Kur investuoti 2022 metais 1000 eurų?

Categories Investicijos
Kur investuoti 2022?

Kaip ir kasmet gale metų norėčiau pasidalinti savo mintimis apie investicijas. 2021 metai buvo finansiškai geri – pasiteisino investicijos į nekilnojamo turto nuomą, atkūriau akcijų portfelį. Kur investuoti kitąmet?

Kas mėnesį investicijoms skiriu apie €1.500 – €2.000. Nuo šiol investicijų pobūdį keisiu kas mėnesį – tarpusavio skolinimas -> pasaulio akcijų ETF -> Baltijos akcijų ETF -> YOLO akcijos -> tarpusavio skolinimas -> ir t.t.

Tarpusavio skolinimas

Po daugiau nei 2 metų nusprendžiau vėl investuoti į privačių asmenų paskolas FinBee. Istoriškai visas portfelis generuoja apie 14% grąžą, tad nusprendžiau grįžti į traukinį.

Investuoju daugiausiai tik į rizikingiausias D reitingo paskolas (skolininko amžius nuo 30 iki 60) tad grąžos tikiuosi kiek didesnės. Susikūriau 50 automatinio skolinimo portfelių po €5, kad į norimas investicijas šansai papulti būtų kiek įmanoma didesni. Ketinu sukurti dar 50 kiek laisvesniais nustatymais (amžius nuo 18 metų) ir dalinti gyvenimo pamokas pasiskolinti norinčiam jaunimui. 🙂

Taip pat simboliškai investuoju ir į verslo paskolas, tačiau panašią grąžą tikiuosi uždirbti ir iš akcijų, tad pinigus vardan diversifikacijos kreipsiu ten.

Bondoroje toliau tęsiu prekybą antrinėje rinkoje, tačiau sandorių suma per mėnesį sudaro kelis šimtus eurų, tad rimtų pinigų ten uždirbti nebepavyksta. Iki kitos krizės. 🙂

2021 vertė – ±€25.000, 2022 tikslas – €35.000.

Akcijos

Akcijų rinka yra gana brangi, tačiau periodinis investavimas per ilgą laiką kainą išvidurkins. Esu patenkintas YOLO akcijų portfelio dydžiu ir ketinu jį didinti pamažu. Man nepatinka, kad dažnai galvoju apie turimas įmonių akcijas. Ketinu išskaidyti jų pirkimą į YOLO, pasaulio akcijų Swedbank Robur fondą ir Baltijos biržos akcijas. Taip akcijų kainas pamatysiu tik kartą į ketvirtį ir tikiuosi, kad tai sumažins poreikį mąstyti ar akcijos jau iššovė.

Baltijos biržos akcijas pirksiu OMX Baltic 10 indeksą, kurį sudaro 10 likvidžiausių Baltijos įmonių. Noriu šiek tiek plėsti savo komercinio NT investicijas, tad 8% investicijų į Baltijos akcijas keliaus į Baltic Horizon Fund, išlaikant indekso proporcijas nepakitusias.

2021 vertė – ±€29.000, 2022 tikslas – €45.000.

NT

Džiaugiuosi, kad laiku susipirkau butus nuomai. Artėjantį kovą turiu pasiūlymą pirkti loftą Ševčenkos gatvėje už €63.000, dabartiniai nuomininkai moka €400 per mėnesį, tad matematika gaunasi gera – 7% pajamingumas per metus.

Tačiau nenorėčiau vėl pardavinėti visų savo akcijų vardan to, kad nusipirkčiau dar vieną butą. Šiam sprendimui turiu nemažai laiko, jau kalbuosi su bankų vadybininkais ir panašu, kad geriausiu atveju reikėtų turėti bent 40% pradinį įnašą. Šiemet turbūt sužaisiu ramiau, paauginsiu akcijų portfelį ir tuomet pasipildysiu dar vienu butu nuomai per artimiausius keletą metų.

Jei finansavimą gaučiau 20% pirkinio sumos – pirkčiau nedvejodamas. 🙂

2021 vertė – ±€125.000, 2022 tikslas – €130.000.

Ką ateinantiems metams planuojate Jūs?

P.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €51, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

24 thoughts on “Kur investuoti 2022 metais 1000 eurų?

 1. 2022 planai tokie, kad šeimynai reikės pirkti didesni būstą (3 kambarių), tai labai nemažai išsileis casho (bent jau gerai, kad neplanuoju pardavinėti akciju), bus labai daug išlaidų, bet pagerės gyvenimo kokybė 🙂
  Bet dalį paskolos leis sumokėti būsto nuoma, nes planas bus išnuomuoti dabartinį 2 kambarių būtą.
  O investicijos toliau pagrinde eis į akcijas 70%(60% jav akcijos, 10% baltijos), 20% eis į crypto, 10% finbee, profitus. Realiai tokios procebtinės investiciju proporcijos yra ir dabar 🙂

 2. Sveiki. Pasirode idomi ideja: „Nuo šiol investicijų pobūdį keisiu kas mėnesį – tarpusavio skolinimas -> pasaulio akcijų ETF -> Baltijos akcijų ETF -> YOLO akcijos -> tarpusavio skolinimas -> ir t.t.”

  I ETF’us investuoti fiksuota suma per menesi nera sunku. O kaip del tarpusavio skolinimo ir YOLO akciju? Koks planas jei ta konkretu menesi neatsiras dominanciu YOLO akciju uz 2000 euru? Arba nebus paskolu uz 2000 euru, atitinkaciu kriterijus?

  1. Pauliau,

   ačiū už komentarą.

   Šis mėnuo yra tarpusavio skolinimo mėnuo, tad visas laisvas lėšas kreipiu ten. Jei banko sąskaitoje yra daugiau nei 500 laisvų eurų – visą perviršį pervedu į FinBee. Esu patenkintas, kad užtenka atlikti pavedimą ir nereikia žiūrėti ar tikrinti kas įvyko, kolkas šis sprendimas pasiteisino iš psichologinės pusės. 🙂 Labai mažai tikėtina, kad neatsiras pakankamai paskolų už 2.000 Eur platformoje, kuri išduoda virš 2M Eur per mėnesį. Dėl to ir dariau daug smulkių portfelių, kad būtų kuo didesnė tikimybė paskolinti ir jei atsiranda didesnė D reitingo paskola – į ją bus investuoti maksimalūs įstatymo leidžiami 500 eur. Jei neatsiras – turėtų atsirasti kitą mėnesį. 🙂

   YOLO akcijų, kurios mane domina – per daug. 😀 Turiu tikslą į dvi didžiausias pozicijas investuoti po 10.000 Eur (trūksta 1.000 Eur vienai pozicijai) ir į keletą kitų iki 5.000 Eur (vietos pakankamai liko). Kai supildysiu norimas pozicijas iki 3.000 – 5.000 Eur, tuomet ieškosiu naujų arba plėsiu turimas pozicijas.

 3. Jo gal jau bhf ir tinkamas laikas investuoti. 🙂 As visais siais metai maniau kad bhf tinkamas metas investuoti bet realybeje minusas. pirma sumazinti dividendai ir geram minuse siuo metu palyginus metus.

  1. Egi,

   ačiū už komentarą.

   Man įdomu, kad kaina taip krinta, kai plytos pastaraisiais metais taip užbrango. 🙂

 4. Labas!
  Pralinksmino tavo ši minti „Ketinu sukurti dar 50 kiek laisvesniais nustatymais (amžius nuo 18 metų) ir dalinti gyvenimo pamokas pasiskolinti norinčiam jaunimui. :)”

  1. Pauliau,

   OMX Baltic 10 + BHF perku savadarbį, t.y. pavienėmis akcijomis proporcijomis pagal indekso svorį. Skaičiuoklė yra straipsnyje.

 5. Beje kaip su NT mokesčiu ar skaičiavai kiek kainuos ateityje ir kaip numuš gražą, nes panašu, kad pagal turimą turtą, jau perkopei 150k, jei RC perkainuos kita met turtą nemenkos sumos pasidarys ypač 300k viršyjant :/

  1. Dariau,

   ačiū už komentarą.

   Mano loftas RC turi 3.000 Eur vertę, tad ramu bus dar ilgam laikui. 🙂 Dėl to tolimesnius pirkimus planuoju būtent loftų, kad išvengčiau mokesčio.

 6. Nežinau kaip finbee (bet būtų keista, jei tai veiktų), bet savy gali kurti kiek nori portfelių – nuo to dažniau paskolų negausi, nes eilėj stovi investuotojai, o ne jų atskiri portfeliai.

  1. Vv,

   ačiū už komentarą.

   Finbee atveju man atrodo, kad yra kitaip, nes vieni portfeliai išskolinę 15 Eur, kiti 50 Eur per tą patį laiką. Bet kokiu atveju, man toks paskaidymas patinka, nes mažesnėms sumom lengviau prekiauti antrinėje rinkoje.

 7. Esu pradedantysis investavime. Per du metus suformavau įgūdį pirmiausia susimokėti sau, todėl pavyko pasiekti tokius rezultatus:
  3000Eur INVL III pakopoje;
  2000Eur EVOESTATE sutelktinio finansavimo NT platforma;
  1500Eur SWEDBANK fondų fondas 60;
  500Eur SWEDBANK Azijos rinkos fondas;
  560Eur SEB investicinis vaiko fondas.

  Ateinančiais metais ir toliau kryptingai pervedinėsiu į INVL III pakopą, taip pat į SWEDBANK Fondų fondas60 ir SEB vaiko fondą. Likusius pinigus skirsiu investiciniams popieriams pirkti, nes sutelktinis finansavimas šiuo metu sudaro labai nemažą mano investicijų dalį. Gautus 300Eur už GPM lengvatą planuoju dėti į vaiko investicinį fondą.

  2022 metų tikslai:
  4500Eur INVL III pakopoje;
  2500Eur EVOESTATE NT finansavimas;
  3000Eur SWEDBANK Fondų fondas 60;
  800Eur SWEDBANK Azijos rinkų fondas;
  2000Eur SEB vaiko investicinis fondas;
  1000Eur SWEDBANK single pick energy akcijos;

  Jei pavyks laikytis finansinės drausmės, tuomet pirksiu įmonių akcijų susijusių su žaliąja energetika listinguojamų Europoje.

  1. Labas, Naujoke,

   ačiū už komentarą.

   Nemažai fondų, gal patogiau viską turėti viską viename viso pasaulio ETF?

   1. Pilnai pritariu, kad perdaug fondų. Pvz, kad ir SEB vaiko fondas – tai juk marketinginis banko triukas, pritraukti papildomus pinigus vaikui. Nėra trijų gerų fondų, mažink fondų skaičių, pervesdamas pinigus į geresnį.

 8. Žinoma, kad niekas nesikeičia, tik garsiai planuotas pelnas laikinai tapo nuostoliu. Išvada: būni ramiai ir neskelbi savo metinių pelno planų ☺️☺️

  1. Manau, kad įdomu palyginti tai, ko laukei, su tuo kas įvyko realiai. Aš visada dėliojuosi savo planus konservatyviai, jeigu kažko nepasiekiau, reiškia, kad tikrai neteisingai mąsčiau. 🙂

Leave a Reply