelių metų laikotarpį. 🙂

 2. Sveikas,
  Ačiū už įdėtą ref. nuorodą. Norėjau patikslinti dėl palūkanų:
  Kaip ir rašiau savo poste – beveik visos sukauptos palūkanos būna panaudojamos antstolių išlaidoms padengti, o likusios būna nurašomos 96% atvejų. Iš mano 293, jau pilnai išmokėtų/nurašytų paskolų šiame portfelyje tik 12 paskolų sumokėjo bent šiek tiek palūkanų. Žiūrint sumomis tai grąžinta principal 528€, palūkanų tik 31€ t.y tik 6%, atmetus ekstremumą t.y 1 paskolą kuri išmokėjo didžiąją daugumą palūkanų skaičiai dar liūdnesni: principal 503€, palūkanos 6€ t.y šiek tiek daugiau nei 1%. Bet kokiu atveju gerai parinktos paskolos pelną generuoja ne iš palūkanų o iš principal.
  Linkiu sėkmės ir lauksiu bloge rezultatų kaip sekasi.

  1. Ačiū už pasidalinimą.

   Įdomu dėl nurašymų, Lietuvoje grąžinimas per antstolius vyksta su palūkanomis, keista, kad čia vykdomas kitaip.

 3. Žiūriu Finbee antrinę rinką ir nesuprantu 😊
  Realus pvz:

  Likusi grąžinti suma: 46.36 eur
  Gautinos palūkanos: 4.29 eur
  Premija/Nuolaida: 100%
  Kaina: 92.72 eur

  Kur čia gėris? 🤔 likusi suma+gautinos palūkanos 50.65 eur

  O siūlo pirkti už 92.72 eur

  Ačiū už atsakymą

Leave a Reply