Nuostabieji lūzeriai. Robinhood planeta

Categories Investicijos
Investavimo nevykėliai

Per pastarąją savaitę perskaičiau tris straipsnius apie kvailus investuotojus Amerikoje, besinaudojančiais Robinhood appsu. Panašu, kad apie tai kalba visi – nuo lietuviškų blogų iki The Economist.

Tikrieji laimėtojai

Ar prisimenate savo pirmą investiciją? Kodėl ją atlikote? Veikiausiai norėjote greitai uždirbti, kaip tai rodo filmuose. Veikiausiai nepavyko greitai praturtėti.

Tuomet atsiranda takoskyra tarp tų, kurie viską meta, nes investavimas ne jiems, ir tų, kurie bando suprasti, ką padarė ne taip. Procesas veda link mokymosi skaitant forumus, blogus ar knygas. Veikiausiai antra Robinhood investicija bus labiau apgalvota, nei pirma, o mąstant apie -nioliktą sprendimą startuojantis investuotojas jau galimai žinos ir apie ETF trūkumus ir privalumus.

Dvarčionių keramika

Mano pirma investicija į pavienę akciją buvo 2013 m., kai Delfi pamačiau antraštę apie 90% atpigusias „Dvarčionių Keramikos” akcijas. Pamaniau, kad jei įmonė nebankrutuoja, tuomet galima puikiai uždirbti. Nesvarbu, kad kainos sumažėjimą lėmė 1 akcijos pardavimas už 2 centus. 🙂

Prisijungiau prie Swedbank bankininkystės ir atlikau pirkimo pavedimą arti 9000 akcijų. Maniau, kad jas perku iš banko, o ne iš kito asmens. Pirkdamas nurodžiau pirkimo kainą, kuri tuo metu viršijo rinkos kainą ir akcijų veikiausiai prisipirkau brangiau, nei kaina buvusi iki 90% kritimo. Įmonė po kelių metų bankrutavo ir buvo išimta iš biržos.

Tai buvo nevykėliškas pasirodymas akcijų rinkoje. Kelis metus neinvestavau, nes nenorėjau vėl nudegti. Tačiau išmokau, kad laikyti visas investicijas suinvestuotas į restruktūrizuojamos įmonės akcijas – nors ir išradinga, nėra išmintinga. Klaidas darau ir toliau, tačiau neklysti ir nepakelti užpakalio nuo sofos yra dar didesnė klaida.

Skolinti pinigai investavime

Robinhood appse daugiausiai problemų kyla dėl investavimo su svertu, t.y. skolintais pinigais. Revolut siūlo vartojimo paskolas iki €8.000 su ±7% metinėmis palūkanomis. Sąlygos per daug geros, kad jomis nepasinaudočiau. Prieš mėnesį pritrūkau kelių tūkstančių eurų įsigyti €37.000 face-value portfelį Bondora antrinėje rinkoje už gerą kainą, dabar tokios progos jau nebepraleisčiau.

Kviečiu visus pabūti nevykėliais investuotojais, mokytis iš savo ir kitų klaidų. Jei nori – pirk Tesla, nes visi apie ją kalba. Jei nori – įdėk milijoną į P2P. Jei pavyks išlaikyti šaltus nervus ir perskaityti keletą knygų apie investavimą – sėkmė ne už kalnų.

Sveikinu pakėlus užpakalį nuo sofos.

P.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €61, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

6 thoughts on “Nuostabieji lūzeriai. Robinhood planeta

 1. Godumą suvaldyti yra sunku. Ypač pradžioje, kai aplinkui visi kalba kaip pasidvigubino. Kai išsikeli tikslą uždirbti 7% vidutinę gražą ir toliau tęsti darbus. hobius ir t.t. tada būna ramiau ir lengviau išlikti investavimo, o ne spekuliavimo rėžyje.

  Bet godumas daro savo net ir dabar. Ofise nuolat yra kalbančių (ką ten kalbančių screenai su prieaugsiu skraido po visus chatus) apie Tesla, tai tikrai būna momentų kai noriu įmest ir ten eurų. Ypač, kai įmetimas tai vos pora clickų iš telefono 🙂

  1. Sutinku su viskuo ką perskaičiau. Aš irgi turiu kolegų, kurie random (paskaitę kokį postą reddite) prisipirko IT sektoriaus akcijų (Zoom, doku, fastly..) ir TSLA, kas antrą dieną rodo screen’us, kaip jie „pliuse”. Faktas, kad norisi būti su jais.
   Gal čia ir vienas veiksnių, kodėl kurį laiką veikia momentum, trend strategijos. O realiai tai Fomo. Gali būti, kad niekada jų ir neaplenksim, bet ar investuodami siekėme kažką aplenkti, ar tiesiog norėjome patys pasirūpinti savo ir savo šeimos ateitimi.

 2. Offtopic: kodėl Revolut ne visiems vartotojams siųlo vartojimo paskolas, reikia atlyginimą gauti į Revolut ar kitur problema?

  1. No idea. Manau, kad palaipsniui userius pajungia į naujas paslaugas Revolut, manau, kad greitu metu visiems bus prienamas feature, jei taip nėra dabar.

Leave a Reply