First world problems

Categories Investicijos
First world problems

2022.06.13

Prieš porą savaičių paaiškėjo, kad mano nuomininkas nusprendė išsikraustyti už mėnesio, o nuomos sutartyje už išankstinį sutarties nutraukimą nėra numatyta jokių sankcijų. Dar tuo pačiu sulūžo lova ir prieš kelis mėnesius atsilupo tinkas nuo sienos. Fun life of an adult.

Kaip ir dažnai tokiu atveju iškart kilo noras viską mesti – pasinaudoti aukštom NT kainom, viską parduoti ir nusipirkti investicijas, kurioms nereikia jo rūpesčio, tik kantrybės. Bet vadovaujausi taisykle, kad jei nežinai ką daryti – nedaryk nieko.

Nieko nedariau iki tos pačios dienos vakaro, kai sužinojau šias naujienas. Patikrinau kainas aruodas.lt – gero buto miesto centre neradau už mažiau nei ±450 Eur. Tai yra daugiau nei penktadaliu didesnė kaina nei dabartinė, bet kodėl nepabandžius pasinaudoti stipriai išaugusiomis nuomos kainomis?

Įkėlus skelbimą gavau daug heito ir besijuokiančių emoji‘ų Facebook ir visą vakarą ir kitą dieną save graužiau koks aš blogas žmogus. Kita vertus, tą patį vakarą kreipėsi keli žmonės, susidomėję butu. Du iš jų apžiūrėjo butą už poros dienų ir abu norėjo išsinuomoti jį. Vienas jų – užsienietis, turintis vaiką ir du katinus, tačiau vaikas bute pastoviai negyvens. Man iškart į galvą šovė visi blogiausi scenarijai apie neiškeldinamą nuomininką, kuris sugriauna butą. Tačiau tai yra tik emocinis triukšmas.

Nusprendžiau susitikti su kitu potencialiu nuomininku, paaiškėjo, kad jis gyvena kaimynystėje. Susitikome kavinėje ir bekalbant paaiškėjo, kad esame keliskart kalbėję, nes mūsų šunys draugauja. 🙂 Geriau atpažįstu šunis, nei jų šeimininkus. 🙂 Tad laimėtojas – aiškus, sutarėme dėl ilgesnės nei metų sutarties, standartiškai – iki rugsėjo. Šįkart jau su numatytomis sankcijomis už sutarties nutraukimą anksčiau laiko. Vienuolikos mėnesių grąža nuo pirkimo kainos – 8.3%, o pagal 33% didesnę nei pirkimo kainą – 6.1%.

Naujasis nuomininkas pats pasisiūlė sutvarkyti sulūžusios lovos reikalus, man užteko jam nusiųsti kelis skelbimus. Liks tik atsivežti.

O didžiausia mano baimė buvo tinko remontas. Labai nenorėjau ieškoti darbininkų remontui, nes bijau būtų apgautas. Tiesa, gavau kelių šimtų eurų draudimo išmoką remontui, tad bent dalį išlaidų tai padengtų. Tačiau mano mergina pasiūlė puikų sprendimą – kodėl nesusitvarkius pačiam? Apie tai nebuvau pagalvojęs, nes maniau, kad nemoku. Pažiūrėjau kelis Youtube filmukus, neatrodė kažkas labai sudėtinga. Tačiau pasiskambinau tėčiui, kuris pasirodo pradėjo verstis remonto darbais pastaraisiais mėnesiais ir pasisiūlė pamokyti pats ir dar medžiagų padovanos.

Remontas truko apie pusantros valandos, buvo puiki proga vėl susimatyti su tėte ir jaučiausi išmokęs kažką naujo. Taip pat buvo gera proga apsilankyti bute, kuriame buvau antrąkart ir iki šiol nesu matęs nuomininko. Modern landlord life. 🙂

Iš šios situacijos išmokau kelis dalykus – smulkus remontas – nieko baisaus, nuomininkai visada atsiranda ir rinką verta prasitestuoti norima kaina Facebook grupių skelbimuose, o jei norinčių neatsirastų, visada galima įkelti skelbimą į aruodą.

Life is good again.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €61, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

1 thought on “First world problems

Leave a Reply