KAIP NUSIPIRKTI PIRMĄ BUTĄ NUOMAI VILNIUJE. (II)

Categories Investicijos
NT pirkimas nuomai

Pirmo įrašo tęsinys.

8 diena

Prieš kelias dienas susiskambinau su pažįstamu brokeriu ir sužinojau, kad į Naujininkus geriau nelįsti, nes paklausa nuomai sąlyginai menka. Pirmą butą nuomai renkuosi kiek konservatyviai, nes noriu apsiuostyti kaip veikia NT rinka. Informavau brokerį kokie projektai mane domina ir kai bus patrauklaus pasiūlymas, žadėjo susisiekti.

Per kitą kolegą susiradau dar vieną brokerį, kuris galėtų padėti. Rekomenduoto brokerio asmeniškai nepažįstu, tad juo pasitikiu kiek mažiau.

Trys variantai

Po kelių dienų nuo pirmojo skambučio, mano email pasiekė trys butų variantai – du Naujamiestyje, vienas Šnipiškėse. Visi gana skirtingi:

 1. 2k. butas Naujamiestyje visiškai suremontuotas, “imi ir nuomoji”. Problema – €72.500 kaina, išlipanti iš mano pradinio biudžeto rėmų.
NT nuoma Vilniuje
Imi ir nuomoji.

2. 1k. butas Naujamiestyje – neaiškaus išplanavimo, nes atrodo, kad jame yra miegamasis su lova ir virtuvė, tad tiktų nelabai socialiam asmeniui, kuris į namus nesikviečia svečių. 🙂 Visgi, tai vienintelis man siūlomas vieno kambario butas. Iš jo galėčiau tikėtis ±6% nuomos pajamingumo ir jis vienintelis patenka į mano pradinį €60.000 biudžetą.

3. 2k. butas netoli Kalvarijų Turgaus. Jam reikia remonto, tačiau vieta sąlyginai gera. Pagrindinė problema – remontui šiuo metu neturėčiau lėšų. Paleidus nuomai be remonto būtų galima tikėtis vos 5% pajamingumo, kas manęs netenkina.

Šią savaitę ketinu apžiūrėti visus butus. Kolkas realiausi variantai atrodo butai Naujamiestyje, tačiau noriu juos pamatyti gyvai ir susidėlioti „paukščiukus“ buto vertinimo anketoje.

Taip pat pastebėjau, kad gavęs pasiūlymus tikrai užsidegu ir biudžeto perviršis neatrodo toks baisus, nes galbūt pavyktų pasiskolinti didesnę sumą iš mamos. Visgi skolą reikėtų pasisverti be mažiau emocijų.

Beje, už anksčiau apžiūrėtą butą Naujininkuose pasiūliau €42.500, bandydamas nuo pradinės kainos numušti pora tūkstančių eurų. Savininkui tokia suma netiko, tuo ir baigėsi mūsų derybos. 🙂

11 diena

Apžiūros

Vakar apžiūrėjau du butus Naujamiestyje. „Nesocialus” vieno kambario butas buvo su nuomininkais, kurie nuomojasi pigiau, nes savininkas yra jų draugas. Butui reikėtų šiokio tokio remonto, tačiau gyventi jame galima. Po susitikimo buvau gana excited, nes buto vieta gera, aplink daug ofisų, tad paklausa jo nuomai, jei nuomininkai išvyktų, turėtų būti gera.

Tačiau mano excitemento lygį dar aukščiau pakėlė „imi ir nuomoji” butas, kurį apžiūrėjau po darbo.

Įėjus į laiptinę už lauko durų pamačiau išgertų žalių devynerių butelį, tačiau šviežių dažų kvapas laiptinėje pirmą vaizdą užmaskavo. 🙂 Dviejų kambarių butas ką tik buvo kapitaliai suremontuotas kokybiškomis medžiagomis (akmens masės plytelės, kokybiškos grindys, kurios neišsivaikščios po kelių metų). Iš esmės butas primena standartinį AirBnB. Iš dalies tai džiugina – pats norėčiau gyventi tokiame bute ir už didesnę nuomos kainą galimai atsisijotų probleminiai nuomininkai.

Kita vertus, kokybiškų medžiagų kaina didina ir mano įsigijimo išlaidas. Nuomai mieliau pirkčiau butą, kuris įrengtas paprasčiau ir pigiau. Šis butas viršija mano pradinį biudžetą 20%, tačiau žinau, kad man jo nereikės kapitaliai remontuoti artimiausią dešimtmetį. Viskas man padėta ant lėkštutės ir net gaunant konservatyviai paskaičiuotą nuomą (aplink butai nuomojami bent už €400, tačiau jų įrengimas yra prastesnis) gaunu 6.06% pajamingumą. Už metų netoliese atsidaro Vingio Akropolis, tad realu tikėtis, kad tai augins būsto paklausą ir jo kaina kils.

Baimė

Viskas atrodo gerai, bet bijau. Nesu pirkęs nieko, kas kainuotų daugiau nei €1.000. Mano mintyse sukasi dvejonės: ar mane bando apgauti? Kodėl butas parduodamas, jei jo grąža – sąlyginai gera? Kodėl jį taip gerai remontavo? Ar pavyks rasti nuomininką Naujamiestyje už €400, kai pats panašią sumą moku Senamiestyje? Ar bankas prašys daugiau nei 15% pradinio įnašo, nes butas yra už ribų nuo jų atsiųstame žemėlapyje nurodyto miesto centro? Visi brokeriai teigia kitaip, bet jų tikslas parduoti.

Vakar prieš miegą prasivarčiau valandą bebandymas atsakyti į šiuos klausimus. Man nepatinka, kad dabar pradėjau labai daug galvoti apie pinigus.

Sprendimas

Tą patį vakarą nusprendžiau pirkti „imi ir nuomoji butą”. Priėmiau sprendimą pardavinėti savo P2P investicijas, kad sukaupčiau kuo didesnę savo dalį pradiniam įnašui. Visas gautas lėšas kreipiu į Baltic Horizon Fund. Šiai dienai Swedbank jau turiu sukaupęs €1.850.

Jei sukaupsiu €5.000 savų pinigų ir išnuomosiu butą už €450/mėn., tai visiškai neįtakos mano dabar turimo pinigų srauto jau nuo pirmos investicijos dienos, t.y. kiek sumokėsiu už būstą, tiek man mokės nuomininkas. Pilnai grąžinus skolintą dalį mamai per keturis metus jau turėčiau teigiamą pinigų srautą.

Tačiau nežinojau, kad kitą rytą viskas pasikeis.

To be continued.

P.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €51, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

17 thoughts on “KAIP NUSIPIRKTI PIRMĄ BUTĄ NUOMAI VILNIUJE. (II)

 1. Gėra cliff hanger’į palikai 😀 Nusižiūrėtas butas yra rajone, kuri liūdnai pagarsėjęs – krasnūcha (ko gero tą žinai). Gal ilgu laikotarpiu viskas ten pasikeis, kadangi netoli centro, ir būtų vertę kils. Laukiam tęsinio.

  1. Justinai,

   jo, neįsivaizduoju kaip taip gavosi, bixuose stebuklai vyksta. 😀

   O krasnūcha dar iki šiol veikia? Galvojau, kad jau uždaryta. 🙂 Pagal aruodo stats aplink vagysčių būna šiek tiek, panašiai kaip ir Žirmūnuose crime rate.

 2. Aš paskutinius 8 metus gyvenu Naujamiestyje. Man nepatinka viskas, kas nuo Žemaitės gatvės link Gerosios vilties žiedo.
  Nepatinka publika aplink https://www.rplc.lt/
  Nepatinka daugybė senų neturtingų žmonių (aišku nuomai gal ir gerai, kai jų butuose apsigyvens jauni žmonės, bus ok.)
  Pats ten negyvenčiau, nes tris mažus vaikus nesaugu būtų išleisti į kiemą. Kita vertus yra keli objektai su rakinama kiemų.
  Tu tik neskubėk. Buto nenusipirksi per 1 mėnesį, daugiau pažiūrėk, palyginti. Plius, jeigu dabar artėja „krizė”, tai greit pasiūloje padaugės būtų. Ir smarkiai.

  1. Hi,

   ačiū už pasidalinimą. 🙂 Daug sužinojau apie vietą. Kai ėjau link buto, nepastebėjau nieko įtartino, atrodė kaip standartinis gyvenamas rajonas. 🙂

   Ieškau gerų variantų, manau, kad vieną gerą jau radau, pasidalinsiu apie jį kitam įraše. 🙂

   1. Tai ir yra standartinis rajonas. Vieta gera, aplink yra viskas ko reikia. Tik reikia pasirinkt gerą vietą.
    Nuomai ir gyvenimui perkant manau prioritetai kažkiek skiriasi. Realiai kai perki sau, taicperki vietą ir kaimynus. Kai perki nuomai, px kaimynai 🙂

    1. True that. Man esminis dalykas grąža, kada reikės remontuoti ir kaip greitai galima išnuomoti. 🙂

 3. Sveikas, labai rekomenduoju luktert. Bus čia reikalų su ta korona, nt kainos turi pačiuožt. Aišku nesitiėkite 2009-2010. Nebuvo 20-30% augimo paskutinius 2-3 metus tad ir kris 10% max 20%, o ne 1/2 kaip per ana krizę. Įdomu kaip pavyks iš P2P išsinešdint. Jei akcijose griūris, ten turėtų būt batai. Visas tas šlamštinis NT ir gavrikų finansavimas turėtų pradėt lūžt artimiausiu metu.

  1. Hi,

   ačiū už komentarą.

   Visas mano vidus pradeda sakyti tą patį, bandau išlaikyti sveiką logiką. 🙂

   Turtas, kurį šiuo metu esu nusižiūrėjęs yra, mano nuomone, 5 – 10% žemiau rinkos kainos, nes savininkas statosi namą ir reikia pinigų, nuomininkas yra, tad kaip ir viskas ok. Kita vertus, baisu dėl neaiškumo rinkose, nes gali būti du variantai:
   a) Prasidės ilgalaikė recesija, dėl kurios smuks NT vertė ir nuoma
   b) Viskas pasibaigs po mėnesio – dviejų, ekonomika nusičiaudės ir po truputį vėl įsibėgės.

   Burti nemoku, tad lieka vadovautis logika ir prielaidomis. 🙂

   1. Labas, na, kad ekonomika tik nusičiaudės čia optimistinis variantas. O dabar klausimas, tu pats nuomuojies butą už 400eur ir pirksi butą nuomai kurį nuomosi už 400eur. Kodėl neieškoti buto sau ir jame pačiam gyvent?

    1. Hola,

     ačiū už komentarą.

     Kolkas buto, kurio pats sau norėčiau negaliu sau leisti ir nuomoju už, mano nuomone, gerą kainą.

     Plačiau apie tai rašau čia.

   2. Nuoma kris sėdėsi su 0% po įmokos bankui 😉 siūlyčiau luktert, bet čia spresti tau. O jei kaima mažesnė nei rinkos, ieškok pasislėpusios „gyvatės” ir neklausyk pardavėjų pasakom. Jie ir sergančiai mamai operaciją pirkti gali tik kad įtikint tave pirkt. Aišku LT perspektyvoj viskas bus ok su tuo tavo NT. Nors aš kur butą pirkau 2007 dar iki dabar po vandeniu sėdžiu.

    1. Gali būti, bet nuomos sutartį sudarysiu iki lapkričio, su sąlyga sutarty, kad automatiškai pratęsima už 5% ekstra kainą, tad bent jau 8 mėnesiam dėl nuomos kainos esu ramus. 🙂

     Kas nepaėjo su butu? 🙂

       1. Sau. Šiaip busto paskolos imoka jau gerus 5 metus ženliai mažesnė už panašaus nuomą tai ne toks jau ir baisus variantas 🙂

 4. Kaip manai paveiks dabartinė situacija verslo paskolų grąžinimą? Ar jau cashiniesi savo p2p paskolas?

  1. Hi, Ignai,

   paskutinį mėnesį išsiėminėju iš P2P, nes kaupiu pradinį įnašą butui. Manau, kad antrinėje rinkoje dabar yra daug puikių galimybių. 🙂

   Verslo paskolų trumpam laikotarpy vėluojančių padaugės, bet Invega jau ruošia pagalbą, iš esmės viską fundindama pati, tad turėtų padėti suvaldyti situaciją. Jei viskas tęsis ilgiau nei kelis mėnesius, tada 5 mln. eurų bus per maža suma.

   Bet kokiu atveju, kiekviena verslo paskola yra su asmens garantu, tad net ir įmonei tapus nemokia, bus skola niekur nedings.

Leave a Reply