€32.000 paskolų pirkimas už €8.000

Categories Investicijos
Bondora

Naujiems metams sau pasidovanojau iki šiol didžiausią vėluojančių paskolų pirkimą Bondoroje ir €32.539 face-value paskolų nusipirkau už €8.000. Pirkimą finansavau €7.800 Revolut paskola už 8.57% metines palūkanas (mokėtina. suma per 96 mėnesius – €10.678,80). Skolintis investavimui nerekomenduoju.

Katė maiše?

Portfelį sudaro 1.369 (44% suomiškos, 29% estiškos, 25% ispaniškos, 1% slovakiškos) paskolos. Lyginant su ankstesniu pirkimu, ženkliai mažiau estiškų paskolų, kurių išieškojimas yra geriausiai vykdomas Bondoroje. Tačiau per pastaruosius keturis mėnesius bent centas buvo išieškotas iš 37% (nuo portfelio sumos) skolininkų, o per pastaruosiu metus mokėjimą įvykdė 43% skolininkų. Tad ženkli dalis skolininkų mokūs, trumpai peržvelgus grafikus susidariau įspūdį, kad dalis moka periodiškai, tad juos turėtų pavykti parduoti antrinėje rinkoje. Didžiausią riziką matau tame, kad nors per pastaruosius keturis mėnesius mokėjo nemažai skolininkų, tačiau per pastaruosius du bent centą išieškoti pavyko tik iš ±€900 face-value paskolų.

Į antrinę rinką per pastaruosius metus mokėjusius skolininkus įkėliau su 35% nuolaida, mokėjusius seniau nei prieš metus su 50% nuolaida, tad kiekvienas pardavimas generuos 160% ir 100% grąžą atitinkamai.

Kadangi portfelis gana margas ir jo ženklią dalį sudaro suomiškos ir ispaniškos paskolos, kurių išieškojimas yra vidutiniškas, turiu tikslą investuotą sumą susigrąžinti per 18 – 24 mėnesius. Visas grįžtančias lėšas iš Bondora kreipsiu išankstiniam paskolos grąžinimui iki pilnai padengsiu €7.800 skolą, o kitas investicijas tęsiu įprastai.

Kaip sekasi ankstesniam pirkiniui?

Ankstenis pirkinys jau grįžo 8% didesne suma, nei investavau ir dar liko ±€10.000 face-value paskolų. Didžiuojuosi tuo pirkiniu, tai buvo TOP3 iki šiol gyvenime atlikta investicija. Kas mėnesį informacijos apie ją nebeatnaujinu, tačiau ketinu karts nuo karto pasidalinti kaip sekasi dirbti antstoliams su šiuo portfeliu.

Tikiuosi, kad Lietuvos finansų blogosferą sekti buvo smagu ir 2021 metais.

Gerų švenčių!

Update:

DataIšieškota (€)Parduota (€)Viso grįžo (€)Viso grįžo (%)Grąžinta Revolut (€)
2022.01.15200,85702,98903,8311,21500,00
2022.02.15216,541001,961218,5015,22745,57

P.S. Jeigu šventinių pirkinių ieškote ir Jūs – kviečiu pasinaudoti registracijos nuoroda Bondora ir gauti €5 premiją.

P.S.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €51, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

10 thoughts on “€32.000 paskolų pirkimas už €8.000

 1. Labas. Arogantiškasis Mačiulaitis juokėsi iš tavęs, o, pasirodo, pirmo portfelio pirkimas buvo sėkmingas.

  Citatos:
  1) „Portfelį sudaro 1.369 (44% suomiškos, 29% estiškos, 25% ispaniškos, 1% slovakiškos) paskolos.”
  2) „per pastaruosius keturis mėnesius bent centas buvo išieškotas iš 37% (nuo portfelio sumos) skolininkų, o per pastaruosiu metus mokėjimą įvykdė 43% skolininkų.”

  Aš bandžiau žaisti su atvaizdavimo filtrais, bet kai Secondary Market esi įjungęs porfelių listing’ą, man šalies nerodo net 1 paskolai iš portfelio (išskyrus kai eini į konkrečios paskolos „vidų”). Jau nekalbant apie suvestinę statistiką. Spėju, kad tu paskaičiuoji pats.

  Taigi, nesuprantu:
  1) Kaip tu tai sužinai? Gal Bondora turi duomenų eksportavimo į Excel funkciją?
  2) Paskaičiuoji prieš ar po pirkimo? Jei po pirkimo, tuomet žinau, kaip skaičiuočiau 1-os citatos skaičius.

  1. Arnoldai,

   ačiū už komentarą.

   1) Bondora neturi eksportavimo, bet copy/paste veikia puikiai. 🙂
   2) Prieš pirkimą. Atsifiltruoju pagal last payment date August – December ir pasižymiu Excel stulpą principal amount ir matau likutį. 🙂

 2. Labas, drąsu. Žaidžiat nestandartiškai, labai rizikingai, bet matau, kad rizika atsiperka antraip tokių operacijų neatlikinėtumėt dukart. Kiek kitokiu kampu viska imat, aš pasenau tokiems reikalams – rizikos tolerancija gerokai mažesnė nei Jūsų, klaidos kaina man būt skausdesnė.
  Toliau dalinkitės savo idėjomis. Geros kloties ’22 metais!

  1. Besočiai,

   ačiū už komentarą.

   Vienąkart prisižaisiu. 🙂 Kai, mano nuomone, potenciali grąža atsveria riziką, tai yra EV+ (kas žaidė pokerį supras 🙂 ) sprendimas ir kuo daugiau tokių sprendimų padarysiu, tuo mažesnė galimybė prarasti pinigus.

   Gerų metų. 🙂

 3. Labai įdomu paskaityti apie tokius eksperimentus. Gal todėl, kad vietomis baisu pasidaro :).

  Noriu pasitikslinti dėl ankstesnio pirkinio. Ar teisingai supratau, kad per ~1.5 metų grįžo investuota suma plius 8%? Tai jei vartojimo paskola būtų dengiama tik iš gaunamų įmokų, ji panašiai tik dabar būtų iki galo išmokėta ir rezultatas šiuo metu būtų susigrąžinta investicija, bet dar be pelno? Kokios sumos šiuo metu išieškomos per mėnesį? Kaip jos keičiasi laikui bėgant (lyg turėtų mažėti, nes vis didesnę likusią investicijos dalį turėtų sudaryti beviltiškos paskolos)?

  Klausiu, nes bandau maždaug įvertinti XIRR. Pats turiu nedidelį krepšelį nemokių paskolų. Už gaunamas įmokas perku kitas nemokias paskolas. Taip principal nuolatos auga. Bet per porą metų taip ir nesugalvojau kaip įvertinti, kiek pinigų ir per kiek laiko atgaučiau, jei pradėčiau gaunamas įmokas išsiiminėti, o ne reinvestuoti. T. y. ar nebūtų taip, kad per 5 metus atgaučiau įdėtus pinigus plius kokius varganus 15% :). Daugiau skaičių apie ankstesnį pirkinį padėtų man susidaryti vaizdą, ko galima tikėtis.

  1. Dariau,

   ačiū už komentarą.

   Paskutinįkart tikrinau gruodžio 15 d. berods kiek % sugrįžo, tai buvo visa investuota suma + 8%. Pirkinį atlikau rugsėjo pabaigoje, tad terminas grubiai metai ir trys mėnesiai. Ženklią įtaką (10-20%) turėjo rugsėjo mėnesio estų II pensijų pakopos pinigai, kuriuos dalis skolininkų panaudojo skolos grąžinimams. Jei paskolą būčiau dengęs tik iš šio portfelio pirkimo, tuomet taip, pilnai būčiau pasidengęs tik dabar. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad dalį grįžusių įmokų nukreipiau tolimesniam paskolų pirkimui, nes, mano nuomone, tai generuoja daugiau nei paskolos palūkanos. Išieškojimas banguoja, kai kurie mėnesiai būna random geresni, kiti blogesni, per mėnesį grįžta po kelis šimtus eurų, taip pat dalį paskolų parduodu. Dinamiką gali sekti čia.

   Pavienių defaultinusių paskolų labai pelningo būdo neradau, nes dauguma nuolaidų svyruoja -35% – -60% intervale. Išieškojimo vidurkis siekia apie 50%, tad nelabai lieka vietos uždirbti, nes visas palūkanas pasilieka Bondora.

 4. labas, norejau paklausti apie bandora, uzsiregistravau bandora, bet niekaip nerandu kur investuoti? matau tik kaip kaupimo saskaita pencijai. aciu uz atasakyma

  1. Laimonai,

   ar ID nusiuntei patikrinimui? Jei taip, spausk ant savo vardo dešinėj viršuj ir pasirink change view, tada galėsi pasirinkti, kokius produktus rodyti.

Leave a Reply