€500 Senamiestyje iššūkis baigtas – tikslas pasiektas.

Categories Iššūkiai, Iššūkis 500 Eur/mėn. Senamiestyje, Psichologija
Svogūnas čipolinas - juodai dienai.

Prieš savaitę baigiau €500 iššūkį. Džiaugiuosi, jog išėjau iš komforto zonos, iššūkio metu patyriau daug sunkių momentų ir dar didesnį palengvėjimą jam pasibaigus. Ekstremalumai tiek stipriai išlaidaujant, tiek stipriai taupant – nėra naudingi.

Išlaidos

Šį mėnesį išleidau €499.74, tad tikslų kėlimas tikrai veikia. Iššūkio pradžia buvo sunki, nes valgiau iš anksčiau pirktus maisto produktus – lašišą ir šilauoges, kurie nėra iš pigiųjų. 🙂 Tačiau vėliau susibalansavau savo pirkinius ir daugiausiai valgiau, mano nuomone kokybišką maistą, tiesa, nukainotą 70%, nes jo galiojimas pasibaiginėjo tą pačią dieną. Turėjau tik vieną blogą patirtį, kai nusipirkta jautiena nebuvo tinkama vartojimui (etiketė užstojo produkto vaizdą). Visi kiti produktai – varškė, pienas, picos, vištiena, pelėsinis sūris buvo tokios pat kokybės kaip ir įprastinės prekės parduotuvėje.

Iššūkiui einant į pabaigą leidau sau daugiau nei įprastai galėčiau šį mėnesį – dukart nuėjau į barą tą pačią savaitę. Žinojau, kad teoriškai turėtų likti pakankamai pinigų iki mėnesio galo, tad hipotetiškai investicijų FinBee pinigus – pragėriau. 🙂

Pastebėjau, kad šio mėnesio metu kiekvienas didesnis pirkinys įgaudavo emocinį atspalvį – „aš to nusipelniau“. Iki šiol taip nemąstydavau, tiesiog pirkdavau tai, ko man iš tikrųjų reikėjo.

IšlaidosSumaTikslasSkirtumas
Nuoma273,34273,340
Sąskaitos24,3130,33-6,02
Maistas138,359048,35
Sporto klubas19190
Pramogos37,861027,86
Viešas transportas4,5504,55
Cyclo city narystė2,332,330
Investicijos0,2675-74,74
Viso:500500
Lobis

Šaldiklyje priešpaskutinę iššūkio savaitę radau lobį – karbonadų, kuriuos prieš pusantro mėnesio buvo įdėjusi mano merginos močiutė. Jie tikrai pravertė ir kone visą darbo savaitę jais skanavau pietų metu. Man jie nekainavo nieko, tad be jų turbūt nebūčiau pasiekęs savo tikslo.

Svogūnas čipolinas - juodai dienai.
Svogūnas Čipolinas – juodai dienai.
Sharing is caring

Man patinka dalintis su artimaisiais. Darbe beveik visada turiu riešutų sau ir kolegoms, namie dalinuosi skanėstais su mergina. Tačiau šį mėnesį mano kolegos iš manęs riešutų gavo mažiau nei įprastai, o mano mergina mane dažniau lepino, nei aš ją. Susidūriau su vidiniais prieštaravimais, kad negaliu sau leisti daugiau, kad ir ką daryčiau – jei dirbsiu daugiau, vistiek mėnesiui turėsiu €500.

Užburtas ratas

Investicijoms atidėti €75. Tačiau tai buvo dalis, kurią panaudojau savo socialiniam gyvenimui ir pramogoms. Nesugebėčiau išlipti iš šio užburto rato ir, veikiausiai, gyvenčiau nuo algos iki algos su pramogomis, „nes nusipelniau“.

Viso iššūkio metu jaučiau didesnį nei įprastai nuotaikų svyravimą ir dažnai galvojau apie pinigus ir ką valgysiu, kad sutaupyčiau. Tai yra toksiškas mąstymas – įprastos mintys ir energija apie progresą buvo pakeistos mintimis apie išgyvenimą. Ir tai buvo žinant, kad viršijus biudžetą tiesiog nepasieksiu savo tikslo. Realiai būnant tokioje situacijoje turbūt apimtų neviltis.

Pramogos

Dažnai FIRE žmonės yra įsivaizduojami kaip šykštuoliai, kurie yra nuobodos. Šį mėnesį net ir su limituotu biudžetu sudalyvavau Gatvės Muzikos Dienoje, muziejų naktyje, su drauge žiūrėjome „Išgyventi Vasarą” kine, perskaičiau D. Dargio „Trylika tamsaus lietuviško verslo paslapčių” ir šiek tiek T. Stanley „Milijonieriaus mąstymas”, daug važinėjausi dviračiu panerimi ir sportavau, tad laisvalaikiu skųstis negaliu. 🙂

Ką būtų galima daryti kitaip?

Manau, kad už €500 Senamiestyje gyventi komfortiškai nesugebėčiau. Visgi, nuo liepos persikraustysime į kitą butą, kurio nuoma bus €50-60 pigesnė nei dabartinio. Taip pat į iššūkį įtraukiau transporto išlaidas (€4.55), kurios buvo naudojamos tik tam, kad uždirbčiau papildomas pajamas iš savo hobio (€186), kurių nepriskaičiavau prie bendrų pajamų. Tad uždirbant €500 į rankas ir turint papildomą, malonumą suteikiančią, veiklą būtų galima pagerinti maisto kokybę ir atsidėti ateičiai.

Išlaidų sekimas
Išlaidų sekimas – kupinas slang’o. 🙂

Niekada nepamiršiu naktipiečių birželio 1 d., kai galėjau valgyti, ką noriu. 🙂 Advento laikotarpis pasibaigė ir vėl galėjau valgyti pamėgtas Pik-Nik lazdeles ir sumuštinius su Philadelphia užtepėle. 🙂

Šis mėnesis buvo toks, kaip FIRE įsivaizduojamas visuomenėje – asketiškas skrudžo gyvenimas. Tikiuosi tai buvo paskutinis kartas, kai teko gyventi su tokiomis žemomis pajamomis, nes prie jų pridėjus vos kelis šimtus eurų gyvenimas tampa daug šviesesnis su dar ryškiau šviečiančia ateitimi.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €51, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

4 thoughts on “€500 Senamiestyje iššūkis baigtas – tikslas pasiektas.

 1. Kaip tiek nedaug mokesčių pavyko sumokėti? 😀 pas mane internetas+televizija panašiai kainuoja (~19eu) 😀 o apskritai virš 60 mokėt teko 🙂

  1. Labas, Justinai,

   turiu du kambariokus su kuriais dalinamės sąskaitas 🙂 Internetas kainuoja apie 2-3 eurus, televizijos neturime, kiek reikia, viskas yra internete.

   Gegužė visai šilta buvo, tad turbūt jau šildymas buvo atjungtas, tad sąskaitos ir gavosi minimalios. 🙂

 2. Sveikinu sėkmingai pabaigus iššūkį!! Pripažinsiu, iš pradžių žiūrėjau skeptiškai 😀 ir Philadelphia užtepėlė yra best 😀

  1. Hi Stoic,

   ačiū už sveikinimus 🙂

   Iš tikrųjų visas iššūkis yra labai hipotetinis ir neatspindi realaus gyvenimo su 500 kišenėj. Bet anūkams galėsiu papasakoti istoriją 😀

Leave a Reply