Ar €300 rezervas pakankamas 2023 metais?

Categories Finansinė Laisvė
Finansinis rezervas

Karts nuo karto paskaitau savo senus įrašus ir būna įdomu stebėti kaip mąsčiau prieš keletą metų. Beskaitant įrašą apie finansinį rezervą įdomiai pasirodė eilutė:

Turiu taisyklę sąskaitoje turėti laisvus €300 nenumatytiems atvejams. <…> Turėdamas daugiau nei 500 laisvų eurų esu labiau linkęs išlaidauti, nes jaučiu pinigų perteklių ir juo labai paprasta atsikratyti. Būtent tada kyla mintys apie Porsche ar kitus žaisliukus. 

HonestFIRE, 2019

Žvelgiant iš šiandieninės perspektyvus atrodo keista, kaip keli šimtai laisvų eurų galėjo kelti mintis apie Porsche įsigijimą. 🙂

Šiuo metu turiu tikslą turėti laisvus €2.000, kad galėčiau pasidengti vieno mėnesio išlaidas. Šią sumą pasirinkau po to, kai turėjau vieną iš pirmų emergency atvejų gyvenime, kai šuniui buvo reikalinga operacija ir teko krapštyti paskutinius eurus iš kišenės, kad nereikėtų pinigų skolintis iš šeimos narių.

Galvosopis dėl šuns sveikatos buvo didelis ir papildomos mintys ar užteks pinigų susimokėti už operaciją buvo nereikalingos.

Mano galimybės skolintis iš kredito įstaigų yra ribotos dėl beveik maksimaliai išnaudoto 40% mėnesio pajamų ir paskolos įmokos santykio, tad iš esmės savo emergency fondą nukreipiu į savo šeimos narius, kas nėra sąžininga.

Tą prieš keletą metų gerai pastebėjo skaitytojas Rolandas:

Tiesiog as priejau isvados kad juodos dienos pinigai yra kur kas svarbesni nei investavimas.

„už brangiausią įmanomą automobilio draudimą, padėjo mama”

Vat butent kodel yra svarbu normali finansine pagalve, kad TU galetum savo artimiesiems padeti. 

Rolandas, 2019.
Kaip sukurti rezervą?

Papildomą įtampą dėl galimo pinigų trūkumo jausdavau ir anksčiau – taip susidėliojo, kad mano nuomos ir paskolų įmokos iškrenta pirmoje mėnesio pusėje, o didžiąją dalį pajamų gaunu antroje pusėje. Dėl to jau kurį laiką svarsčiau, kad €300 – €500 rezervas nėra pakankamas man jaustis patogiai.

Po šuns operacijos nusprendžiau, kad turiu turėti visas vieno mėnesio šeimos išlaidas dengiantį rezervą. Didesnė suma man praverstų tuo atveju, jei, pavyzdžiui, mano mergina netektų darbo ir visus įsipareigojimus kurį laiką tektų dengti iš savo kišenės.

Nustoti investuoti vien dėl rezervo sukaupimo man neatrodo gera mintis, nes man investuoti patinka. Kadangi investuoju į keturias skirtingas turto klases pamėnesiui, visą reikalingą sumą išdalinau į keturias dalis ir per keturis mėnesius sukaupiau €2.000 rezervą.

Ar padidėja išlaidumas?

Turėdamas daugiau laisvų pinigų leisdamas pinigus jaučiuosi kiek laisviau, tačiau tai vertinu teigiamai. Manau, kad išleidžiu daugiau pinigų. Per daug nesuku galvos dėl keliasdešimt eurų siekiančių išlaidų, arba galiu sau leisti įsigyti bilietą į Eurolygos finalinį ketvertą Kaune arba spontaniškai išvykti į Kiprą.

Tačiau gale dienos žinau, kad per mėnesį noriu investuoti bent €1.000 ir žinau, kad tokia suma yra pakankama siekiant finansinės nepriklausomybės ilgame laikotarpyje.

Anksčiau investuodavau vos gavęs atlyginimą, tačiau šiuo metu tai pakeičiau – susimoku sau gale mėnesio, kai esu atsiskaitęs su kreditoriais ir gavęs visas pajamas. Manau, kad tiek metų išlaikiau pakankamą discipliną savo išlaidoms, kad neišsitaškyčiau per daug. 🙂

Tuo atveju, kai rezervą ištaškau, pavyzdžiui, susimokėdamas mokesčius valstybei gegužę, žinau, kad per ateinančius keturis mėnesius grįšiu prie įprasto finansinio rezervo dydžio ir tuo pačiu galėsiu investuoti daugiau mažiau mane tenkinančią sumą. Win win. 🙂

Ar Jūsų požiūris į finansinio rezervo valdymą keitėsi per skirtingus gyvenimo etapus?


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €51, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

7 thoughts on “Ar €300 rezervas pakankamas 2023 metais?

  1. Dar vienas variantas turėti reservą – kreditine kortele su 30d nemokamom palūkanom. Tuomet visada žinai kad prireikus, gali paeit į minusą. Tiesa, per mėnesį reiktų papildomai moket už ją apie 3 Eur, bet gauni ir kelionių draudimą tuo pačiu.

  2. Yra toks jav populiarus veikejas Ramsey, su savo 7 steps. Tai pasak jo: 1000 rezervas emergency yra step one. Paskui atiduodi visas skolas isskyrus NT ir kaupi 3-6menesiu islaidu rezervas kritiniu atveju, tai sita gali pasidedi i banka/unija su palukanomis, cia tipo praradai darba, gavai rimta trauma, susirgai ir pan. Jie ten daug statistikos surinke, kad to emergency visiems praktiskai prireikia. Shit happends to neisvengsi, gali tik pagalve pasideti.

  3. Aš pats stengiuosi išlaikyti visados 6mėn * LT mma = mano finansinė pagalvė rezervą. Dažniausiai aš tai laikau grynųjų pavidalu, jeigu staigiai prireiktų. Nors tiesa prisipažinsiu, kad sunku išlaikyti šią ribą…

Leave a Reply