€3.100 portfelio pirkimas Bondora už €1.000

Categories Investicijos
Bondora API

Pastaruoju metu tapo sunku įdarbinti visas lėšas Bondora antrinėje rinkoje. Radau programuotoją, kuris man suprogramuos API, tad dauguma paprasčiausių veiksmų bus atliekama automatiškai ir nereikalaus rankų darbo. Tačiau, kol API neturiu, ieškau kitų būdų įdarbinti laisvas lėšas Bondoroje. Vienas jų – viso portfelio pirkimas.

Stambus laimikis

Šiandien nusipirkau daugiau nei €3.100 paskolų portfelį už €1.000. Dauguma Bondora antrinėje portfelių rinkoje parduodamų portfelių yra apgailėtinos kokybės – paskutinės įmokos būna atliktos prieš metus arba dar seniau. Geri portfeliai dažniausiai pardavinėjami su premija, o premijos už paskolas aš nemoku. 🙂

Visgi šis portfelis atkreipė mano dėmesį, nes atitiko kelis kriterijus:

 1. Pritaikyta ženkli nuolaida – 68%
 2. €120 vertės paskolų buvo mokamos laiku. Jas jau pardaviau, tad iš esmės nusipirkau €3.100 portfelį už €880, tad nuolaida išaugo iki 70.3%.
 3. Visos paskolos yra iki €10, tad jas lengviau parduoti.
 4. Viso portfelyje yra 768 paskolos, tad visas portfelis nėra susietas su mažu kiekiu skolininkų.
 5. Dalis random peržiūrėtų default paskolų yra mokios ir jas būčiau pirkęs antrinėje rinkoje su bent 40% nuolaida.
Rizika – through the roof

Visgi, pastaruoju metu pastebėjau, kad mano rizikos tolerancija ženkliai išaugo, didėjant laisvų pinigų kiekiui sąskaitoje. Man tai nepatinka ir noriu visą investavimą palikti jokių emocijų neturinčioms API taisyklėms. Noriu, kad už mane prekiautų ice cold botas. Tikiuosi jį turėti per artimiausias dvi savaites ir šerti jį pinigais.

Tačiau, jei taip greitai jis nebus suprogramuotas, planuoju pinigų srautus kreipti į Baltijos biržą ir portfelį auginti dešimt kartų iki maždaug €10.000. Visgi, didelės nuolaidos Baltijos biržoje išsisėmė, tad akcijos vėl tapo mažiau exciting.

Dabar susiduriu su problema, kad nežinau, kur investuoti pinigus – į pasaulio akcijas pigaus priėjimo neturėsiu iki metų pabaigos; Baltijos akcijos be ženklios nuolaidos; visose P2P platformose pirminėse rinkose rizika, mano nuomone, prasilenkia su siūloma grąža (metinių palūkanų pakėlimas 1% , siekiant kompensuoti riziką – boring); Bondora antrinė rinka visų laisvų pinigų taip paprastai neįsisavina, reikalauja bent 1h per dieną paskolų atrankai, o nuolaidos taip pat sumažėjo.

Kurį laiką svarsčiau apie Mintos antrinę rinką, tačiau manęs iš principo netenkina paskolų biržos, o ne klasikinis tarpusavio skolinimas.

Lieka NT nuomai, kuris galimai bus šiek tiek atpigęs po karantino. Visgi, finansavimo sąlygos antram būstui, manau, kad dabar bus nepalankios. Turbūt man pasisekė, kad prasmukau su 15% įnašu Luminore. Bankai šiuo metu itin atidžiai valdo riziką ir antram būstui 20% pradinio įnašo turbūt nebeužteks. Planuoju pasiskambinti vadybininkams Luminor ir Swedbank, galbūt juos sudomins dėl viršvalandžių ženkliai išaugusios pajamos.

Galbūt turite patirties finansuojant antrą būstą? Ar pasakius, kad jis nuomai, o ne mamai/aplinkos pakeitimui etc., finansavimo sąlygos tampa sudėtingesnės?

P.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.

Jei norite pradėti investuoti Bondora platformoje, galite pasinaudoti šia nuoroda ir gausite €5 premiją, kai investuosite bent €10, o aš gausiu 5% nuo Jūsų investuotos sumos.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €51, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

20 thoughts on “€3.100 portfelio pirkimas Bondora už €1.000

   1. Aš bendrauju su Swedbanku (čia mano home bank), tai tik pasakiau, kad butas nuomai, kokios paskolos reikia, o vadybininkė iš karto susakė paskolos sąlygas ir viskas.

 1. Patarimas, kai turėsi botą, ar iš anksto, parašyk bondorai į supportą kad padarytų tavo vardu antrą accountą. Tada ant to pačio prisijungimo bus 2 accountai. Taip galėsi prasitestuoti botą nepatikint jam visų sąskaitos pinigų, pažiūrėti ką jis perka. Ir tuo pačiu sekti tik boto portfelio kokybę. Tiek kad tiesiogiai tarp accountų neina permesti pinigų, reikia per savo banko sąskaitą.

 2. SEB’as, kai pasakiau, kad butas bus kaip antras (net nesakiau, kad nuomai), iškart pradinį įnašą pakėlė iki 40proc.

 3. Sveikas, siūlau pasiskaičiuoti nuomos pajamungumą garažui/garažams. Bent man tai visai padoriai veikia ir net ne Vilniuje. Garažus renkuosi kol investuojamos sumos mažos ir nenoriu/negaliu imti paskolos rimtai investicijai į NT.

 4. Taip, turiu kol kas tik du, išnuomotas vienas, antrą mastau nuomoti dalimis. Laikysiu savo motociklą jame ir dar kokius du priimsiu už nedidelį mėnesio mokestį.

  O su pirmuoju situacija tokia pirkau už 100 eur mūrinį apleistą, šiukšlių išvežimas, garažo vartai ir grindų betonavimas išėjo ~1400, gaunu 25 eur/mėn kol nėra elektros, kai įvesiu elektrą bus 35-40. Elektros įvedimas kainuos 200-300 eurų. Žodžiu su tokia maža investicija labai gera grąža. Aišku kad nupirkčiau pigiai, aktyviai ieškojau pusmetį ar daugiau ir daug darbų atlikau, kad jis būtų patrauklus. Gyvenu nedideliame mieste.

  Taip pat esant poreikiui, savo garažus galėčiau parduoti maždaug po 2500-3500 eurų.

  1. Sostinėj garažų kainos jaučiu 10-20 K eur. Ar yra kas nors pirkusių ir nuomojančių garažus ir galite pasidalinti rinkos nuomos kainom?

  1. Labas,

   ačiū už komentarą.

   Gerai, kad kažką rašo. 🙂 Nemanau, kad investuoju scamuose, pasitikiu savo sugebėjimais atsirinkti patikimas platformas.

 5. Klausiu dedikuotoje temoje apie Bondora. BalticMustache forume tavo signature buvo 688% „graza” Bondoroje. Zinoma, tai – skaicius, paremtas labai abejotina metodologija. Man idomu, iki kiek sumazejo (nes kad mazejo, tai 100%)? As speju, dabar tokiame intervale: 50-80%.

  Mano paties „graza” per pika buvo 67%, dabar – 22%. Kodel rasau „graza” kabutese, esu issamiai parases viename is ankstesniu komentaru. Daugiau galite pasiskaityti cia (ten yra daugiau kritisku straipsniu apie Bondora) – https://rahafoorum.ee/en/bondora-rating-has-outperformed-expectations/

  1. Arnoldai,

   čia žiūrint, kurį skaičių skaičiuosi, nes jų yra labai daug ir skirtingų. 😀 Grynoji grąža – 21.69%, metinė grynoji grąža nuo investicijų viršyto laiko (what? :)) 2022.01.01 – 45.04% XIRR, pikas 2020.07.01 – 2125%. 😀 Savų pinigų liko apie 2k, face-value – 56k, pirkimo kaina 16k.

   Naujų investicijų antrinėje rasti labai sunku, nelabai ir yra noro jų ieškoti. Dabar daugiausiai išsiėminėju grįžtančius pinigus ir naudoju paskolos grąžinimui.

 6. Autoriau, turbut matei, kad 05-24 ikrito nemazai pinigu uz raudonas paskolas, ir jos tapo Repaid ir Written off. https://www.bondora.com/blog/bondora-finalizes-successful-sale-of-defaulted-estonian-loans/

  Tu turi labai daug raudonu savo portfelyje. Esu tikras, kad sitas „successful sale” buvo successful Bondorai, bet isskirtinai nuostolingas bet kokiam investuotojui. Klausimai:

  1) Bondora pardave musu paskolas neaisku kam (=nera skaidrumo; gal jos atsidure CEO Partel’io giminaicio imoneje) ?

  2) Uz nykstamai maza kaina. As matau, kad daugeliu atveju kaina sieke TIK 7-8% (!!) nuo negrazinto principal’o. Ta pati mikroskopine kaina net estiskoms paskoloms, kurios turetu buti „patikimiausios”, „geriausiai isieskomos” ir t.t. As pats nupirkciau uz 7%!

  3) Jei ne per daug intymu – kiek patyrei nuostoliu del sitos operacijos? Kaip pasiziureti, manau, ir pats zinai, bet del visa ko:
  a) Investments –> pazymeti tik „Repaid” -> Last payment date = 2022-05-24
  b) palyginti pirkimo kaina su stulpeliu „Repaid principal”.

  1. Arnoldai,

   ačiū už komentarą.

   1. Bondora ne pirmąkart daro tokį triuką. 🙂 Paklausiau ar pats galėčiau įsigyti už tokią kainą: Unfortunately, we do not know if/when there will be a future sale. Additionally, if there is, it would be sold to a local debt collection authority within the respective country that is found and vetted by Bondora.
   2. For the Estonian debt portfolio, the percentage range was between 5-33% depending on the age of the loan.
   3. Pažiūrėsiu mėnesio vidury, į sąskaitą įkrito apie 1.2k Eur, sėkmingai panaudojau daliniam Revolut paskolos grąžinimui. 🙂

   Aš visada esu įdėjęs visas savo paskolas pardavimui, jeigu niekas nepirko už man tinkamą kainą, yra, kas nuperka už man netinkamą. Jeigu būčiau trumpalaikis investuotojas, greitas išsicashinimas būtų naudingas. Žiūrint į ilgalaikę perspektyvą, naudingiau būtų buvę palaukti ir galimai išsiieškoti daugiau.

  2. Update dėl trečio punkto: repaid principal – 1.530 Eur – purchase price 2.964 Eur = -1.434 Eur.

   Iš esmės šį sandorį vertinu teigiamai, nes iš ženklios dalies paskolų nieko nebuvo išieškota ilga laiką ir pirkdamas visą portfelį išieškojimo iš jų galimybę vertinau kaip bonusą. Užmečiau akį į kelių paskolų grafikus, tai manau, kad daugiau šitoje situacijoje laimėjau, nes buvo ir paskolų, defaultinusių 2009 metais be recovery, o iš tokios atgavau 3x nuo pirkimo kainos, antrinėje rinkoje tiek nebūčiau gavęs. 🙂

Leave a Reply