EvoEstate: kaip uždirbti 55% per du metus?

Categories Investicijos
EvoEstate sutelktinis finansavimas

2020.05.14 referral bonusas buvo pakeistas į 0.5% bonusą investuotojui, tad straipsnis tinkamas kaip archyvinė medžiaga.

Šio blogo atsiradimas paskatino mane daryti daugiau – buvau pripratęs prie investavimo į FinBee paskolas ir nesidairiau alternatyvų. Šiuo metu testuoju Omaraha ir Reinvest24 platformas. Kai ieškai geriau, rasi bent jau taip pat gerai. Shoot for the stars, land on the Moon.

Beskaitinėdamas vokišką forumą apie sutelktinį finansavimą radau vieno nario žinutę apie tai, kad per EvoEstate platformą* galima išvengti 2% Reinvest24 mokesčio. Tai ženkliai didina grąžą, tad kodėl nepabandžius dar vienos naujos platformos? Juolab, kad atlikus pirmą investiciją galima uždirbti net 55% per 2 metus (apie tai straipsnio antrojoje dalyje).

Nauja platforma – šventė

Naujos platformos išbandymas man – kaip vaikui naujas žaislas. Man labai įdomu, kur ir kaip viskas veikia. Mėgstu peržiūrėti visus įmanomus platformos puslapius ir pasižiūrėti, kaip viskas atrodo.

Dažniausiai į platformą jau persivedus pinigus mane pradeda valdyti emocijos ir noriu juos kuo greičiau įdarbinti. Tai nėra gerai ir veda prie klaidų. Reinvest24 padariau klaidas abejose investicijose – investavau į vieną paskolą triskart daugiau pinigų, nei rekomenduojamas 1% nuo portfelio, o kitos paskolos iš 7% grąžos net 2% nusės į Reinvest24 kišenę kaip valdymo mokestis. Galima pasiguosti tuo, kad 1% cashback‘as tvarko situaciją ir išmokau kažką naujo.

Kas yra EvoEstate?

Iki šiol apie EvoEstate nieko nebuvau girdėjęs. Pasirodo, kad platforma veiklą pradėjo vasarį ir ją įkūrė lietuvių komanda. Džiugu. Anot jų, tai yra pirmoji platforma Europoje, kurioje galima investuoti į paskolas su NT užstatu iš 7-ių skirtingų platformų šešiose skirtingose šalyse (Baltijos šalyse, Vokietijoje, Italijoje ir Ispanijoje).

Skirtingai nei paskolų biržose, tokiose kaip Mintos, sutartis tarp investuotojo ir skolininko sudaroma tiesiogiai. Paskolų biržose skolinate greitukų įmonei, kuri perskolina tuos pinigus brangiau. Anot EvoEstate CEO Gusto Germanavičiaus, jo valdoma platforma gauna šiek tiek geresnes investavimo sąlygas, nei pavieniai investuotojai, nes skolina didelę sumą, surinktą iš investuotojų ir pinigus uždirba iš šio skirtumo.

Sutelktinis finansavimas į NT – savininku gali būti ne tik Tomas. 🙂

EvoEstate privalumai

Viskas vienoje vietoje

Vietoj to, kad reikėtų prisijungti prie 7 skirtingų platformų,  viską galima daryti iš vienos. Tai ypatingai aktualu tiems, kurie taupo savo laiką ir nori investuoti kiek įmanoma labiau pasyviai. EvoEstate siūlo automatinio skolinimo įrankį, kuriame galite pasirinkti esminius kriterijus, tokius kaip paskolos rizika ar trukmė. Pervedate pinigus į portfelį ir apie jį pamirštate.

Beje, pamiršimas apie savo portfelį yra puikus dalykas. Šį mėnesį FinBee neveikia automatinis skolinimas į verslo paskolas, tad tenka investuoti rankiniu būdu. Jaučiu, kad tai reikalauja daug daugiau laiko. Tačiau man patinka rinktis „skolininkus – perliukus”, iš kurių galiu tikėtis geresnės grąžos. 🙂

Diversifikacija

Vienoje vietoje pinigus galite įdarbinti šešiose šalyse ir septyniose platformose. Kuo plačiau išbersite savo sėklas, tuo mažesni šansai, kad trumpalaikė sausra jas visas pražudys, tad sulauksite gausesnio derliaus. Vaizdinga, ar ne? 🙂 Ir tai tik EvoEstate pradžia, ateityje realu tikėtis dar platesnės pasiūlos vienoje vietoje.

Jokių mokesčių

Platformoje nėra jokių mokesčių investuotojams. Šiuo metu platforma netgi padeda sutaupyti 2% Reinvest24 mokestį investuojantiems į du siūlomus aktyvius projektus platformoje.

Antrinė rinka

Taip pat EvoEstate planuoja paleisti savo antrinę rinką artimiausiu metu. Tai didins likvidumą investicijų, ypatingai platformose, kaip Reinvest24, kur antrinės rinkos dar nėra.

Nauji horizontai

Apskritai, jaunų sutelktinio finansavimo platformų didžiausias iššūkis yra investuotojų pritraukimas. EvoEstate šią problemą sprendžia ir, jei sėkmingai augs, įpūs daugiau gyvybės į platformas. Šiuo metu Baltijos šalių sutelktinio finansavimo platformos vienos paskolos rekordas yra €800.000. EvoEstate ar panašių platformų deka dabartinis rekordas kelių metų eigoje gali atrodyti kuklus.

Lengvesnis įėjimas į rinką

Dauguma sutelktinio platformų turi minimalaus investavimo limitą, kuris yra bent €100. EvoEstate šį limitą siūlo perpus mažesnį, tad investuoti galite nuo €50. Tad vadovėliškai teisingai diversifikuoti savo portfelį galėtumėte su €5.000, vietoj €10.000.

Investuoja su Jumis

EvoEstate investuoja į siūlomas paskolas kartu su Jumis. Put your money where your mouth is. Man tai patinka. Ir man taip pat patinka, kad platformos įkūrėjai patys yra P2P investuotojai ir dalyvauja šioje rinkoje nuo jos pradžios.

EvoEstate trūkumai

Nepatikrinta laiko platforma

Kaip ir visa rinka, ši platforma nėra patikrinta laiko. Standartiškai – platforma turi tęstinumo planą, kokie veiksmai vyktų, jeigu EvoEstate nebetęstų veiklos. Tačiau nėra aišku, kaip tai veiktų realiai ir tokie planai gražūs kolkas lieka tik ant popieriaus.

Maža pasiūla

Nors platforma veikia nuo vasario ir dirba su keletu platformų, iki šiol investuotojams pasiūlyti buvo tik 10 projektų. Iš jų sufinansuoti šiuo metu yra vos 2. Tai atspindi visą rinką, ypatingai Baltijos šalyse, kai projektų sumos yra per didelės mažai investuotojų bazei.

Interviu su EvoEstate CEO Gustu Germanavičiumi

Gustas Germanavičius, EvoEstate CEO

Džiaugiuosi, kad EvoEstate CEO Gustas Germanavičius sutiko pasidalinti atsakymais į klausimus, iškilusius pradėjus naudotis platforma. Naujoje platformoje visuomet kyla neaiškumų, tad labai operatyvią pagalbą iš įmonės vadovo labai vertinu.

Ar EvoEstate yra paskolų birža?


Ne, EVOEstate yra NT P2P investicijų agregatorius. Mūsų paskolų birža vadinti būtų negalima, dėlto, kad mūsų platformoje yra daug investicijų kuriose investuotojas įeina kaip akcininkas, tai galioja ne tik vystymo projektams, tačiau ir pirkimui nuomai, kas iš tiesų veikia REITs modeliu, tačiau administracinės mokesčiai yra kur kas mažesni ir investuotojai uždirba didesne grąžas. 

Registruoti Estijoje

Kaip investuotojų pinigai yra atskirti nuo platformos?


Mes investuotojų pinigams esame įsteigę atskirą sąskaitą, kuri yra paskirta tik investuotojų investicijoms valdyti. Šie pinigai nėra naudojami padengti operacines išlaidas.

Ar Jūs reguliuojami Lietuvos Banko ar kitos institucijos? Kaip užtikrinate, kad investuoti pinigai yra panaudoti būtent tai investicijai?


Mes esame prižiūrimi Estijos finansų priežiūros institucijos (FSCA), jie yra puikiai susipažinę su mūsų modeliu ir mes turime pateikti jiems mūsų veiklos ataskaitas. Investuotojų pinigai yra atskirti nuo įmonės operacijų sąskaitos.

Kodėl įmonės registracijos šalimi pasirinkote Estiją, o ne Lietuvą?


Dėl palankesnių mokesčių jaunam verslui, lengvumo valdyti kompaniją nuotoliniu būdu ir dėl paprastesnio bendravimo su finansų rinkas reguliuojančiomis institucijomis.

Kaip atsirenkate platformas, su kuriomis dirbate?

Mes labiau esame susikoncentravę ties konkrečiais projektais, negu platformomis. Nėra nei vienos tobulos platformos, kaip ir vienos absoliučiai prasčiausios. Dažniausiai kiekviena platforma vieną kartą į ketvirtį turi tikrai labai gerą projektą. Todėl dirbdame su platesniu spektru platformų, tačiau labiausiai koncentruojamės ties individualiais projektais.

Pinigus investavus per EvoEstate, suma platformoje, kurioje projektas finansuojamas neatsinaujina. Kas vyksta su pinigais po investavimo EvoEstate?

Kol nėra užbaigtos integracijos su visomis platformomis, laikas per kurį pasikeičia duomenys partnerių platformoje gali užtrukti iki 24h. 

Investicijos procesas atrodo taip:
Investuotojas paspaudęs investuoti EVOEstate platformoje pvz. 100 eurų, pinigai yra nuskaitomi pas mus ir ši suma būna užrezervuojama partnerių platformoje. Kai pas juos projektas yra pilnai sufinansuotas, pinigai būna pervedami vienu pavedimu.

Antrinėje rinkoje – jokių mokesčių pirmoms tranzakcijoms

Ar investicijas galima parduoti antrinėje rinkoje ir platformoje iš kurios yra investicija (arba atvirkščiai)? Tarkim, investuoju į Reinvest24 paskolą EvoEstate, ar ją galiu pats parduoti tiesiogiai Reinvest24? 

Taip, EVOEstate antrinė rinka viešai bus prieinama 2-3 savaičių bėgyje. Šiuo metu ji yra testuojama privačioje betoje. Dauguma mūsų partnerių neturi antrinės rinkos ir netgi jei turėtų to padaryti būtų negalima. Reinvest24 investicijų nesupirkinėja ir nepardavinėja.

Skin in the game – tai projektai kur yra atrinkti ir mes su Audriumi (CIO) investuojame bent 1000 eurų asmeninių lėšų.

Gustas Germanavičius, EvoEstate CEO

Turėjau omenyje, jei norėčiau parduoti EvoEstate paskolą, tačiau Jūsų platformoje neatsirastų pirkėjų, ar būtų galima ją parduoti Reinvest24 antrinėje rinkoje, kai ji bus paleista vėliau šį mėnesį?

Ne, tai nebūtų įmanoma. Jei nepavyktų parduoti antrinėj rinkoj reiktų arba mažinti kainą, arba paspausti mygtuką, kuriuo jūs galėtumėte parduoti savo investiciją mums už 90% jos vertės.

Kokius mokesčius taikysite antrinėje rinkoje?
Šiuo metu dar nesame išsirinkę tinkamo mokesčių modelio. Iš pradžių suteiksime 5-10 pardavimų nemokamai, o vėliau taikysime arba 1 euro arba mažą komisinį mokestį 0.15-0.25% nuo sumos

Planuose – 15 platformų iki metų pabaigos

Ar talpinate visus projektus ar papildomai juos atrenkate iš platformų pasiūlos?
Iki šio taško atrinkinėjome, dabar mes projektus išskiriame į du tipus:

1. Skin in the game – tai projektai kur yra atrinkti ir mes su Audriumi (CIO) investuojame bent 1000 eurų asmeninių lėšų.

2. Other projects- projektai į kuriuos mes neinvestuojame.

Kolkas dar visiškai visi projektai nėra talpinami dėlto, kadangi mes nesame padarę pilnų integracijų, kai tai bus užbaigta, visa pasiūla bus prieinama.

Į projektus dviese mes investuojame bent po 1000 eurų, į projektą Taline kartu investavome 4000 eurų. 

Į other projects irgi dažnai investuojame, bet mažesnes sumas 200-400 eurų, bet ne visuomet abu su Audriumi investuojame- todėl jų neskaitome Skin in the game.

Mūsų vizija yra tapti agregatoriumi ir palikti partnerių platformom sandorių generavimą o perimti iš jų investavimo aspektą. Vien dėlto, kad mūsų požiūris į riziką yra konservatyvesnis nei kitų, tai neturi reikšt, kad mes apribosime investavimą kitiems. 

Kiek platformų ir šalių tikėtis iki 2019 ir 2024 metų?
Iki 2019 galo bent 15, o iki 2024 metų dar daug laiko, būtų neįmanoma atsakyti, kadangi net Housers dar neskaičiuoja 5 metų amžiaus.

Koks yra EvoEstate tęstinumo planas, jei įmonė sustabdytų veiklą?
Būtų iškarto išmokami investuotojų pinigai esantys sąskaitose ir būtų paskirta administracinė įmonė, kuri pasirūpintu likusių pinigų pervedimu, kai projektai pasiektų savo terminus.

Vienu sakiniu, prašau: kodėl investuotojai turėtų rinktis EvoEstate?

Investuotojai su EVOEstate gali lengvai investuoti po visą Europą, nereikia registruotis daug platformų, čia galima labai plačiai diversifikuoti – mažinti rizikas.

Kaip uždirbti 55% per du metus per EvoEstate?

Clickbaitas, kuris gali Jums praversti finansiškai. 🙂 Užsiregistravus per mano nuorodą ir atlikus pirmą investiciją gausite €15 premiją. Tad, pavyzdžiui, investuodami į Reinvest24 siūlomą Vinkli sklypo projektą, įgysite teisę į mėnesines nuomos pajamas iš 5 skirtingų sandėlių nuomininkų ir planuojamą kapitalo prieaugį po 24 mėn., kai sklypas bus parduotas (pirkėjas jau sumokėjo 10% depozitą). Taip pat išvengsite 2% Reinvest24 platformos mokesčio ir, sėkmingai įvykdžius projektą, gausite 55% grąžą per du metus.

Jei iki šiol laukėte tinkamo momento investuoti, galbūt tai yra tinkamas momentas? 🙂 Šio pasiūlymo laikas ribotas ir šio projekto finansavimas eina į pabaigą.

P.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.

*paspaudę ant nuorodos galėsite užsiregistruoti platformoje, o aš už tai gausiu mažą komisinį, kuris prisidės prieš šio blogo išlaikymo.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €51, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

22 thoughts on “EvoEstate: kaip uždirbti 55% per du metus?

 1. Turinys įdomus kaip visad išties, bet už click-bait rašau minusą 😀 Platforma įdomi, kaip supratau – investuojama į NT projektus? Ar paskirčių būna ir kitokių tik, kad paskolos visada su NT užstatu?

  1. Labas, Arai,

   ačiū už minusą. 🙂 Pats nemėgstu click-bait, tad daugiau taip nedarysiu. 🙂

   Taip, EvoEstate siūlo tik NT projektus – dalis paskolos su NT įkeitimu, kita dalis investicijos į NT nuomą su kapitalo priaugiu.

   Manau, jog reikia labai atsargiai įsivertinti siūlomus projektus. Šiuo metu siūlomas naujas projektas su 100% LTV. T.y. užstato vertė yra lygi paskolai, kas nebūtų įmanoma realiame pasaulyje. Laikoma, kad 70% LTV yra link viršutinės ribos, tad tokie projektai mintis apie automatinį skolinimą per EvoEstate kolkas atbaido.

    1. Teoriškai taip. Su EvoEstate bent 5k Eur reikia. Tačiau vertėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kad investicijos su NT įkeitimai yra mažesnės rizikos, tad 1% taisyklę pagal save galima judinti.

     Šiuo atveju – platforma ir jos siūlomos platformos yra sąlyginai jaunos, tad dėti didesnę dalį vertėtų tik toleruojant didesnę riziką.

   1. EvoEstate turi dideli auto-invest nustatymu pasirinkima.
    Reikia suprasti, kad kurie projektai turi dideli LTV arba isvis jo neturi, bet tai nereiskia, kad jie yra rizikingesni. Pavyzdiui Baltijos salyse valdytojas uzstates sklypa ir pasakes, kad jame statys kotedza – realiai tuos pinigus gali isleisti nusipirkdamas Porsche. Tuo tarpu Ispanijoje, (su 100% LTV arba net be jo) vystytojas gaus pinigus tik sukures verte ir etapais – dazniausiai dar priziurimas treciosios (nepriklausomos) salies.

 2. Ar teisingai suprantu, kad 55% grąža per 2 metus – cia tik jei:
  a) imam maziausia (50 eur) investicija
  b) tos investicijos prieaugi
  c) 15 eur premija ?

  Jei investicija butu 1000 eur (10 kartu po 100 eur), tai atitinkamai graza butu mazesne, nes investicijos fone premija butu gerokai mazesne. Teisingai?

  1. Labas, Arnoldai,

   ačiū už komentarą.

   Taip, 55% grąža gautųsi investuojant 50 Eur, nes 15 Eur premija procentaliai stipriausiai išpūstų prieaugį. Investuojant 1000 Eur premija sudarytų menką dalį grąžos, 15 Eur iš prognozuojamų 265 Eur, tad ir grąža tokiu atveju būtų „vos” 26,5% per du metus.

   Primenu, kad svarbu diversifikuoti investicijas tam, kad sumažintume riziką.

    1. 1000 Eur * planuojamos nuomos metinės pajamos * 2 (dviejų metų projektas) + planuojamas metinis vertės pakilimas * 2 + premija.

  1. Ačiū už gerą pastebėjimą.

   G. Germanavičiaus atsakymas: Evoestate nera reguliuojama, nera estijos jurisdikcijoje licenziju p2p, delto tokios informacijos nerasite. Priziurimi tai reiskia, kad jie yra susipazine su musu verslo modeliu ir mes pasieke tam tikrus augimo taskus turime juos informuoti. Viskas lygiai taip pat kaip su Estateguru ir crowdestate.

   Tai reiškia, kaip aš tai suprantu, kad veikla nėra reguliuojama, kaip ir kitų konkurentų Estijos rinkoje.

   1. Labas, aš esu žalias padaras investavime. Esu šiek tiek investavau Estateguru. Kuo skiriasi Evoestate nuo Estateguru? Kuri ir kuo tavo manymu geresnė platforma?

    1. Labas,

     ačiū už komentarą.

     1) Estateguru, kiek žinau, yra teikia paskolas Baltijos šalyse ir siūlo tik paskolas su NT įkeitimu. Nesinaudoju šia platforma, tad negaliu komentuoti kuo ji gera ar bloga.

     2) EvoEstate nėra platforma. Tai paskolų agregatorius, kai iš skirtingų platformų pasiūla pateikiama vienoje vietoje, tad užtenka vienos registracijos, kad prieitum prie keliokos skirtingų platformų.

     3) EvoEstate siūlo daugiausiai skirtingų šalių (daugiausiai Baltijos šalių, Ispanijos, Vokietijos) projektus, tad gali plačiau išskaidyti geografinę skolinimo riziką.

     4) Kai kuriose platformose net negalėtum dalyvauti. Tarkim Inveslar, nes joje investuoti gali tik ispanai ir Ispanijos rezidentai. Tačiau EvoEstate dėka tokia galimybė yra.

     5) EvoEstate dalis pasiūlos yra ne paskolos, equity siūlymai arba SPV siūlymai, kai gaunamas tiek kapitalo prieaugis, tiek nuomos pajamos (pavyzdžiui Reinvest24)

     Kuri platforma patinka labiau, renkamės kiekvienas. Aš matau didesnes galimybes išskaidyti investicijas EvoEstate.

 3. O kaip vadoveliskai tu padarysi po 1% jei sitoj platformoje dabar pvz galima investuoti i maziau nei 10 projektu? Net 10% nepasieksi, ka jau kalbet apie 1% i viena projekta 🙂

  Beje jau matau, kad ima ir tuos 2proc nuo reinvest.

  Ir siaip kiek matau dauguma min 100 eur (kai kur 200eur).

  Dar man klausimas kyla,kodel loan projektuose LTV niekur neraso (bent dabartiniu metu is 4 projektu prie LTV visur bruksniukas)

   1. 1% maksimumą skaičiuoju nuo viso portfelio.

   2. Berods pirmoms dviem paskolom neėmė kaip promotion’o, dabar jau ima. Visgi į Reinvest24 projektus investuoju per EvoEstate, nes patogiau, kai viskas vienoj vietoj. Dauguma kitų projektų yra be entry fee.

   3. Kur matai tokią informaciją? Dar prieš pora mėnesių, kai testavausi platformą mano bid’ai buvo 65 Eur ir buvo viskas ok. Nuo tada pakėliau virš tavo pateiktų sumų, tačiau negirdėjau, kad būtų minimali investicija pakelta virš 50 Eur. Galbūt maišai EvoEstate minimalią investiciją su loan originator? Tarkim BrickBro minimali investicija yra 50.000 Eur, tačiau EvoEstate gali investuoti nuo 50 Eur.

   4. Paklausiau Gusto kodėl taip yra, kai bus atsakymas, pranešiu. Informaciją apie NT gali rasti vertinime ir verslo plane. UPDATE iš Gusto: Nes nera ikeistas turtas pagal hipotekos struktura- kitoks garantiju modelis, reikia skaityti kiekvieno projekto dokumentus arba description.

   1. Dabar jau neberandu kur maciau, gal tik tam tikruose projektuose buvo parasyta 100 eur minimumas (ir vienam 200 eur maciau). Nemaisau su loan originators.

    O ka tu manai apie tai, kad pvz profitus apie 10proc duoda ir ten LTV yra 50% paprastai.
    Kodel verta investuot panasiais procenmtais be jokio LTV (arba LTV vos ne 100%)?

    1. Galbūt aprašas nukopintas buvo nuo platformos, jų platformoj 200 Eur minimumas ir tą patį perkėlė neapdairiai? 🙂

     NT projektus vertėtų vertinti kiekvieną atskirai. LTV aklai remtis nevertėtų, ant popieriaus vertė gali atrodyti graži, tačiau jei turtas yra mažai likvidžioje vietoje, jo pardavimas gali užtrukti/būti ženkliai žemiau vertinamos sumos.

     Jokio LTV būti negali, jei turtas įkeičiamas. Kaip ir minėjo Gustas, reikia skaityti projekto aprašymą. Į LTV 100% investuoti nerekomenduočiau. 🙂

     1. „Jokio LTV būti negali, jei turtas įkeičiamas. ” – o tai kas yra LTV?
      Loan to value. Ir LTV yra skaiciuojamas tik tada kai turtas NEikeiciamas? O jei ikeiciamas LTV jau nera?

      1. Hi,

       žodžių žaismas, suklydau. 🙂 Norėjau parašyti, kad LTV nebūti negali, t.y. LTV visada būna, kai yra įkeičiamas turtas. 🙂

       1. Bet jei prie sandorio parasyta LTV – , vadinasi turtas ikeiciamas nera?
        Kodel investuoti i toki kur net turtas neikeiciamas jei galima investuoti kur ikeiciamas (procentai salyginai panasus)

        1. Priklauso nuo sandorio, reikia skaityti dokumentus konkretaus projekto, prie kiekvieno būna informacinis dokumentas, kur įkeitimo/garnatijų sąlygos būna aprašytos.

Leave a Reply