€4k/mėn. ir pradėk siekti FIRE

Categories Psichologija
FIRE judėjimas

Puiku, kad stoic.lt autorius pasidalino savo komentaro LRT eteryje. Seniau su FIRE nesutinkančiais žmonėmis norėdavau pyktis ir įrodinėti, kad yra kitaip. Dabar didelio skirtumo naujaučiu ar kito to siekia ar ne, tačiau vidinė ugnelė paklausius laidos šiek tiek užsidegė.

€4k/mėn. ir pradėk galvoti apie FIRE

Nesutinku, kad pradėti taupyti reikia turint dideles pajamas. Tai nėra racionali mintis ir ji atmuša galvojančius apie atliekamų pajamų įdarbinimą nuo starto. Mintis, kad uždirbant tiek, kiek aukšto lygio vadovai pradėsiu neinvestuoti – kvaila. Tas pats, kas atsiimti teises iš Regitros ir ant Ferrario užsiklijuoti klevo ženklą ir minti iki dugno.

Investuoti ir taupyti mokomasi pamažu. Pradėk nuo €5 per mėnesį ir pirma tavo investavimo klaida galimai kainuos €5 ne €2.000. Net ir turint didelę atliekamų pinigų sumą vertėtų pradėti pamažu ir suprasti kaip veikia investavimas į vienas ar kitas priemones, nes kas tinka vienam, tas nebus tinkama kitam.

Mokesčiai

Pokalbio metu buvo pateikta informacija, kad 15% GPM gali būti netikėtas FIRE siekiančiam žmogui. Kai kas metus moki GPM – būtų keista, jei GPM būtų naujiena. Ir viena iš teigiamų 15% GPM pusių yra ta, kad mokestis – 2.5 karto mažesnis už darbo pajamų apmokestinimą.

Anyway, tema man atrodo amžinai polemizuojanti ir išsemta – visi perkame savo svajonę.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €51, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

1 thought on “€4k/mėn. ir pradėk siekti FIRE

Leave a Reply