Ką daryti laimėjus loterijoje?

Categories Investicijos
Loterija

Kaip ir žaidžiant monopolį – kartais gyvenime pavyksta ištraukti finansiškai sėkmingą šanso kortelę. Akcijos sumokėjo dividendus – imk $20. Laimėjai loterijoje – imk $100. Keliauk iki GO ir imk $200. Iki šiol gyvenime turėjau keturias skirtingas situacijas, kai gavau ženklią pinigų sumą vienu metu.

Lost and Found

Anksti ryte (nežinau kaip kasdien atsikeldavau 7.00) tėtė išleido šalia mokyklos kaip ir kasdien. Pakeliui į mokyklą radau 50 Lt. Anksčiau buvau matęs prie mokyklos vyresnių klasių moksleivius, kurie prie siūlo pririšo atspausdintą banknotą ir aukai pasilenkus jį paimti pradėdavo jį traukti. Pradžioje galvojau, kad ir aš spąstuose. 🙂 Kai pavyko pakelti banknotą apsidžiaugiau, kad jis nespurda ir atrodė tikras.

Tiesa sakant, neprisimenu, ką su juo dariau. Manau, kad įdėjau į savo namie laikomą mėlyną Semperit piniginę – pyderastkę, kurią kažkada iš darbo parnešė tėtė. Į ją dėdavau visus pinigus iš gimtadienių ir buvau sukaupęs apie tūkstantį litų. Frugal starts early. 🙂

Loterija

Pirmąkart buvau Kalėdų senelis tėvams, tad man turėjo būti apie 15 – 16 metų. Dovanų pradėjau ieškoti Iki parduotuvėje ir nieko įdomaus neradęs nusipirkau patį brangiausią loterijos bilietą už penkis litus ir laimėjau penkiasdešimt. Tai turbūt didžiausias mano laimėjimas loterijose ever. 🙂

Viską ištaškiau tą pačią dieną ant dovanų, pripirkdamas beverčio fuflo – tėtei padovanojau moters nuogomis krūtimis, laikančios aukurą virš galvos formos žvakidę. Frugal does not come straight away. 🙂

Parduotas vaikystės namas

Prieš kelis metus tėvai pardavė namą, kuriame praleidau pusę gyvenimo. Tai buvo keista, nes dabar savo gimtajame mieste nebeturėjau, kur grįžti kada panorėjęs. Tačiau mama man padovanojo €5.000.

Mama apie šią dovaną įspėjo prieš kurį laiką, kurį laiką laužiausi, tačiau pradėjau planuoti, ką veiksiu su pinigais. Tuo metu visas mano investicinis portfelis buvo FinBee – tiek lietuviškoje, tiek čekiškoje platformoje. Čekiška platforma teikė paskolas su lietuviškos FinBee platformos pradžios palūkanomis – ±30%, kai lietuviškų paskolų vidurkis jau buvo ±22%. Paskolos Čekijoje buvo mokios, tad nusprendžiau ±€4.000 suinvestuoti į čekiškas paskolas.

Manau, kad Finbee.cz suinvestuotus pinigus pavyks išsitraukti anksčiau ar vėliau, tačiau ją jau bus apkramčiusi infliacija.

Likutį suinvestavau į kriptovaliutas ir iš jų iki šiol turiu šiek tiek bitkoino. 🙂

Iš šios dovanos išmokau, kad dovanotus pinigus vertinu mažiau nei uždirbtus. Jei kada nors gaučiau tokią dovaną antrąkart – juos veikiausiai investuočiau į laiko patikrintas priemones.

Karantino loterija

Pirmąkart užsidirbau ženklią premiją darbe. Gyvenimą per pastaruosius kelis mėnesius iškeičiau į ilgas darbo valandas. Gautus pinigus apie mėnesį laiko planavau panaudoti €37.000 face-value portfeliui Bondora pirkti su ženklia nuolaida, tačiau santaupų ir premijos portfeliui įsigyti nepakako. Visus pinigus nukreipiau į viso pasaulio akcijų fondą VWCE per Tradestation Global ir €200 palikau vietinei akcijų rinkai.

Taip paskirstydamas pinigus turėjau pakankamai man įdomios veiklos ieškant pelningiausių investicijų, tik gaila, kad nepavyko nusipirkti norimo portfelio. Visus laisvus pinigus paskyriau nuobodžioms akcijoms, kurios ilgame laikotarpyje turėtų pasirodyti sėkmingiau, nei kriptovaliutos ar čekiškos paskolos. 🙂

Laikas atostogoms.

P.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €51, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

2 thoughts on “Ką daryti laimėjus loterijoje?

  1. „Jei kada nors gaučiau tokią dovaną antrąkart – juos veikiausiai investuočiau į laiko patikrintas priemones.”
    … po 2 min…
    „Gautus pinigus apie mėnesį laiko planavau panaudoti €37.000 face-value portfeliui Bondora pirkti su ženklia nuolaida”
    Prajuokino. 🙂

Leave a Reply