Visi tai daro, niekas apie tai nešneka. Finansinės laisvės siekis man lyg paauglystė – atsiranda nauji poreikiai ir potyriai. Karštos akcijos kaitina mintis, skaičiai sąskaitoje audringai keičiasi ir norisi greičiau pajusti laimingą pabaigą. Finansinė laisvė dar toli, tad lieka finansinė masturbacija.
Akcijos
Vakar nusipirkau eilinį Just Eat Takeaway akcijų pluoštą ir jau viršijau savo užsibrėžtą €10.000 tikslą. Kaina atrodo neįtikėtinai žema ir jau po kelių minučių pajutau norą pasižiūrėti ar kaina paaugo ir kiek. Nusipirktų akcijų neketinu parduoti artimiausią dešimtmetį ir kad ir kokia kaina būtų, tad pažiūrėjimas mano veiksmų nepakeis – papildomai nepirksiu, nes pinigų neturiu; neparduosiu, nes pinigų nereikia.
Akcijų portfelį tikrinu kartą per mėnesį, kasdien žinių ir naujienų neseku, tačiau kas savaitę einu į biblioteką ir skaitau The Economist ir VŽ. Skaitydamas tikiuosi, kad mano turimos akcijos bus paminėtos ir sužinosiu kažką naujo, kad man suteiks dopamino dozę. Ar tai dviejų savaičių senumo naujienos (The Economist dažnai vėluoja pasiekti bibliotekas 🙂 ) pakeis mano sprendimus? Ne. Ar bus malonu? Taip.
Nors ir sakydamas, kad kasdien žinių ir naujienų neseku meluoju – kone kasdien patikrinu ar undervaluedshares.com yra naujienų apie mano turimas akcijas, o gal išėjo naujas reportas apie karštą akciją?
P2P skolinimas
P2P masturbacija teikia mažiau malonumo, nes sumos menkesnės ir perėjau prie stipresnių pojūčių stebint akcijas. Džiaugiuosi, kad norą tikrinti P2P platformų statistiką įveikiau prieš kurį laiką, kai nusprendžiau prisijungti į platformas kartą per mėnesį. Net ir tas kartas per mėnesį yra neįdomus, nes atrodo kaip laiko švaistymas.
Išimtis Bondora – ten aktyviai prekiauju antrinėje rinkoje, tačiau turiu griežtą laiką – ryte ir vakare, kuomet patikrinu pasiūlą ir per dieną man tai užima iki 10 minučių.
Žinau žmonių, kurie tikrina portfelius kasdien, seka pranešimus apie kiekvieną vėluojančią paskolą ir kreipiasi į platformas dėl papildomos informacijos apie skolininkus. Ar tai tikrai padės uždirbti daugiau?
Skaitiniai
Knygų apie asmeninius finansus neskaitau, bibliotekoje esu eilėje dėl Pinigų Psichologijos, įdomiai atrodė knygyno lentynoje. Turinys viena ar kita forma visada toks pats: neišleisk visų pinigų – investuok į visą pasaulio akcijų biržą sekantį indeksą ar bet kokią kitą aprašomą finansinę priemonę – ilgainiui tapsi turtingas.
Dėl tos pačios priežasties stipriai apribojau investavimo blogų ir forumų sekimą. Manau, kad pradedant domėtis finansais tai yra labai naudingas įrankis, tačiau ilgainiui 99% informacijos kartosis ir nieko naujo nesužinosiu.
NT
NT yra karšta naujiena man ir bet kam, kas turi NT. Tenkinu save kas kelias dienas eidamas pasivaikščioti su šunimi pro savo loftą ir stebėdamas aplink statomų verslo centrų statybos procesą. Ar tai pakeis mano planą lofto neparduoti per artimiausią dešimtmetį? Ne. Tačiau sužinojau, kad verslo centrai dėliojami kaip lego ir naujos sienos atkeliauja su langais. 🙂
Valdau norą tenkinti savo fantazijas ir nebetikrinu aruode skelbiamų pardavimo ir nuomos kainų analogiškuose objektuose kasdien. Turiu tikslą to nedaryti visai, tačiau kartą per savaitę poreikis būna per stiprus ir pasiduodu.
Išgyventi naujus potyrius nėra paprasta, tačiau su kiekviena nauja diena mokausi valdyti save. Man padeda savęs paklausti – ar tai, ką darau padės uždirbti daugiau? Ar tai pakeis mano strategiją? Jei ne – metas atsigerti vandens ir veikti kažką prasmingesnio. 🙂
Einu į biblioteką.