Kaip nusipirkti pirmą butą nuomai Vilniuje. (I)

Categories Investicijos
Buto nuoma Vilniuje

Šioje įrašų serijoje dalinuosi atskirų dienų įrašais. Taip darau tam, kad pasidalinčiau kuo šviežesniais įspūdžiais.

Teorija

Dažnai važiuoju iki Vilniaus oro uosto pasiimti nuomoto automobilio ir pastebėjau, kad oro uosto rajone reikalai keičiasi – atsiranda galybė ofisų, Dariaus ir Girėno gatvėje nebeleidžiama parkuotis, o šalia esančiuose kiemuose atsirado mokami parkingai. Dažnai pravažiuodamas vis pagalvodavau, kad laikui bėgant ši miesto pusė turėtų atsigauti, nes nauji dideli ofisai = geros darbo vietos = poreikis gyventi patogiai šalia darbo.

Tačiau važiuojant link oro uosto visada pasidarydavo mažiau ramu sustojus Naujininkų autobusų stotelėje. Pokalbiai apie maisto banką maišydavosi su grasinimais SEB bankui teismais, jei per valandą nesutvarkys prisijungimo su Smart ID. Vieni bankininkai ir teisininkai. 🙂

Praktika

2 diena. Medžioklės plotas

Pasidairiau butų apibrėžtame plote tarp Senamiesčio iki oro uosto. Ieškau mažo buto, kurį esant reikalui, būtų lengva parduoti kitam nuomotojui arba kitam svajingam ofiso planktono atstovui.  

Investicijai iš savų lėšų norėčiau skirti iki €60.000. Savais pinigais rizikuoti norėčiau iki €10.000, tad naudojantis banko svertu (reikalingas bent 15% pradinis įnašas) gauname apie €60.000 sumą. Iš esmės į fizinį NT šiuo metu noriu investuoti tik dėl banko teikiamo sverto, nes EvoEstate yra eilė patrauklių projektų, kurių administravimu rūpinasi kiti.

Medžioklės plotas

Pažiūriu skelbimus aruode, tuo viskas ir pasibaigia. Suprantu, kad reikia bent €7.000 pradinio kapitalo, kurį sukaupti užtruktų apie pusmetį. Taip ilgai neinvestuoti būtų nuobodu, tad jaučiu kaip idėja vėl nutolsta dėl tos pačios priežasties kaip ir anksčiau. Esu kaip tas nuo pirmadienio sportuojantis tinginys.

1 diena. Game changer

Pietaudamas sugalvojau, kad pradinį įnašą galiu pasiskolinti iš mamos. Taip galėsiu nenutraukti investicijų pusmečiui ir padėti mamai uždirbti sutartas palūkanas. Win win.

Pajutau virpulį viduje. Tačiau būnant paveiktam kylančių emocijų investuoti nederėtų. Tačiau kaip ir su visomis naujomis idėjomis visko noriu čia ir dabar. Yra jausmas, kad man patinkančius objektus kažkas nupirks. Visgi, jei atsirado dabar esantys įdomesni variantai, atsiras ateityje daugiau dar geresnių. 🙂

Pirmieji variantai

Pirmas variantas yra neseniai suremontuotas butas Šaltkalvių g., Naujininkuose už €45.500. Aplinkinių prasčiau atrodančių butų nuoma aruode sukasi apie €250, tad būtų galima tikėtis išspausti šiek tiek daugiau.

Kas neramina, kad gana akivaizdu, kad bute niekada negyveno savininkas ir veikiausiai buvo nupirktas apleistas butas, kuris buvo suremontuotas su tikslu iškart parduoti. Saldainio popierėlio nevalgome, tačiau už jį susimokėti reikia. 🙂 Visgi, susitariau rytoj pažiūrėti buto. Pažiūrėsime kaip viskas atrodo gyvai.

Antras įdomus butas yra mažas 19 kvadratų butas už €31.000 Burbiškių g., Naujininkuose, šalia naujo ofisų pastato netoli oro uosto. Butas siūlomas jau su nuomininku. Man tai atrodo naudinga, nes investicija pradėtų darbą nuo pirmos dienos. Dabartinė nuomos sutartis galio iki rugsėjo, nuomos kaina €250.

Butas Naujininkuose
€250/mėn. nuoma too good to be true?

Kiek žinau, šalia oro uosto yra paklausa pigesniems butams, nes šalia yra pilotų akademija. Reikės pasidomėti, kas yra nuomininkė ir kiek ilgai planuoja čia likti. Susitariau apžiūrėti butą po poros dienų. Šalimais yra dar keli butai tame pačiame name, tad pabandysiu užsukti ir į juos.

Taip pat pasižymėjau dar pora butų, kurie atrodo įdomesni, tačiau šiuo metu didžiausią įspūdį paliko šie, ypatingai mažasis dėl esamo nuomininko ir gerai atrodančios grąžos. Tačiau išlieka klausimas – kodėl parduodamas butas?

Pagalba iš šalies

Po darbo dienos taip pat susisiekiau su pažįstamu brokeriu. Prieš atlikdamas bet kokius rimtesnius žingsnius pasikonsultuosiu su juo apie mane dominančius objektus, o galbūt pavyks susiderinti ir gardesnį kąsnelį kurio dar nėra skelbimuose?

Taip pat aplikavau Swedbank’e dėl būsto paskolos. Tą patį ketinu padaryti ir kituose bankuose, kad pasilyginčiau sąlygas.

Prieš miegą paskaitysiu J. Clavo knygą „Investavimo į nekilnojamąjį turtą paslaptys“, kad eidamas apžiūrėti butų žinočiau į ką vertėtų atkreipti dėmesį.

2 diena. Pamatykime savomis akimis

Apžiūrėjau butą Šaltkalvių g.. Jis buvo kiek erdvesnis, nei tikėjausi, visi reikalingi daiktai gyvenimui yra. Reikėtų perdažyti sienas ir pakeisti gyvatuką, remonto kaina turėtų tilpti į €500.

Prieš tai bute gyvenusi pora, anot brokerio, nuomojosi butą už €260/mėn. Butą pardavinėjantis brokeris neklaustas pasakė, kad buto kaina galėtų būti €44.000, nors skelbime nurodyta €45.500. Atsižvelgiant į tai, kad butą reikės kiek paremontuoti, manau, kad nuo kainos galima numušti €1.000. Pirmą siūlymą teiksiu €42.000, kad pasišniukštinėčiau reakciją.

Beeidamas iki buto pastebėjau, kad aplink yra ne tik nemažai prekybos centrų, bet ir Limono lošimo salonai ir keli kioskai, panašūs į načnykus. Įdomi vieta. 🙂

Dėl buto Burbiškių g. paskambinau ir jo savininkui, kuris buvo įdėjęs skelbimą pats €500 pigiau. Paaiškėjo, kad patalpos yra komercinės paskirties, tad nenoriu veltis į tai, ko nesuprantu. Kiek žinau, už komercinės paskirties patalpas reikia mokėti mokesčius, butas neparduotas du mėnesius, tad turbūt ne be reikalo. 🙂

Rytoj susiskambinsiu su pažįstamu brokeriu, manau, kad galėsiu gauti daugiau naudingų žinių.

Teigiamas Swedbank atsakymas

Vakarop susisiekė ir Swedbank, kurie informavo, kad paskolą suteiks, marža 2 – 3.5% + Euribor rėžy, kas iš esmės nieko konkretaus nereiškia. 🙂 Įdomesnis dalykas buvo tai, kad Vilniuje Swedbank 15% pradinis įnašas tinkamas tik centre ir šiauriniuose šalies rajonuose, Naujininkuose reikia turėti bent 20% įnašą.

Tai kiek keičia situaciją, tad svarstysiu ir kitus rajonus. Po pokalbio su Swedbank vadybininke bandžiau pildyti paraišką ir SEB banke, bet dukart gavau klaidą. Matomai dar nesusitvarkė sistemos po atnaujinimų. 🙂

Vilniaus miesto centras
Vilniaus miesto centras

Išsirinkti norimą butą ir rasti tinkamą finansavimą nėra taip paprasta kaip atrodė iš pradžių. Ryte pribudau be žadintuvo, nes buvau visas excited, o dabar jaučiuosi, kad dar labai daug nežinau ir tai vargina.

3 diena. Pasiūlymas

Pateikiau €42.000 pasiūlymą dėl buto Naujininkuose. Brokeris perskambino ir pasakė, kad nerealu tiek tikėtis, tačiau perdavė informaciją šeimininkui, kuris atsisakė pasiūlymo. Už daugiau pirkti nebūtų verta, nes remontas kainuotų apie €1.500 (pasiskambinau draugui, kuris neseniai savo bute atliko remontą, tad susidariau realesnį vaizdą apie remonto kainas). Atsižvelgiant į tai, kad paskutinis kapitalinis remontas buvo darytas prieš šešis metus, veikiausiai po kelerių metų vėl reikėtų daryti naują remontą, tad išlaidos dar labiau išaugtų.

Naujininkai – braukiami iš planų

Vakare susiskambinome su pažįstamu brokeriu. Jis patarė į Naujininkus nesivelti, nes ten maža butų nuomos paklausa. Pirmos savo NT investicijos noriu ganėtinai konservatyvios, kad ją įsigijęs galėčiau pajusti visą šio verslo pulsą po truputį. Nenoriu, kad pirmas blynas būtų karštas ir apdegintų mano jaunas ir nepatyrusias rankas. 🙂

Atsiradus įdomiam projektui, brokeris žadėjo, kad susisieks. Tad iš esmės nuo dabar įjungsiu kiek labiau atsipūtusį rėžimą ir aktyviai buto pats nelabai ieškosiu, nes turėsiu, kas tai daro už mane. Galbūt pavyks nugvelbti neeilinį pasiūlymą prieš įdedant į viešai prieinamą pasiūlą?

Taip pat šiandien Revolut sąskaitoje pamačiau keturženklę sumą. Tiek grynųjų nesu pratęs matyti ir man rankos niežti kažką su jais daryti. Tad visus juos nusprendžiau suinvestuoti į OMX Baltic 10 indekso įmones pagal Verslo žiniose rastą jo procentinę sudėtį. Vėl grįžtu į Swedbank. 🙂

OMX Baltic 10 įmonės
OMX Baltic 10 įmonės

Dešimtadalį mano investicijos Baltijos biržoje sudarys investicijos į Baltic Horizon Fund, o galbūt rytoj nuspręsiu didžiąją dalį laisvų pinigų skirti tik jam vardan stabilumo. Esminis man dalykas net ir kaupiant pradinį įnašą – dirbantys pinigai, tad pirmieji €1.200 jau įdarbinti.

To be continued.

P.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €51, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

34 thoughts on “Kaip nusipirkti pirmą butą nuomai Vilniuje. (I)

 1. Labas, labai įdomu bus toliau skaityti, kai sekasi medžioklė.
  Mano akimis, patraukliausias nuomai yra Naujamiestis. Daug jaunimo. Tik reikia gana daug darbo, kol randamas geras variantas. Tikriausiai pigiau būtų pirkti visai senos statybos butą, kuo pigesnį, bet geroje vietoje. Pvz. Vytenio, Smolensko, Statybininkų, Birželio 23 gatvėje. Rajonas dabar labai atsinaujina. Brangsta, manau tai tik tęsis.
  Kartais išmeta skelbimų apie 50k už 2 kamb. Butą.
  Rugpjūtį pardaviau savo 2 kamb. Butą už 72k (su geru remontu ir praktiškai visais baldais). Nuomai buvau radęs mergaitę už 350 arba porą su šuniuku už 400. Tai procentas gana padorus. Tik darbo daug prižiūrėti, o to aš nenoriu, man nepatinka. Tai pardavėme.
  Jeigu perki nuomai, nebijok buto pirmame aukšte. Pats tokį nuomavausi, puikus buvo. Draugas turi butą statybininkų gatvėje, 1 aukšte. Pastoviai gyvena žmonės su mažais vaikais, patogu su vežimėliu. Už seną, vidutiniškai atrodantį 45 kvm butą, šiuo metu gauna 380 eurų (oficialiai, tai nežinau, kiek jam tas kainuoja).

  1. Giem,

   ačiū už komentarą.

   Naujamiestis ir man atrodo „karštas” šiuo metu. Manau, kad tas karštumas jau įskaičiuotas į daugumos butų kainą. 🙂

   Greitai pardavei savo būstą? Kokia tavo patirtis nuomoti žmonėms su augintiniais?

   Ačiū už patarimą dėl pirmo aukšto. Niekada pirmo aukšto nesupratau kaip minuso, nes pats pusę vaikystės praleidau pirmame aukšte. 🙂

   1. Pardaviau per du mėnesius, nes buvau užlaužęs kainą pradžioj, kol patys ieškojom sau kito buto. Pradžioj už 79k norėjau parduoti, nors net mano akimis jis tiek nebuvo vertas.
    Kai radau sau butą, kurį žmona liepė greitai nupirkti, reikėjo parduoti senąjį, nes jį panaudojau, kaip pradinį įnašą. Tai numečiau kainą iki 75k, atėjo draugų pažįstama, paprašė nuleisti iki 72k. Kadangi tokia kaina vis dar buvo labai gera, aš visai skubėjau parduoti, tai pardaviau.
    Sakė „Perku vietą ir kaimynus”. Visa kita susitvarkys.

    Nuomoti žmogui su šunimi galima, tik reikia įskaičiuoti, kad reikės tvarkyti kampus, dalį baldų ir dažyti sienas. Čia su dideliu. Su mažu – nežinau.

    1. Kaip dažnai pirkėjai derėdavosi dėl kainos? Kas veikdavo/kas neveikdavo?

     Kaip atsakydavai į klausimą kodėl parduodi? Dažnai pastebiu, kad brokeriai sako, kad reikia pinigų arba turi kitų investicijų, bet man dažnai atrodo, kad tas atsakymas būna generic ir tiesa gali būti kitokia. 🙂

     1. Deredavosi visada. Turėjau savo apatinę kainą, jeigu matydavau, kad nori pirkti, po biškį iki jos nuleisdavau, jeigu dar derėjosi, nebenuleisdavau. Keli buvo atėję su noru nupirkti už 55-60, kai kaina virš 75 pastoviai buvo.
      Kai žmogus malonus, mandagus, iš karto nepradedavo pist proto dėl lempučių, sienos nelygumai ir t.t, tokiam nuleisdavau daugiau. Nachalam, žinovams ir ekspertams sakydavau kaina ir viskas. Ne mano reikalas, ką jie galvoja. Jeigu pradėdavo pizdavot butą, kuriame gyvenau 6 metus, sunervindavo ir jiem iš viso nebenorėdavau parduoti.

      Sakiau tiesą, kodėl parduodu. Sakiau perku nauja butą, reikia pradiniam įnašui. Bet akcentavau, kad per daug neskubu.

      1. O kokiais argumentais labiausiai pavykdavo numušti kainą?

       Aš numušinėju skaičiuodamas remonto kainas, bet kaip suprantu, jei parduoda pats savininkas, tai gali įžeisti jo savivertę.

       1. Tiesiog kai žmogus būdavo pozityvus ir nepeikdavo per daug. Kai biolaukai deredavo.
        O pardaviau fainai moteriai, su labai gražia pirmakurse dukra 🙂
        Plius dar pažįstamų draugė, tai kažkaip lengviau bendravom, gal daugiau abipusio pasitikėjimo.
        P. S. Iš kokių 11 apžiūrėjusių butą, rūsį žiūrėjo tik vienas. Kažkaip visiem dzin. Dar labai labai svarbu parkingas. Pas mane vidiniam kieme buvo beveik visada vietos. Čia didelis pliusas. Už kiemą su šlakbaumu turbūt primokėti verta kelis k.

    2. „Nuomoti žmogui su šunimi galima, tik reikia įskaičiuoti, kad reikės tvarkyti kampus, dalį baldų ir dažyti sienas. Čia su dideliu. Su mažu – nežinau.”

     Nesutinku su teiginiu, patys nuomojamės butą su vidutinio dydžio šuniu, susitikus pirmą dieną su savininkais ir pristačius šunį iškart parodė va yra siurblys kilimą galėsit išsisiurbti nuo plaukų tai tiek tos „žalos” mūsų šuo ir pridaro, visur priplaukuoja tuom ir pasibaigia

     1. O sunku rasti buvo kur nuomotis? Ar būtumėte linkę mokėti papildomai, jei tokia sąlyga būtų, vien todėl kad turite augintinį?

     2. Na aš esu nuomavęsis su mano nedideliu šuniuku (nebeturiu), tai jis per 2 metus nugraužė ir nukrapštė visus kampus, virtuvės spinteles, lovų ir stalų kojas ir panašiai. Butas kurį nuomavom buvo pigus ir prastokos būklės, šeimininkas planavo remontą ir iki mūsų, tai nebuvo jam gal daug nuostolio, bet šiaip, kampus sugadinom.. Na arba pasirašyt sutartį, kad išeidamas – viską sutvarkai iki pradinės būklės.

 2. Kai pasirašinėsi sutartį dėl banko paskolos, turėsi patvirtinti, kad pirmas įnašas, tai tavo lėšos, o ne skolintos. Antra, analizės nulis. Nei kur nuoma didesnė, nei kas labiau apsimoka, kur turto augimo perspektyvos geresnės. Šiaip galvoje šovė mintis ir vertini tai kaip tiesą. Ne pirmame poste taip darai. Trečia, kam investuoti į evostate, jeigu yra REIT fondai, kuriuos valstybės prižiūri 5 kart labiau ir tą patį daro.

  Džiugu, kad rašai, perspektyvoje dar pačioje pradžioje kelio esi, matysime kaip keisis mastymas su laiku einant link tikslo.

  1. G,

   ačiū už komentarą.

   1. Veikiausiai pradinį įnašą visą sukaupsiu pats, nes netikėtai greitai pavyksta išsiėminėti P2P pinigus.
   2. Analizes daro NT ekspertai. Neturiu tam kompetencijos. Tam, kad pradėčiau domėtis, man reikia motyvacijos, šiuo atveju šovusios minties, kuri mane užveda. Tada po truputį pradedu dėlioti mozaiką. Per savaitę paieškų ekspertu netapsiu, tačiau turiu, kas man padeda, tikiuosi, kad žiniais praturtinsiu ir galėsiu pasidalinti sudėliotos mozaikos vaizdu.
   3. EvoEstate naudojuosi dėl:
    a) Inercijos investuojant P2P. Prieš pusmetį, kai pradėjau investuoti, Swedbank dar nesiūlė bekomisės prekybos.
    b) Geografinės diversifikacijos. Visas mano likęs portfelis susijęs su Baltijos šalimis, sveika praplėsti ir Ispanijoje, Vokietijoje, Italijoje ir kitose šalyse.
    c) Potencialiai geresnė grąža. Dalis projektų yra equity projektai, kurie suremontuojami ir parduodami brangiau, tad galiu uždirbti daugiau ir iš esmės skiriasi savo esme nuo REIT. Kiti projektai yra trumpalaikės nuomos, tad jų kategorija taip pat kitokia. Kadangi pats sau leisti negaliu turėti tokių projektų atskirai, man patogu juos pasiekti per Evo.
 3. Sėkmės. Įdomu stebėt 🙂 tik nepersistenk, dabar ir bankai konservatyvūs labai ir NT rinka truputėli kaistelėjusi. Siūlau pasižiūrėt Citadele banką, ten keli pažįstamj ėmė, kiek lygino panašios sąlygos su Swedu. Seb ir lumikas truputėli prastesnes duoda. O šiaip sėkėmės 🙂 o jei atrodo to goog to be true kažkas greičiausiai bus kur koks kabliukas. Butai labai specifinis daiktas, labai gerai kad turi drauga eksperta šioj srityje, kitaip gali nusipirkt su kokiu uzufruktu butą 😉

  1. Ačiū už komentarą.

   Ačiū dėl citadele, net nebuvau apie juos susimąstęs. Galvojau, kad minor bankas (ala ŠB) ir nieko gero pas juos nėra. 🙂

   Jo, veikiausiai jau būčiau du butus nusipirkęs, jei ne patarimas. 😀 Šiaip įdomu, kad taip stipriai emocijos veikia pirkimą. Primena jausmus perkant crypto. 🙂

   1. Tai viskas taip. Ir auto žmonės perka taip ir t.t. Kažkas jei neklystu net nobelio premiją laimėjo įrodęs, kad homos ekonomics neegzistuoja. Ty jei žmogui duosi du vienodus daikutus jis pirks pigesnį. Nė velinio pasirodo 😀 Svarbiausia ar kažkas ką perki džiugina, bet iš kitos pusės nafig kažką daryti/pirkti ir t.t. jei tai tavęs nedžiugina 😉

    1. Jeigu pirkčiau sau, tada kaip ir ok mokėti už emociją. Kai perki investiciją, pradines džiugias emocijas gali greitai nusvertinti neigiamos nepatenkintų lūkesčių emocijos. 🙂

 4. Fainai. Atpažinau save prieš 10 m. skaitydamas. Patiko. Pamenu tas emocijas. Nuo to Burbiškių bėk. Kažkada už daug pigiau jo nepirkau. Plius šildymas elektra. Netingėk pasivaikščiot po vystomų projektų vietas ir paskambinėt pardavėjams. Dažnai turi neskelbtų variantų (atšaukė, bankas paskolos nepatvirtino ir pan.). Aruode jau yra tai, ko niekas iš savų nepaėmė. Žodžiu – nekažkas.

  1. Kietai. 🙂

   Elektra kaip ir ok, gyvenau UK šildomam elektra, tai buvo brangokai, bet buvo senas pastatas.

   Ką turi omenyje „pro vystomų projektų vietas”? Naujų projektų?

   1. jo. Paskambinėt visada reikia. Ar sunku tau elektros/dujų/centrinio šildymo kainą palygint? Jei 2x kainos skirtumas šildymui tavęs nejaudina, tai dar nepirk buto. Dar pasimokyk skaičiuoti. Kita vertus turiu ir aš elektra šildomų, bet pastatas turi būti energ. efektyvus, mažas plotas ir kaina įsigijimo patraukli. Jei nuo vien Finbee ir p2p į Baltic’ą jau nukreipei žvilgsnį, jau pliusas. Tuo vadinamu indeksu neskubėk. Ten mano akim keli pervertinti pirkiniai. Tame Baltic’e nedaug įmonių, įmanoma į savo ekseliukus, kad ir visas susimest ir persižiūrėti. Vertų dėmesio turbūt kokia 10.

     1. Sąskaitas apmoka nuomininkas, tad man didelio skirtumo nėra, ypatingai, jei skirtumas sudaro 15 Eur absoliučia suma. Reikia imti case by case. 🙂

     2. Indekse dalis galimai pervertinti, dalis galimai nuvertinti. Ilgam laikotarpį po tą pačią sumą dedant išsilygins. Niekas nežino tikslaus P/E. 🙂 Bet dabar ten nededu, nes pinigai į Horizon eina, kuris stabilesnis.

     3. Neturiu nieko prieš P2P, ten labai gerai galima diversifikuoti. 🙂

     1. varai paviršium. Tame name didesnį butą praeitą žiemą labai sunkiai nuomojo, nes šildymo kaina didelė buvo. Jei manai, kad nuomininkai sąskaitų netikrina ir moka nesvarbu kiek, tai klysti. pvz 1 kambario seno buto šildymo sąskaita 60 eur. Padvigubink ir pabandyk išnuomot. Baltic’o indeksas, tas pateiktas, kuris subjektyviai parinktas, tai ne tas pats, kur JAV C. Bogle aprašė knygose. Žodžiu, jaunatviškas įkarštis pas tave per kraštus muša. Nėr blogai. Bet pinigams rimtesniems uždirbti reikia daugiau, nei entuziazmo. P. s. p2p ir pats turiu ir visai reikšmingą sumą, tik bendram portfelyje, tai mažą procentą sudaro. Neįsižeisk. Skaityti tikrai įdomu.

 5. Ne per drasiai lendi i visa tai zinant dabartine situacija? Korona, griunantis supply chain, akciju birza, nulines palukanu normos, nekilnojamo turto burbulas, pensiju fondu neigalumas, pesimistines nuotaikos… Turim visus reikiamus igredijentus rececijai. Gal reiketu kazkaip nestandartiskai pradeti galvoti, nes krize pirmiausia kirs planktonui, kuris butu lizingu prisipirko.

  1. Krištolinio rutulio neturiu, nežinau. 🙂

   Nuomos kaina nuosmukio metu krenta mažai, paskui vėl viskas atsistato. Dugnų nei su akcijomis, nei su NT negaudau, nes to nesugebu. 🙂

 6. Honest, matau, kad ne pirmą kartą daliniesi šita baltijos rinkų lentele. Niekur nerandu vz.lt straipsnio ar kitos literatūros kur būtų pateikti tokie skaičiai. Gal gali pasidalinti nuoroda ar papaskoti daugiau?

  1. Hi,

   turiu nusifotografavęs tik lentelę iš laikraščio, VŽ rašo, kad šaltinis „Enlight reasearch, NASDAQ”. Buvo berods vienam iš vasario mėnesių numerių, kur rašė apie investavimą Baltijos biržoje be komisinių. Galimai nepavyksta rasti, nes Premium straipsnis?

   Edit: šis straipsnis.

    1. Kaip skaičiavai grąžą? Turėtų būti panaši į visos Baltijos rinkos.

     Ketinu DCA ir kasmet perbalansuoti.

       1. na kam taip. Aš vis užpirkinėjau, bet, kai atėjo lemiamas momentas (mano skaičiavimu), pritrūko laisvų perkamųjų ant rimtesnio BH kiekio, nes pradėjo pusdykiai geras įmones dalint. Žodžiu, čiupau gan gausiai ir pagal dabartinius žaliuojančius rezultatus, jau yra kuo pasigirt. Aišku pirmadienį kova iš naujo. Ir dar gali pasivažinėt ten ir atgal rinkos. Kad taip pradėtų stumdyt 1 eur (neskaitant pelno ir divų) po 0,7 ar 0,75 centus, dar buvau nematęs. Kita vertus ir WB sakė nedažnai taip būna per jo kuklią 89 m. patirtį.

 7. „Krištolinio rutulio neturiu, nežinau. 🙂”

  Jo ir nereikia, pakanka žinoti ekonomikos veikimo principus. (ciklus ir t.t.). Dabar matosi labai daug žmonių darančių investicines klaidas

Leave a Reply