Monopolis Vilniuje. Antro buto nuomai įsigijimas

Categories Investicijos
Antro būsto įsigijimas nuomai
-10 diena

Prieš kelias savaites vienas iš blogo skaitytojų komentare paklausė kokie planai dėl antro buto pirkimui? Pirkti, tiesą sakant, neplanavau. Bankų finansavimo sąlygos šiuo metu – ribotos.

Visgi, dėka to klausimo, kreipiausi ir į savo vadybininkę Luminor, kuri patvirtino mano nuogąstavimus – antram būstui privalu turėti bent 40% pradinį įnašą. Mažas svertas – nuobodus įnvestavimas NT = pinigai nukreipti kitur.

-1 diena

Draugas priminė apie kvietimą nuvykti į Rudens Būsto mugę šeštadienį ryte. Pranešėjų sąraše buvo keli įdomūs žmonės (dr. Mauricas, Pakalnis), tad nuvykome paklausyti paskaitų.

Įdomiausia mintis paskaitose man pasirodė, kad Covid situacija jau suvaldyta, o milijardai ekonomikai skatinti dar tik pradeda tekėti. Jei viskas nepasikeis kardinaliai – gyvensime gerai. Lietuva ekonomine prasme galbūt netgi baigs metus geriau, nei pradėjo. Kietai.

Pamenu, kad buvo žmogus, komentavęs bloge, kad nusipirkęs būstą karantino priešaušryje padariau didžiausią gyvenimo klaidą. Dabar pavyko nuomos mokestį pakelti beveik 5% ir nuomos pajamingumas jau dabar viršija 7%.

Anyway, parodoje buvo Luminor stendas, kuriame banko atstovė pasakė, kad antram būstui reikalingas tik 20% (jei pirmo turto vertės apmokėta bent 20%) arba 25% ((jei pirmo turto vertės apmokėta mažiau nei 20%) pradinis įnašas. Tad sverto galimybė vėl atsirado panaši į anksčiau, exciting.

Gera žinia yra ta, kad pradinį įnašą daugiau mažiau galiu surinkti pardavęs turimas Baltijos rinkos akcijas ir VWCE fondo vienetus. Šįkart būtų daug paprasčiau, nei pirmąkart pinigus traukiant iš visų tarpusavio skolinimo kišenių.

1 diena

Atsiverčiau aruodas.lt ir buvau apakintas daugybės skelbimų. Per 10 minučių paieškų pasižymėjau tris variantus, tačiau galiausiai likau su dviem. Vienas jų – Aguonų g. vieno kambario butas už €52.000 su €305/mėn. mokančiu nuomininku jau rezervuotas ir savininkė mane įtraukė į waiting listą. Too late, dealas visai geras.

Antras variantas buvo vieno kambario butas Žirmūnuose, kelios minutės nuo mano pirmo buto Tuskulėnų gatvėje. Prieš kelis metus, kai ieškojau pirmo savo būsto Vilniuje nuomai, vieną variantą netoliese buvau nusižiūrėjęs už €320/mėn., tačiau kažkas jį išsinuomojo anksčiau.

Į pirmą būsto apžiūrą mėgstu eiti pėsčiomis – geriau pajuntu aplinką, kurioje yra būstas ir lengviau suprasti kaip arti centro yra vieta. Kelionė neužtruko, nuo centro yra naujas dviračių takas, aplink keli dideli prekybos centrai. Prekybos centrus valdo protingi žmonės, tad pasitikiu jų nuomone dėl paklausios vietos. 🙂

Atvykau butą apžiūrėti anksčiau nei šeimininkas, tad apsukau ratą aplink namą – iš išorės namą puošia baisūs balkonai uždengti gabalais į kartoną panašių plokščių. Iš esmės namui reikia renovacijos, kaip ir daugeliui kitų vietų Žirmūnuose.

Savininkas aprodė butą – manau, kad parduoda perpardavinėtojas, kuris jį įsigijo, pakeitė tapetus ir parduoda brangiau. Tačiau butas erdvus, turi balkoną ir veikiančią buitinę techniką. Imi ir nuomoji. 🙂

Apžiūros metu sugebėjau nusiderėti 4% nuo pradinės siūlomos kainos. Viskas atrodo truputį per lengvai ir kartais pamąstau, kad tai yra spąstai. Tačiau taip galvojau ir pirkdamas pirmą butą nuomai. Blogiausiu atveju prarasiu keliolika tūkstančių eurų jei butas sugrius ir gausiu pamoką. 🙂

2 diena

Užsakiau vertinimą, bei susiskambinau su dviejų bankų vadybininkais. Preliminariai Luminor patvirtino anksčiau girdėtus žodžius, kad pradinis įnašas turėtų būti apie 25%, tačiau viskas priklausys nuo vertinimo. SEB minėjo panašias sąlygas, tačiau be vertinimo negalėjo pasakyti nieko tiksliau. Su Swedbank vadybininke susisiekti nepavyko, pateikiau paraišką, galbūt susisieks patys.

Šįkart jaučiuosi daug labiau užtikrintai pirkdamas būstą. Kaip praeitąkart dvejones kelia banko sprendimas dėl pradinio įnašo dydžio. Padengti norėčiau, kuo mažiau dėl didesnio sverto. Teoriškai galėčiau patempti ir 40% pradinį įnašą, tačiau reikėtų papildomai skolintis iš tėvų ir reikėtų pamiršti teigiamą pinigų srautą, kol skolą tėvams grąžinčiau.

Taip pat šįkart su pardavėju nepasirašėme preliminarios sutarties ir jis sutiko palaukti kurį laiką, kol bus paruoštas vertinimas. Tikiuosi, kad mūsų žodinis susitarimas nenuplauks. Jei pavyktų pasiskolinti su 25% pradiniu įnašu, per mėnesį generuočiau bent €116 papildomą pajamų srautą už labai konservatyvią nuomos kainą. Būstą nuomoti šįkart reikės pačiam, nes butas šiuo metu tuščias. Tai – taip pat bus įdomus iššūkis, nes ikirugsėjinis nuomos pikas jau bus atslūgęs, tad išnuomoti bus sunkiau.

Bet kokiu atveju, džiaugiuosi, kad naujo būsto paieškos įnešė papildomų spalvų į gyvenimą, kurio darbinėje veikloje pritrūksta vis dažniau.

P.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.

Tęsinys.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €61, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

10 thoughts on “Monopolis Vilniuje. Antro buto nuomai įsigijimas

 1. Saunuoliai tavo tevai, kad gerai tvarkosi su pinigais, kad gali tau skolinti, o ne tau jiems reikia skolinti 🙂

  1. Jonai,

   ačiū už komentarą.

   True that, daug iš jų išmokau, džiaugiuosi galėdamas pritaikyti gyvenime. 🙂

 2. 40% pradinio įnašo reikia, kai pirmą būstą turi su paskola ar visais atvejais? nes aš turiu butą be paskalos ir noriu didesnį nusipirkt, įdomu kokio įnašo reikės… 🙂

  1. Hi, Justinai,

   ačiū už komentarą.

   Nemanau, kad visais atvejais. Jei be paskolos pirmam, tai turbūt už 20% pradinį įnašą praeis, jei Vilniaus centrinėje dalyje, bet case by case. 40% karantininis variantas buvo, kai bankai rezervuotai žiūrėjo į skolinimą.

    1. Kaip loftas visai nemažas 31 kvadrato 🙂

     Naujos statybos būstai kolkas ne mano kišenei, per ligšiolines paieškas kolkas nebuvau radęs įdomaus varianto. Dažnai loftai Vilniuje būna įdomesnės paskirties, nei gyvenamoji, tai mane dažnai ir atbaido.

Leave a Reply