Tradestation global – ETF panacėja Lietuvoje

Categories Finansinė Laisvė, Investicijos
Tradestation global

Nuo 2021m. sausio taikomas 15USD/mėn. mokestis. Nebepanacėja.

Investavimas nėra vien tik tikslas uždirbti. Mano istorija su Tradestation global atradimu yra susijusi su gėrio dalybomis.

Užburtas gerumo ratas

Man patinka mano darbas. Naiviai manau, kad tai bus paskutinė mano darbo vieta. Geras kolektyvas, saviraiška ir pastovumo nebuvimas. Exciting.

Pastaruoju metu stipriai augame ir plėtėme savo komandą. Vienas iš mano universiteto draugų taip pat grįžo į Lietuvą ir man pasirodė kaip puikus būsimas komandos narys. Jį rekomendavau kolegoms ir po gero mėnesio jis jau prisijungė prie kolektyvo ir dirba puikiai.

Naujasis kolega taip pat investuoja, apie tai pasikalbėjome per prirašymo vakarą mieste. Pirmomis darbo savaitėmis jis darbo pokalbių programėlėje pasidalino nuoroda apie pigų ETF investavimą sesinuliai.lt bloge. Pamaniau, kad tai yra eilinis „investuok į sintetinius ETF per išvestines priemones“ pigus brokeris ir per daug dėmesio į tai nekreipiau.

Tačiau apie tai pakalbėjome dar kartą po kelių dienų, perskaičiau visą straipsnį ir supratau, kad tai yra game changeris. Kviečiu straipsnį paskaityti ir Jus, nes ten yra daug skaičiavimų apie kainodarą, kas nėra stiprioji mano vieta. 🙂

Investavimo „Pildyk”

Kaip kažkas palygino Balticmustache forume  – Tradestation global yra susijęs su Interactive Brokers kaip Pildyk su Tele2. Pigus priėjimas jaunimui prie tikro žaislo, su operatoriaus tikslu užsitikrinti kliento lojalumą ilgame laikotarpyje ir numelžti vėliau. 🙂

Anksčiau Lietuvoje pigūs ETF buvo pasiekiame per Degiro, tačiau tai jau nebeįmanoma. Mano lauktas Evarvest paleidimas taip pat nusikėlė į metų pabaigą, tad pigiai investuoti į akcijas beliko savadarbis Baltijos biržos fondas, kas yra liūdna.

Per Tradestation Global užsiregistravus į Interactive brokers nebeliko IB mėnesinio 10 USD mokesčio, vienos tranzakcijos mokestis yra €1.75, o jei perkama už didesnę sumą – 0.12%. Iš esmės sena Swedbank kainodara Baltijos biržoje.

Tiesa, perkant pirmą fondą, taikiau ne rinkos kainos pavedimo (market order), o kainos iki norimos ribos pavedimą (limit order) ir už tai buvo pritaikytas €0.14 papildomas mokestis. Atrodo keistai – bandau apsisaugoti nuo katės pirkimo maiše ir už tai esu baudžiamas papildomais komisiniais.

Taikomi mokesčiai dažnai varijuoja (teko girdėti €1.25 – €2.1 komisinių intervalą), o TSG support’as atrašinėja lėtokai pasiteisinant dabar vykstančiu auditu. Tai kiek glumina, tačiau kaina vistiek yra geresnė, nei kitur.

Baisūs įspėjimai

Registruojantis Tradestation Global reikia užpildyti šūsnį formų. Formos daugmaž standartinės, tačiau dalį jų mačiau pirmąkart – tipinė emergency contact forma su motyvuojančiu prierašu, kad dalis klientų laikui bėgant praranda savo kognityvines funkcijas, tampa morkomis ir ilgai su klientu – morka nesusisiekus mes skambinsime nurodytam asmeniui. Buy and hold investuotojo svajonė. 🙂

Pildant formas turiu vieną pasiūlymą – prie klausimo apie investavimo patirtį rekomenduoju pažymėti visas įmanomas šalis. Aš pažymėjau Central Europe ir UK rinkas ir po registracijos neturėjau priėjimo prie norimo pirkti fondo, nes jis buvo prekiaujamas Vokietijos biržoje. Į Kiniją manęs neįleido, bet per vokišką Xetra investuoti galėjau.

Pati platforma yra oldschoolinė, tačiau man užtektų ir Google tipo paieškos lauko ir mygtuko buy. Pirmai investicijai skyriau minimalią €1.000 pradinio įnašo sumą. Prieš investuodamas į ETF visada kūriau planus kaip sukurti super ETF kombinaciją, pridėti mažų įmonių, kurios auga greičiau nei didelės ir uždirbti daugiau.

VWCE

Tačiau nusprendžiau investuoti į visą pasaulį per Vanguard VWCE ETF. Fondas yra įkurtas ETF pionierių, kaupia dividendus. Kadangi fondas registruotas Airijoje, grįžtantys į fondą dividendai nėra apmokestinami, nes nėra išmokami. Tokiu būdu mokesčiais nereikia dalytis su VMI iki fondo vienetų pardavimo ir uždirbti galima daugiau. Iki pilnos laimės šioje vietoje trūksta tik investicinės sąskaitos įgyvendinimo, jei ji veiktų panašiai kaip USA ir dalį atlyginimo iki mokesčių būtų galima persivesti investavimui.

VWCE fondui priklauso keli tūkstančiai labai didelių ir didelių įmonių, kurios yra išsibarsčiusios po visą pasaulį. Man tai yra labai žavu. Pasiieškojau į ką investuoju – nuo Microsoft iki Bank of India, nuo USA iki Australijos, nuo aplinkotvarkininkų iki selfių appsų gamintojų. Peržiūėjau tik kelias iš 3.500 įmonių, tačiau nekantrauju vėl grįžti prie įmonių sąrašo ir darkart pasidžiaugti pamatęs kažką naujo. Man visada įdomu pagalvoti, kad protingiausi pasaulio žmonės dirba man (nors ir mažą dalį sekundės 🙂 ).

Geriausias dalykas – apie akcijų vertę suprasti nereikia nieko. Kai kurios jų yra pervertintos, kai kurios nepakankamai įvertintos. Tačiau jei žmonija tobulės ir Žemės populiacija toliau augs, gėrio sėkla duos saldžių vaisių.

Nuobodus investavimas

Į fondą ketinu investuoti keturženklę sumą kas ketvirtį arba kai turėsiu pinigų, kurių nežinosiu kaip įdarbinti. P2P portfelio dalimi esu patenkintas ir šiuo metu visus grįžtančius pinigus iš kitų platformų perkelinėju į Bondora antrinę rinką, €200/mėn. investuosiu į Baltijos biržą, o laisvų pinigų likutį arba kaupsiu VWCE įsigijimui arba didinsiu investuojamų pinigų kiekį Bondoroje arba Baltijos biržoje. Mielai investuočiau Bondoroje automatiškai, tačiau robotuko tai darančio už mane programavimas tęsiasi jau keletą mėnesių.

Šiek tiek keista, kad investavimas tampa nuobodžiu reikalu – vienintelis prieskonis yra Bondora. Šiais metais pardavimai joje pagal individualią veiklą neturėtų viršyti €45.000, tačiau realu kad taip įvyks ilgainiui ir tuomet galimai tapsiu PVM mokėtoju, kas investavimą padarytų nepelningu. Tačiau mokesčių bazės nesuprantu, kad artėjant prie šios ribos ketinu pasikonsultuoti su mokesčių teisės konsultantu, kaip optimizuoti mokesčius. Galbūt turite patikimų konsultantų?

Anyway, life is good.

P.S. Jei ieškote pigaus priėjimo prie viso pasaulio akcijų, kviečiu pasinaudoti mano registracijos nuoroda. Gausiu 10% Jūsų mokamų komisinių ir juos nuobodžiai suinvestuosiu atgal.

P.P.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €61, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

10 thoughts on “Tradestation global – ETF panacėja Lietuvoje

  1. Hi, avele,

   ačiū už komentarą.

   Dabar nesu tikras dėl finansavimo sąlygų, manau, kad antram būstui šiuo metu jos nebus itin palankios. Pirmą butą pirkau dėl noro išmokti kažką naujo ir pasinaudoti svertu investuojant. Į antro buto pirkimą dabar žiūriu gana rezervuotai, nes nesu tikras dėl finansavimo sąlygų šiuo metu. Bet ačiū, kad paklausei, parašiau savo vadybininkei banke, galbūt ne viskas taip, kaip aš manau. 🙂

   Edit: gavau atsakymą, kad reikia bent 40% pradinio įnašo antram būstui, tai NT pirkimą bent metams atidedu, iki grįš rinka iki 20% reikalavimo. 🙂

   Galbūt butą nuomai ketini pirkti ir tu?

   1. Ačiū už papildymą, fak 40 proc tai nemažai 🙂 Nors kiekvienam asmeniui skirtingas sąlygas teikia, bet dabartinis trendas aiškus.
    Galvoju pasiimt bent vieną butelį nuomai, tačiau panašu tik po metų kitų + užmetu akį ir į komercines patalpas, nes jų nereikia tvarkyti ir jos kaip ir pasyvesnė investicija, bet ir reikalaujanti kiek daugiau žinių.
    Tai viskas procese, pagyvensim pamatysim 🙂

    1. Yes, menkas leverage gaunasi su 40% pradiniu 🙂 Ir čia generic atsakymas, tai realybėje gali dar labiau skirtis pasiūlymas.

     Apie komercines galvojau ir aš, bet joms reikia 50% pradinio įnašo, bent jau prieš metus taip buvo, dabar nesu tikras, bet turbūt nesumažėjo. 🙂

 1. Sveiki, noriu paklausti, uzsiregistravus per IB ar reikia poto sujungti accounta su TSG? ar cia automatiskai jie padaro? nesinori moketi inactivity fee 🙂

  1. Labas, Ozirio,

   registruotis reikia per TSG ir tuomet IB accountas automatiškai sukuriamas, jei gerai prisimenu. 🙂

 2. Sveikas,

  Dėkui, kad daliniesi. Labai naudinga info.

  Pats turiu kelis ETF, pagrinde sp500. žiūrint į ateitį planuoju konsoliduoti į vieną ar dvi pozicijas. Matau tiek pats tiek kiti panašūs autoriai beveik sutartinai renkasi VWCE nors jo kaina ir gerokai didesnė (0.22 vs 0.07). Čia viskas dėl papildomo diversifikavimo ar kažką dar esu praleidęs? Dėl diversifikacijos mano nuomone yra gerai bet absoliuti dauguma kompanijų tiek vienam tiek kitam saraše veikia globaliai ir headquaterių lokacija nelabai ką lemia. Neapsisprendžiu ar vertėtų migruoti į VWCE ir mokėti didesnius mokesčius dėl to.

  1. Donatai,

   ačiū už komentarą.

   VWCE jau pardaviau, rinkausi dėl platesnio įmonių geografinio išskaidymo.

   Dabar elgiuosi kiek kitaip ir renkuosi didžiausias įmones, nes ETF investavimas stipriai išpopuliarėjo ir didieji fondai daugumą lėšų nukreipia į didžiausios kapitalizacijos įmones. Kol pinigų rinkoje daugėja, tol gerai. Kai procesas taps atvirkštinis, praradimai taip pat short-terme turėtų būti didesni.

   Grįžus prie stambesnių investicijų į akcijas, planuoju rinktis SP500 dėl mažesnių mokesčių ir kiek didesnės grąžos nei VWCE.

Leave a Reply