Buto nuoma Vilniuje: kaip išsirinkti geriausią variantą

Categories Finansinė Laisvė
Būsto nuoma Vilniuje

Prieš mėnesį kartu su mergina pradėjome buto nuomos paieškas Vilniuje. Per maždaug 2-3 savaites radome butą, kokio norėjome. Norėčiau pasidalinti patirtimi, su kuria teko susidurti per tas kelias savaites ieškant geriausio varianto buto nuomai sostinėje.

Brokerio mokestis

Gyvenau šešiuose skirtinguose butuose po mokyklos baigimo ir dar niekada nemokėjau brokerio mokesčio. Šįkart išimties iš taisyklės nebuvo. Daug gerų butų yra išnuomojami ir be brokerio pagalbos. Mokėti už tai, kad nuomotojas nenori veltis į nuomininkų paieškas nesinori. 🙂 Šįkart mokesčio išvengti pavyko radus patinkantį butą pas tiesiogiai jį nuomojantį šeimininką.

Brokerio mokestis už buto nuomą Vilniuje šiuo metu yra €150 – €200. Brokeriams reikia uždirbti. Mano nuomone, šioje vietoje nuomotojai praranda galimybę uždirbti. Skelbimas, kad brokerio mokesčio nėra atrodytų patrauklesnis, o mokestį jau įtraukus į kainą, tarkim €20/mėn., per metus iš to galima ir uždirbti. Nemanau, kad turint gerą variantą esminį skirtumą padarytų €20/mėn. kaina. 🙂

Derybos dėl nuomos sąlygų

Geriausi butai išnuomojami per dieną ar dvi, kaip buvo ir mūsų atveju. Tad vietos deryboms nelabai lieka. Mums buto reikėjo nuo liepos pabaigos. Pavyko susiderėti, kad daiktus paliksime birželio viduryje ir nuomą pradėsime mokėti liepos 1 d. Fair deal.

Kiek iki šiol yra tekę derėtis dėl kainos dėl naujo buto, būdavo menka sėkmė. Šįkart buvo vienas atvejis, kai buto šeimininkė net neprašant pasiūlė 5% nuolaidą nuomai kitą dieną po apsilankymo. Tai buvo išskirtinis atvejis, tačiau butas buvo šiek tiek toliau nuo centro, nei norėtume, tad pasiūlymo atsisakėme.

Taip pat prieš aplankant butą verta įsiskaityti į sąlygas. Į vieną butą prie Aušros Vartų mūsų nenorėjo priimti. Tačiau brokeriui parašiau žinutę, kokie mes šaunūs ir pavyko susiderinti susitikimą su buto šeimininkais. 🙂 Tačiau skelbime nematėme, jog prieš įsikeliant reikia palikti dviejų mėnesių depozitą, o mokėti €1.600 už įsikraustymą neatrodė racionalu ir realu. Dar truputis ir jau užtektų pradiniam įnašui už butą. 🙂

Laikas

Buto ieškojome du mėnesiai iki įsikraustant. Iš dalies tai nebuvo optimalus laikas, nes dauguma butų laisvi buvo laikotarpyje tarp dabar ir po mėnesio.

Visgi, duodant sau papildomą rezervą nėra bereikalingo skubėjimo ir galima geriau pajausti butų nuomos pulsą. Nuėjome apžiūrėti pora butų vien dėl praktikos, kad žinotume, kaip elgtis, ko ieškoti, pamatytume kaip butus pardavinėja nuomotojai/brokeriai.

Paieškos portalai

Pats populiariausias butų nuomos portalas – aruodas.lt. Tačiau kai kurie geri variantai buvo patalpinti tik kampas.lt, taip pat variantų galima ieškoti ir skelbiu.lt arba domoplius.lt. Tad siūlau užmesti akį ir ten.

Vieną iš butų, kai studijavau UK, pavyko rasti dėka draugių, kurios iš to buto išsikėlė, rekomendacijų. Tad patariu pasiteirauti draugų galbūt jie planuoja keisti gyvenamą vietą ir galėtų ją Jums perleisti – jokio brokerio mokesčio ir patikrintas butas. 🙂

Beje, ką tik minėtas butas buvo vienintelis, kuriame gyvenau ilgiau nei metus. 🙂 Prieš į jį įsikeliant dalyvavome „grožio konkurse“ su dar vienais norinčiais nuomotis ir jį „laimėjome“. Tie susitikimai su buto šeimininkais dažnai būna kaip darbo interviu – visi žino savo poreikius, tačiau pateikinėjame save iš geriausios pusės. 🙂

Kokia Jūsų patirtis ieškant buto nuomos?


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €51, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

4 thoughts on “Buto nuoma Vilniuje: kaip išsirinkti geriausią variantą

 1. Turiu patalpas nuomai. Tai kiek kita rinka, bet principai norint gerai išnuomoti manau tie patys. Išnuomojau žemesne nei rinkos kaina, tačiau su 3 mėnesių nejudinamu depozitu (nuomos pabaigoje būtų užskaitytas). Taip atkračiai trumpalaikius lengvabūdžius vėjo pamušalus, kurių verslas gali greitai užsilenkti. Gavau ilgalaikius nuomininkus. Jei nuomočiausi sau butą irgi siūlyčiau didesnį depozitą manais į žemesnę kainą

  1. Sunku buvo rasti norinčius mokėti trijų mėnesių depozitą? Daug start-upų veikiausiai atkrenta 🙂

   Btw, man visada buvo įdomu, ką daro landlordai su depozitu? Investuoji ar laikai kojinėje?

   Aš domėjausi patalpų nuoma prieš gerą pusmetį, manau, kad prie to dar sugrįšiu ateityje. Nuomoji ofisą?

 2. Iškilo esminis klausimas: ar butą nuomojatės legaliai, t.y. turite sutartį įregistruotą registrų centre ir nuo jūsų mokamos nuomos savininkas moka mokesčius? Ar visgi prisidedate prie šešėlinės ekonomikos skatino ir mokesčių vengimo?

 3. Labas, Mindaugai,

  taip, butą nuomojamės legaliai. Labai paprasta šiais laikais prisiregistruoti RC – užtenka pateikti nuomos sutartį ir deklaruojama gyvenamoji vieta.

Leave a Reply