Papildomas uždarbis: trys pelningiausios galimybės

Categories Finansinė Laisvė
Papildomas uždarbis

Ar kas nors yra spaudinėję ant reklamų ir bandę surinkti pakankamai pinigų, kad juos išsimokėtų į savo sąskaitą? Pamenu, kai tai dariau, nors net neturėjau banko sąskaitos. 🙂 Papildomo uždarbio galimybės dažniausiai pasižymi ženkliai geresniu užmokesčiu, nei įprastinis 9 – 18 darbo užmokestis, ilgai netrunka ir nereikalauja didelės kompetencijos. Spaudinėjimas ant reklamų atitiko tik vieną iš šių kriterijų. 🙂

Laikui bėgant gyvenimas vis pametėdavo skirtingų būdų pasipelnyti, kurios atitiko visus tris kriterijus.

3 vieta: 2 mėnesių darbo pokalbių vedimas

Tarp Facebook skelbimų pamačiau, kad viena HR įmonė ieško darbo pokalbius vedančio asmens. Už vieną pokalbį įmonė siūlė €25, tačiau pavyko išsiderėti €40, nes tuo pat metu dirbau papildomai už ženkliai geresnį atlygį, kurį aptarsime netrukus.

Viskas ką man reikėjo padaryti – paskambinti žmogui, kurį apšildė cold call‘eriai, su juo susitikti gyvai neutralioje vietoje – kavinėje prekybcentryje (sąskaita apmokėta) ar pan. ir pateikti ±10 klausimų apie jo karjerą ir asmenybę ir juos persiųsti HR įmonei.

Darbas užtrukdavo iki pusvalandžio ir man iš tikrųjų nerūpėjo nei mano darbo kokybė, nei pats darbas. Tiesiog keliavau pasiimti pinigų. Viskas baigėsi po poros mėnesių, kai mane pasamdęs įmonės darbuotojas gavo velnių už tai, kad man permokama. Už mažiau dirbti nesutikau, nes tai buvo mano trečias darbas tuo metu.

2 vieta: darbo pokalbių vedimas USA

Po keletos vasarų Amerikoje norėjau atidaryti savo agentūrą, siunčiančią jaunimą dirbti vasaros stovyklose USA. Rinkdamas informaciją apie tai, kaip atidaryti stovyklą išsiunčiau nemažai elektroninių laiškų skirtingoms agentūroms ir teiravausi, galbūt jie nori atidaryti savo ofisą Lietuvoje. Norinčių neatsirado, tačiau su viena agentūra sutarėme, kad savo patirtį dirbant vasaros stovyklose galėčiau panaudoti dirbdamas jiems ir man paskirs visus lietuvius, pateikusius paraišką. Už kiekvieną asmenį, kuris įsidarbins, gausiu 150 USD.

Darbas buvo įdomus – per Skype vykdydavau darbo pokalbius su žmonėmis iš viso pasaulio sau patogiu metu ir dalinausi istorijomis iš stovyklos gyvenimo. Džiaugiuosi, kad pavyko prisidėti prie keletos lietuvių sėkmingų vasarų Amerikoje ir agentūros atidarymas vis dar yra gyva mintis mano galvoje.

Viskas baigėsi po poros metų, kai įmonė pasamdė naują vadovę, atsakingą už darbuotojų pritraukimą. Mano lengvos dienos pasibaigė, kai gavau pasiūlymą dirbti tik su tais žmonėmis, kuriuos atsivedu pats. Kadangi jau dirbau pilnu etatu ši epopėja pasibaigė. 🙂

1 vieta: mokslininko gyvenimas

Berods trečiame kurse universitete mokėmės dirbti su statistikos apdorojimo programa SPSS. Po vienos iš paskaitų dėstytojas pasiūlė pasilikti tiems, kurie norėtų papildomai užsidirbti su SPSS. Mūsų liko kokie 5% iš visos grupės, nes suprasti, kaip veikia programa, neatrodė lengva ir buvome tik pradėję dirbti.

Paaiškėjo, kad YMCA vykdė tyrimą apie jaunimo socialinio išsivystymo lygį (išsilaivinimas, darbo užmokestis, šeimyninė situacija) skirtingose šalyse. Kiekvienoje iš šalių organizacija apklausdavo respondentus ir sužymėdavo atsakymus, kuriuos mes gaudavome lapuose ir juos reikėjo suvesti ranka į SPSS programą. Suvesti vieną šalį turėjo trukti apie 8 valandas. Neskamba ypatingai įdomu ar sunku. Pirmos šalies duomenis vedžiau ±3 valandas, tačiau greitai įgudau ir darbas su viena šalimi užtrukdavo iki valandos. Tad už vienos valandos darbą užsidirbdavau 8 valandų užmokestį – 70 svarų. 🙂

Visos šios patirtys buvo sąlyginai trumpalaikės, tačiau savaip įdomios – arba susipažindavau su naujais žmonėmis, arba nemokamai papietaudavau arba uždirbdavau gerą valandinį atlyginimą. Vis dažniau mane aplanko mintys, kad 9 – 18 darbas yra ne tai, ko aš noriu gyvenime jau dabar. Viskas yra patogu ir paprasta, tačiau ar tai ir noriu atsiminti iš savo karjeros?

Ar Jūs turite papildomo uždarbio šaltinių?


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €61, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

2 thoughts on “Papildomas uždarbis: trys pelningiausios galimybės

  1. Nu tu čia tikrai gerai prasisukai – tokios galimybės šiek tiek patiuningavus net CV’eko negadintų :)) O ir uždarbis buvo labai geras.

    Mintys dėl 9-18 mane irgi dažnai aplanko. Kaip ir pats darbas vien tik prie kompo. Bet čia gal vasaros pachmas – ateis ruduo, tamsūs šalti vakarai ir viskas praeis? 🙂 Nors dairausi jau įvairių projektinių galimybių, kai karjerą galima statyti ant intensyvaus darbo kokius 3mėn., bet savo grafiku. O tarp projektų galima ir pailsėti ar susimažinti krūvį.

    1. Manau, kad apskritai buvimas karantino metu namie ir sėdėjimas prie kompo daugumą laiko darbe priveda prie tų minčių 🙂

Leave a Reply