Kur investuoti 1000 eurų 2021 – aisiais?

Categories Investicijos
Kur investuoti 2021?

Praeitais metais užšokau ant „jei turi dvi kojas, dvi rankas ir dvi akis – investuok nors ir mažą sumą”.

Praėjus metams, manau, kad investuotojų planktono ženkliai padaugėjo dėka fintech. Manau, kad tai yra puiku. Taigi, nors ir gyvename sveikatos krizės metu, dauguma mūsų, manau, yra turtingesni finansiškai, nei anksčiau. Norėčiau pasidalinti savo mintimis, kur investuoti 2021 metais.

Savišvieta

Jei skaitote šį postą jau esate žingsniu prieky minios. Jūs domitės kaip galima uždirbti daugiau. Tiesa, besidomint veikiausiai pastebėjote, kad pasiūlymai investuoti yra nuobodūs ir kartojasi – viso pasaulio akcijos, tarpusavio skolinimas, nekilnojamas turtas.

Naujų knygų apie investavimą rekomenduoti negaliu, nes mažai, kas nustebins. Tačiau rekomenduoju paskaityti Timothy Ferris „Keturių valandų darbo savaitė” knygą, kurios dėka kardinaliai pasikeitė mano požiūris į darbą. Susidėliojus darbų prioritetus ir skiriant dėmesį, kur uždirbu daugiausiai pinigų – jaučiuosi laimingesnis ir dažnai nejaučiu skubėjimo ir amžino nesuspėjimo atlikti darbų.

Akcijos atrakcijos

€500 kapitalo priaugio per metus yra neapmokestinama, tad būtų nuodėmė nepasinaudoti mokesčių lengvata, kai akcijos taip lengvai pasiekiamos Lietuvoje. Kas mėnesį investuodamas į akcijas sukaupiau pradinį įnašą antram butui įsigyti per devynis mėnesius.

Kaip rodo istorija, kaupimas dideliam pirkiniui, kurį būtinai reikės pirkti už kelių mėnesių pasiteisina ne visada. Tačiau, jei pirkinio įsigijimo laikas nėra apibrėžtas, man tokia rizika yra priimtina ir šiuo atveju uždirbau daugiau, nei praradau pirmąkart.

Butas nuomai

Manau, kad dar labiau nei mokesčių lengvatų nuodėminga neišnaudoti pigių bankų pinigų suteikiamo sverto.

Ieškant nekilnojamo turto man pasiteisino keletas taisyklių: geriausia pirkti jau su nuomininku, ypatingai, jei nuomos pajamingumas sudaro bent 6.5% per 11 mėn., o nuo buto einant iki turistinių miesto atrakcijų nereikėtų įveikti pusmaratonio. 🙂

Šiuo metu esu antro buto pirkimo procese ir jau artimiausiu metu pasidalinsiu daugiau smulkmenų apie tai, ką išsirinkau. Kaskart praeidamas pro naujo vietą kvėpuoju giliau. Tikrai bus įdomu. 🙂

Tarpusavio skolinimas

Čia savo nuomonę turi visi investuotojai. Manau, kad rinka jau nusistovėjo ir neįtikėtinai geros grąžos pirminėje rinkoje neliko niekur. Seni žaidėjai finansuoja paskolas iš automatinio skolinimo, naujiems įlįsti šansų nėra, nes be didelės investuotojų bazės pigiau pasiūlyti finansavimo klientams nėra, o brangiau skolintis niekas nenori.

Manau, kad sutelktiniame finansavime sulauksime naujovių, tokių, kaip InRento. Pats produktas nėra naujas, tačiau licencijuotas LB, tad neturėtų būti scam’as. 🙂 Tačiau 2016 m. 40% kosminių grąžų tikėtis neverta, nebent norite sukti makaulę antrinėje rinkoje.

Praėjus metams geriausias planas – nekeisti nieko ir laikytis ilgalaikio investavimo plano. O kaip elgsitės Jūs?

P.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €51, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

6 thoughts on “Kur investuoti 1000 eurų 2021 – aisiais?

  1. Labai geras paskutinis sakinys. Geriau laikytis savo strategijos. Tokia ir buvo mano psgrindinė pamoka 2020. Akumuliavau cashą nuo 2018, laukiau korekcijos ir… neišlaukiau prieš pay tokia 😀 būčiau gerai užsopirkęs per patį krįtį balandį 🙁 nu bet nėra to blogo. Jei je naftos įmonės visai neblogos investicijos.

    1. Su korekcijos laukimu, tai išties įdomu, spalį vos nepardaviau viso akcijų portfelio, nes maniau, kad pakris dar labiau, o po to visi žino, kas sekė. Žiūrint retrospektyviai viskas atrodo akivaizdu, tačiau realiai priimant sprendimus labai maži šansai išlošti ilgame laikotarpyje. 🙂

      1. Tas tai taip, bet savo investicijas galima kiek cikliškai koreguot 🙂 mano atveju viskas beveik idealiai pavyko, tiesiog reikėjo laikytis savo strategijos.

  2. nesupratau kam tos turistines atrakcijos nuo buto jei ne turistams, o vietiniams ilgalaikeje nuomoje nuomoji. Ar cia su ateities planu i airbnb pereit?

Leave a Reply