Karantinas FIRE

Kartais gyvenime pasiseka fone, kai nuo kitų sėkmė nusisuka. Viena vertus, karantino metu ir aš netekau dalies pajamų, nes mano hobis buvo uždraustas (kaip dramatiškai skamba), tad negavau dalies planuotų pajamų. Tačiau prie anksčiau turėtų kitų dviejų pajamų šaltinių pridėjau dar vieną, dirbu šešias dienas per savaitę po 12 – 14 valandų ir raškau ilgo ir lengvo darbo vaisius.

Overtime life

Anksčiau dalinausi savo mintimis apie ilgas darbo valandas ir kaip tai mane liūdina. Tačiau karantino metu pastebėjau, kad situacija yra kiek kitokia – niekur eiti negaliu, tačiau turiu ką veikti kiaurą parą. Valandos greitai tirpsta, nes darbas man įdomus, tad džiaugiuosi. Tiesa, po karantino tiek valandų dirbti nenorėčiau, tačiau dabar save motyvuoju tuo, kad tokios progos pasitaiko nedažnai, „Once in a lifetime“.

Pastebėjau, kad dažnai stipriai įnykstu į darbą ir vietoj lėto valgymo ir gaminimo renkuosi greitus užkandžius – riešutus, vaisius. Nenoriu, kad mano mityba nukentėtų dėl darbo. Turiu tikslą valgyti kokybiškus pietus kasdien, kuriuos gaminame namie kartu su drauge.

Energijos taip pat stebėtinai netrūksta, dažnai darbą baigiu po pirmos nakties ir keliuosi prieš devynias. Savo energiją valdau taip: vieną dieną per savaitę visiškai nedirbu ir darau, ką noriu; viduryje savaitės turiu laisvą vakarą, o dvi dienas prieš laisvą dieną stipriai pushinu, kad išsivalyčiau visus savo darbus. Šįryt supratau, kad taip pat dirbdavau ir Amerikoje, tik per laisvą dieną prisigerdavome su draugais. 🙂

Taip pat pradedant dirbti po 60 – 70 valandų per savaitę nerimavau, kad tai turės neigiamą įtaką santykiams su mano drauge. Tačiau apie tai pasikalbėjome ir viskas yra gerai. Šiuo metu dirbame toje pačioje įmonėje su drauge, tad tai padeda geriau suprasti vienas kitą. Po darbo kasdien kartu darome jogą, gaminame ir žiūrime serialus keliskart per savaitę.

Optimizmo šuoras

Šio karantino metu supratau, kad šansai, jog dings visi mano pajamų šaltiniai yra minimalūs. Bent jau dalis mano veiklos yra anticiklinė. Kai visiems blogai – man gerai. Visas turtas aplink pinga, o pinigų jį pirkti turiu daugiau, nei anksčiau.

Jei viskas taip ir toliau – ketinu vasaros viduryje pradėti ieškoti antro būsto nuomai, su sąlyga, kad finansavimo sąlygos stipriai nesikeis (20% pradinis įnašas ir ±2.5% + Euribor marža). Jeigu finansavimas taps sudėtingesnis, net ir atsiradus daugiau aiškumo ekonomikoje, toliau ketinu siausti Bondora antrinėje rinkoje.

TOP3 Investuotojas Bondora

Į Bondora kreipiu visas laisvas lėšas po pirmo buto įsigijimo prieš pora mėnesių.

 Šiuo metu esu trečias iš daugiau nei 60.000 investuotojų pagal gaunamą grąžą (tiesa, XIRR yra kosminis 2836%, tad galbūt tai tik širdį glostantis bugas 🙂 ). Anyway, šiuo metu Bondoroje daugybė pinigų tiesiog mėtosi ir juos telieka pasilenkti ir pasiimti.

Fitech aprašė savo strategiją plačiau, jis ją automatizavo. Aš viską darau rankomis, tad procesas yra panašus, kaip renkantis geriausias nukainotas prekes Maximoje. 🙂 Iš esmės uždirbu iš dviejų žmonių klaidų – pasiėmusio vartojimo paskolą ir iš panikuojančio arba neišmanančio investuotojo. Už tai gaunu dvigubą premiją – mėnesio palūkanas per kelias dienas ir dviženklę nuolaidą iš pardavėjo. I‘ll take that all day.

Tiesa, šiai veiklai teko išsiimti individualios veiklos pažymėjimą ir dabar veikiu kaip kredito biuras. Įdomu. 🙂

Tikiuosi pavyks pasiekti pirmą vietą. 🙂
Nuomojamas būstas

Išnuomotas būstas sėkmingai dirba ir yra malonus žaisliukas. Atliekant skaičiavimus atrodė, kad susikursiu nežymų srautą pinigų per mėnesį, tačiau, dėka pusmečio atidėjimo, srautas sudaro apie €200/mėn. Toks srautas stebėtinai juntamas ir buvo greitai suinvestuotas į Bondora.

Tiesa, bute reikėjo atlikti pirmą mini-remontą, kai sugedo maišytuvas vonioje, tačiau santechnikas jį sutvarkė už sultingus €75, įskaitant detales. Nemažai, bet man svarbu, kad darbas buvo atliktas greitai, nuomininkas patenkintas, o man nereikėjo iš namų kelti kojos.

Jaučiuosi kaip niekada gerai. Investiciniame pasaulyje jausčiausi dar laimingesnis, jei būtų pigus būdas investuoti į pasaulio akcijų indeksus ir labiau diversifikuoti portfelį, tačiau Evarvest paleidimas nusitempė į birželį – liepą.

P.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €51, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

8 thoughts on “Laimingas karantinas

 1. Džiugu girdėt. Aš tai pirmom savaitėm irgi beblogai laikiausi, sportas ir visa kita, dabar jau truputėli pradeda užknist darbas iš namų, bet jau atėjo 2 sav atostogos 🙂 Aš keletą betų mečiau ant REIT ir naftos įmobių. BP ir BPY kol kas nesumažino dividendų, o SPG bus matyt pirmadienį, bet visos turi gerą cash rezervą tad yra nemaža tikimybė, kas viskas bus ok ir 10% graža po mokesčių išliks, o tai jau yra gerai ir turbūt ne ką prasčiau nei perkant butą nuomai 😉 Deja nudegiau su Baltic horizon ir Shell, bet jų neparduodu ir tikiu, kad 10 metų perspektyvoj jiems bus viskas gerai, o gal net geriau nei tie kurie palieka esamus divus.

  1. Sometimes you win, sometimes you lose. 🙂 Baltico kainos nežinau, bet turbūt vis dar sukasi žemiau NAV. 🙂

   1. Matai tas NAV irgi paremtas ankstesnia turto verte, kuri savo ruoštu paremta ankstesnėm pajamom. Klausimas kokios liks post-karantininės pajamos. Taip pat yieldai augs turbūt NT ženkliai, tad kombinacijoj manau komercinio turto kainos kris 20-30% jei ne daugiau. Kadangi užskolinta su LTV ~50% tiek nukritus kainai NAV sumažės 40-60% manau. Nors bus matyt kiek greit viskas atsigaus.

    1. Vyriausybė milijardą skiria verslui, įskaitant nuomos dengimą. Kolkas pinigai lėtai juda pas verslą, bet sprendžiant pagal žmonių kiekius baruose, greitai viskas grįš į vėžes. 🙂

     1. Nuuu optimizmas gerai, bet aš pasiliksiu prie pesimistų. Šūdinai veikia ta nuomos kompensacija, biurokratija aukščiausio laipsnio, kaip ir visos kitos programos. Bus matyt gal ir išlipsim iš balis visai nedaug sušlapę, bet skolų taip pas visas šalis bus kaip reikalas daugiau, o jų jau ir taip buvo daug

      1. Beprocentės paskolos nėra blogas dalykas. 🙂 Skolos lygis šaly, pagal LB reportus, sveikas ir ženkliai mažesnis nei 2008. Manau, kad viskas bus gerai. 🙂 We shall find out soon.

       1. LB ir negali kitaip sakyt 😉 na nežinau kaip buvo 40% GDP taip ir liko, aišku jis yra geram lygyje ir galime tikrai dar užsiskolint prie esamų 16bn€ dar kokius 8bn. Pas mus valstybės skola nuosekliai augo skaitine išraiška nuo 2012 12 bn€ iki 18bn€ dabar. Man labai patiko tai ką darė Vokietija nuo 2012 mažino ne tik Debt/GDP nuo 80% iki 60% bet ir absolutų skaičių nuo 2,1tr€ iki 1,9tr€. Visi kiti JAV. UK ir likusi EU šiknon ėjo ir dabar dar labiau ten nukeliavo. Bus matyt. Kaip bufetas sakė, kaip gali bankrutuot kažkas kas spausdina dolerius 😀

        1. Skola nėra blogas dalykas, jei ji generuoja didesnę grąžą, nei sumokamos palūkanos. O kai palūkanos neigiamos, tai padaryti nėra sunku. 🙂

         Dėl dolerių true that. Dabartinė situacija man atrodo irgi panašiai valdoma – pinigų reikia? Pinigų spausdintuve yra. 🙂

Leave a Reply