Iššūkis: penki mėnesiai be žiniasklaidos

Categories Iššūkiai
Iššūkis

Nuo antro karantino pradžios lapkritį (berods?) nesekiau naujienų portaluose, išskyrus kelias pavienes silpnumo akimirkas. Karantino metu neveikė bibliotekos, tad savo kassavaitinio VŽ paskaitymo teko atsisakyti. Kas nutiko per šį laiką?

Niekas nieko nežino

Spaudoje paprastai kalba protingi žmonės ir jų nuomonė atrodo verta dėmesio. Šią savaitę perverčiau visus VŽ laikraščius nuo lapkričio vidurio ir Investuok žurnalus. Juose išskirtinio turinio, kurio iki tol nebuvo girdėjęs, arba, kuris būtų analitinis, o ne paviršutiniškas – buvo labai mažai. Daugybė straipsnių skirti užpildyti puslapius ir apie juos rašo žurnalistai, kurie dažnu atveju rašo tiek pat, kiek ir žino kiekvienas. Pastebėjau, kad daugybė straipsnių yra spėlionės, kurios netenka aktualumo jau po kelių savaičių ar net dienų.

Labiausiai man įsiminė Raimondo Kuodžio interviu apie supuvusią pensijų sistemą. Tai buvo turbūt vienintelis skaitytas straipsnis ar interviu iš visų, kuriame nėra politkorektiškumo kaukės ir perskaičiau šviežių įžvalgų.

Nieko nepraleidau

Net ir nesekdamas informacijos kasdien per visą šį laikotarpį nieko nepraleidau. Svarbiausios naujienos mane pasiekdavo per kitus kanalus – artimuosius, kolegas ar atsitiktinai internete, o visas triukšmas automatiškai išsiiltruodavo.

Galop supratau, kad ir FIRE forumų tikrinti kasdien nėra prasmės, kartu netikrinau ir savo blogo. Visuomet smalsu ar kas nors parašė komentarą ir kiek peržiūrų šią dieną, tačiau praėjus geram mėnesiui ši informacija tapo mažai aktuali.

Taip pat kas kelias dienas nebetikrinu NT kainų aruode, savo YOLO akcijų fondo.

Man tokia nežinomybė teikė džiaugsmą iki tol, tada kodėl nepasidžiaugus atsiribojimu nuo menkavertės informacijos platesniu spektru?

Kas toliau?

Kasdienių naujienų neketinu sekti ir toliau. Manau, kad kartą per mėnesį perversiu VŽ ir Investuok, o savaitiniam skaitalui grįšiu prie The Economist. Mažvydo bibliotekoje jis vėluoja savaite, tačiau kokybiški straipsniai lieka aktualūs ilgą laiką.

Šio karantino metu perskaičiau keletą knygų ir džiaugiuosi, kad sugebėjau atrasti malonumą skaityti ir grožinę literatūrą. 🙂


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €61, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

3 thoughts on “Iššūkis: penki mėnesiai be žiniasklaidos

  1. Kadangi tavo pagrindinės investicijos yra NT ir paskolų portfelis, tai tas naujienų sekimas nelabai ką daug ir įtakoja dabar finansų prasme. Bet kaip užmušinėji laiką darbe, fb naršai? Mane asmeniškai naujienos tai prablaško, padeda prastumti laiką 😀

    1. Mantai,

      geras klausimas. 🙂

      Vedžioju šunį, mokausi žaisti šachmatais chess.com (jau pasiekiau virš 800 reitingą) ir tobulinu hobio įgūdžius. FB asmeninio neturiu, turiu tik šiam puslapiui dedikuotą, kur sukeliu naujus postus. 🙂

Leave a Reply