Kaip greitai praturtėti?

Categories Investicijos
Kaip greitai praturtėti?

Vaikinas perka spurgą iš gatvės pardavėjo. Pardavėjas jos atsikanda ir paduoda nustebusiam vaikinui. Tas pats vyksta ir perkant akcijas, tarpininkui sumokant komisinį. Vertybinių popierių brokeriai eToro prieš kelis mėnesius paskelbė bekomisę prekybą ir paleido tokią reklaminę kampaniją sulyginančią spurgas su akcijų įsigijimu.

Praėjus keliems mėnesiams YouTube pasirodė naujas klipas ant kurį norėjau kuo greičiau uždaryti, tačiau vyresnio amžiaus vyras su kostiumu (pasirodo, jis yra Alec Baldwin) atkreipė mano dėmesį, sakydamas, kad taip, spausk praleisti šią reklamą. Kaip praleidai progą praturtėti nusipirkęs Google, Amazon ar Apple akcijų.

Panašu, kad brokeris pats pradėjo pardavinėti bandeles ir siūlyti vakarykščių, nes vakar jos buvo labai skanios.

FOMO

Anyway, kad ir kaip norėčiau tai paneigti, reklamos man daro įtaką. Po šios reklamos vis labiau atkreipau dėmesį į straipsnius apie greitai kylančias akcijų kainas, pradėjau pastebėti, kad draugai dalijasi istorijomis kaip per mėnesį uždirbo 7% ir t.t. Aš jaučiuosi kaip praleisdamas savo šansą praturtėti greitai ir paprastai, o dabartinės mano investicijos atrodo ne tokios geros.

Skaitydamas Verslo Žinias mačiau eksponentinį Tesla akcijų kainos grafiką ir paskaičiavimą, kaip nuo pradinio Tesla akcijų platinimo 2010 m. jų kaina išaugo 30 kartų, kai visos rinkos vertė išaugo tik 3 kartus. Tada paskaičiuoju, kad jei būčiau prieš tiek metų investavęs į Tesla akcijas €10.000, dabar turėčiau €300.000 ir gyvenimas būtų kitoks.

Tai absoliučiai neracionali mintis, nes:

 1. 2010 m. buvau vienuoliktoje klasėje
 2. Mano santaupos veikiausiai neviršijo 1.500 Lt, arba €400

Mano smegenys to nežino ir bombarduoja mintimis, kad net jei būčiau investavęs į indeksinius fondus, atspindinčius visos akcijų rinkos judėjimą, būčiau uždirbęs per mažai ir man reikia pirkti populiariausias akcijas. Įsijungia godumo mechanizmas ir baimė praleisti kitą lengvą progą praturtėti (fear of missing out, FOMO).

Išmintis post-factum

Visi protingi po fakto – juk buvo akivaizdu, kad Tesla turi technologinį pranašumą prieš miegančius automobilių gamintojų milžinus, Revolut taps vienaragiu dėl sustabarėjusių bankų, o Envestio ir Kuetzal platformos buvo scam‘ai ir visi jas reklamavę blogeriai yra lopai.

Reklama, kurianti FOMO yra puiki platformai. Tačiau, kai eilinis Džo patikės, kad vakarykštės bandelės bus tokios pat skanios kaip ir šviežiai pagamintos, nusipirks ne vieną spurgą, o visą dėžę. Ir grįžus namo atsikandęs supras, kad nusipirko dėžę, pilną beverčių džiuvėsių.

eToro, su tokiomis reklamomis, GFY.

P.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €61, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

15 thoughts on “Kaip greitai praturtėti?

 1. Sveikas, o tu žinai kad revoliut perkant akcijas jos tau nepriklauso, tai tik virtualiai tau priklauso. Užsilenks revoliutas ir liksi be savo investicijų.

  1. jeigu 0,xx akcijų turi gal ir taip, bet turint sveiką skaičių Tesla akcijų susirinkimui balsuot per say.com galėjau savo vardu „kažkodėl”

    1. aij gal kitoks domenas, nepamenu vasarą buvo tas, esmė kaip ir normaliam brokeryje galėjau vote’int pagal turimą akcijų kiekį.

     This message is sent by Say Communications LLC on behalf of DriveWealth, LLC (“DriveWealth”) as required by applicable regulations. Say Communications LLC is not a broker-dealer, investment adviser, tax adviser, or legal adviser.

  1. NEWHEROLT,

   Labai gerai būtų jei pateiktum faktus su linkais į realius dokumentus, tyrimus ir pan.
   Nes dabar toks jausmas, kad skelidi nuogirdas, kurių pats nesupranti.

   LT registruotos el.pinigų įstaigos yra prižiūrimos Lietuvos banko ir turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Nors nesu teisininkas, bet kiek skaičiau, pagal teisinę bazę, pinigai el. pinigų įstaigoje yra saugesni nei banke, kadangi banko indėliai yra drausti iki 100k eur, o el. pinigų įstaigoje esantys pinigai turi būti padengti 100% realių pinigų esančių depozitinėse sąskaitose. Depozitinių sąskaitų bankroto atveju bankroto administratorius neturėtų teisės liesti, jie turėtų būti grąžinti sąvininkams visi, net ir virš 100k eur. Ta pati tvarka ir banko bankroto atveju, kuriame yra depozitinė sąskaita.

   informacijos šaltinis: https://www.lb.lt/lt/el-pinigu-istaigos

   Tiesa šią informaciją nagrinėjausi prieš maždaug 3 metus, negarantuoju, kad nėra pasikeitimų nuo to laiko. Taip pat norėčiau pamatyti bent vienos el. pinigų įstaigos bankrotą, kad pamatyčiau kaip realybėje bus interpretuojami teisės aktai. Taigi kažkiek rizikos tikrai yra, bet tai netrukdo man Payseros sąskaita naudotis kaip pagrindine.

 2. Tiesa ta reklama su Alec’u labai gerai padaryta „žiopliems investuotojams”, prieš 10 metų tikrai būčiau ant jos užkibęs 🙂

   1. Būtent, o šiai auditorijai labiau aktualu emocija, taigi FOMO turėtų gerai veikti.

    Tačiau, didžioji dalis iš susigundžiusių praras savo kapitalą anksčiau ar vėliau arba įgis žinių, kas būtų labai sveikintina.

    Tie kurie linkę bus kaltinti aplinką pradės visur komentuoti, kad bankai ir brokeriai sukčiai, turtingieji nenori, kad vargdieniai praturtėtų ir pan.

    Nors tokias reklamas laikau „kenkėjiškomis” ir nesinaudoju tokiomis paslaugomis, tačiau visi investuotojai privalo vadovautis savo galva, prisiimti atsakomybę už savo veiksmus (ir žodžius tame tarpe) ir kol nesupranta ką daro, nerizikuoti sumomis kurias praradus būtų blogai finansiškai arba psichologiškai.

    1. True that. 76% retailo berods praranda pinigus investuodami eToro. 🙂

     Durnių ir bažnyčioje muša. 🙂

Leave a Reply