Monopolis Vilniuje. Kūrybinių dirbtuvių NT mokestis

Categories Investicijos
Kūribinių dirbtuvių NT mokestis

Ankstenio įrašo tęsinys.

101 diena

Vakar bekalbant su draugu apie naująjį pirkinį, jis pasakė puikų pastebėjimą – koks NT mokestis už kūrybines dirbtuves? Apie tai iki tol nebuvau susimąstęs ir supratau, kad būtent dėl šios priežasties lofto pajamingumas yra sąlyginai didelis.

Pradėjau ieškoti informacijos internete ir radau informaciją, kad mokesčio mokėti nereikia, jei jame deklaruota gyvenamoji vieta ir savivaldybei įrodoma, kad patalpos tinkamos gyventi. Brokerės paklausiau kaip tai padaryti.

Net jei ir nepavyktų išvengti mokesčio, jis skaičiuojamas nuo turto vidutinės rinkos vertės Registrų Centre, kuri vos viršija €2.000, tad nors ir 1% mokestis būtų mokamas, jis būtų skaičiuojamas nuo 3.6% lofto rinkos vertės.

Anksčiau maniau, kad ne gyvenamos paskirties butai yra netinkami investiciniam portfeliui dėl NT mokesčių ir ne visiškai tinkamų gyventi sąlygų (pvz. menkas apšvietimas iš lauko). Tačiau, bent jau šiuo metu, man tai atrodo kaip būdas išvengti ženklaus NT mokesčio, jei turimas NT portfelis viršija €150.000. Techniškai, turint turint gyvenamos paskirties būsto (5 – 10 butų) už €300.000, NT mokestis per metus siektų €750. Pagal RC vertinimą, būtų galima turėtų 136 tokius loftus (€299.200 vertinimas) ir sumokėti €2.920 NT mokestį per metus.

Loophole?

P.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €61, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

3 thoughts on “Monopolis Vilniuje. Kūrybinių dirbtuvių NT mokestis

  1. Sounds too good to be true 🙂 bet stebuklų irgi nutinka.
    Kitas dalykas prisimenu buvo atvejis, kai kolega norėjo parduoti cokoliniam aukšte butą Santariškių rajone. Butas buvo įformintas kaip komercinės paskirties. Pamenu su jo realizacija užtruko, kadangi žmonės baidėsi nežinios, „kabliuko” dėl požymio komercinė paskirtas. Ir ten tikrai buvo problema su menku apšvietimu.

    1. Problema taip pat gali kilti ir dėl banko labiau rezervuoto finansavimo ne gyvenamos paskirties būstui.

  2. 2000€ vertė kol RC normaliai neperverino viso turto, bet 1% momestis ne tragedija. Turėtų kainos/nuomos santykije tai atsispindęf ty geresnė graža būt

Leave a Reply