Premija – ką daryti? Kelionė į Estiją – Omaraha!

Categories Investicijos
Premija - Estijoje

Premija ir visi kiti bonusai visada yra džiaugsmingi. Metų pradžioje mano įmonėje darbuotojams buvo pasiūlytos premijos už gerus rezultatus kas ketvirtį. I ketvirtis buvo puikus ir su pastaruoju atlyginimu įkrito ir premija – ±240 Eur. Nei daug, nei mažai. Ką veikti su premija?

Pasitaškom?

Didžiausia pagunda kyla pinigus išleisti – nusipirkti kažką gražaus ir džiuginančio. Šiai hipotezei pritaria ir Čikagos Universiteto tyrėjai.

Galbūt pirkti naujus batus ar dviratį prieš sezoną? Galbūt vykti į spontanišką kelionę? Šį menesį – mano išlaidos limituotos iki 500 Eur, tad leisti pinigus daiktams ar kelionėms negaliu. Ir nenoriu.

240 darbininkų migruoja į Estiją.

Jeigu nebūtų buvę šių papildomų pajamų – bučiau kuo puikiausiai išgyvenęs. Tad tai yra puiki proga atsidėti papildomų pinigų investicijoms ir įsigyti 240 darbininkų.

Kadangi mėgstu keliauti ir skolinti pinigus kitiems žmonėms už dideles palūkanas, nutariau keliauti į Estiją. Keliauju, kaip įprasta Estijoje, virtualiai. 🙂 Skaitydamas, tarp lietuvių P2P investuotojų neblogai žinomo, Bandit5555 blogą, pamačiau, jog 2018 metais jo investicijų grąžai FinBee prilygo tik Omaraha platforma. Šiemet ji net pralenkė lietuviškąją su neįtikėtina 26,5% grąža. Tad pasidarė įdomu, kas tai per žvėris. 🙂

Omaraha – jausmas lyg vaikystėje

Prisijungus prie svetainės prisiminiau vaikystę.

Premija - investicijoms Estijoje.
Premija – investicijoms Estijoje.

Tinklalapis neatrodo labai fintechinis. Tačiau man tai nėra svarbu, esminis dalykas grąža. Blogų paskolų procentas, anot statistikos svetainėje, svyravo iki 1%, o vidutinė grąža pastaruoju metu pamažu žemėjo nuo 25.9% 2017 m. iki 19.4% vasarį. Not bad at all.

Premija gali būti didesnė 20% po metų.

Dalis kuri man nelabai patinka – automatinis nemokių paskolų pardavimas išieškojimo agentūrai, už jas mokant 60-80% nuo paskolos vertės. Mokama suma priklauso nuo tuo metu vėluojančių paskolų santykio su užtikrinimo fondo dydžiu. Į užtikrinimo fondą keliauja 3% nuo kiekvienos paskolos, tad vėluojančių kiekiui perkopus 3% užtikrinimo fondas pradės sekti, kas realu, kad būtų ekonominio nuosmukio atveju. Bent 60% sumos platforma garantuoja grąžinti, tačiau pati platforma prisiima mokumo riziką nuosmukio metu.

Taip pat platformoje nėra antrinės rinkos. Joje neprekiauju, nes man svarbiausia, kad pinigai grįžtų ilgame laikotarpyje, tad likvidumas man nėra svarbus.

Tačiau šiuo metu grąža yra gera ir noriu pasinaudoti galimybe išskaidyti savo portfelį geografiškai. Pradžioje platformą ketinu prasitestuoti su mažomis sumomis ir įvairaus laikotarpio paskolomis (mane labiausiai domina trumpalaikės). Taip pat šioje platformoje yra galimybė investuoti ir į slovakiškas paskolas, tad progų paeksperimentuoti yra.

Galbūt ir Jūs esate susidūrę su šia platforma?

P.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €61, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

2 thoughts on “Premija – ką daryti? Kelionė į Estiją – Omaraha!

Leave a Reply