Padėjau „indėlį”.

Categories Investicijos
Revolut "indėlis"

Mano pirma investicija vaikystėje buvo 1.000 litų indėlis banke Snoras už 10% metinių palūkanų. Jį turėjau metus ar du ir uždirbau savo pirmas palūkanas. Kodėl daugiau indėlio banke nedėjau – nežinau, bet, žinant banko istoriją, gal ir gerai, kad neteko pasinaudoti indėlių draudimu. 🙂 Po ilgos pertraukos vėl nusprendžiau pasinaudoti panašia paslauga, tik grąža jau nebe 10%. 🙂

Modernus „indėlis”

Indėlis rašau kabutėse, nes mano naudojamas produktas nėra indėlis tiesiogine to žodžio prasme, nėra draustas indėlių draudimu ir yra rizika prarasti dalį investuoto kapitalo. Tad kur aš kišu savo nagus prie tokių vaikiškų palūkanų?

Vieno iš pasivaikščiojimų su draugu metu jis užsiminė apie naują Revolut investavimo paslaugą su fiksuotomis palūkanomis. Mano account’as atsiupdatino kiek vėliau, tačiau jau už gero mėnesio ir aš išvydau naują pasirinkimą pavadinimu „Santaupos”.

Revolut siūlo įdėti pinigus į fondą bent vienai dienai ir už ją gauti palūkanas. Jokių pinigų įnešimo ir išnešimo mokesčių. Palūkanos svyruoja kasdien ir galutinė grąža priklauso nuo turimo Revolut plano, nes ženkli dalis palūkanų nukeliauja Revolut aptarnavimo mokesčių pavidalu. Nori lankstumo – susimokėk.

Mokesčiai

Šiuo metu naudojuosi Premium plano dviejų mėnesių trial ir už savo investiciją gaunu 3.69% metines palūkanas po mokesčių. Grynoji investicijos grąža – 3.99%, tad fondo valdymo mokesčiai (Revolut ir fondo valdytojo) yra 0.3% per metus arba 7.5% viso pajamingumo.

Naudojantis standartiniu planu grynoji grąža siekia apie 3.1%, tad mokesčiai sudaro dar įspūdingesnius 22% viso pajamingumo.

Pasyvių investicijų pasaulyje yra nerašyta taisyklė neinvestuoti į fondus, kurių mokesčiai viršija 0.5% per metus. Nežinau kokia nerašyta taisyklė galioja mažo pajamingumo priemonėms, tačiau neabejoju, kad penktadalis viso pajamingumo mokesčiams yra tarp didesnių pasirinkimų visoje rinkoje. Tad kodėl vistiek investuoju į šią priemonę?

Pinigų rinkos fondas

Žodį pinigų rinkos fondas pirmąkart išgirdau dalyvaudamas Zoom investavimo žaidime. Suinvestavau kone visą portfelį į Swedbank pinigų rinkos fondą, kurio vertė per dieną išaugo septyniskart ir gautus taškus išsikeičiau į tikrus pinigus (tiksliai nebepamenu, berods ±350 litų). Neįsivaizduoju kas ten atsitiko, bet well played. 🙂

Pinigų rinkos fondas yra ne kas kitas, o krūva mažos rizikos trumpalaikių fiksuoto pajamingumo priemonių išskaidytų per skirtingas pasaulio šalis. Revolut pardavinėjamo fondo 85% valdomo turto turi apmokėjimo datą per artimiausias 90 dienų ir daugiausiai išskaidytas per bankų indėlius. Pavyzdžiui, €7 iš mano €700 yra investuoti į nacionalinio Australijos banko indėlį, kuris baigs galioti 2024 m. sausio 15 d. Cool mate. Visą fondo investicijų sąrašą galite pamatyti čia.

Jau kurį laiką daugiau ar mažiau sėkmingai stengiuosi sukaupti €2.000 indėlį. Didžiąją dalį laisvų pinigų laikau investavęs į šį pinigų rinkos fondą, nepaisant aukštų mokesčių, nes šių pinigų man gali prireikti bet kuriuo metu. Visas investicijos valdymas vyksta toje pačioje programėlėje, kurioje yra pagrindinė mano banko sąskaita, tad well played Revolut.

Programėle naudojuosiu kelis mėnesius ir gavau €8.78 palūkanų. Įspūdinga, ar ne? Kaip šešinuliai sakė – ne piniguose laimė. Sužinojau kažką naujo, galbūt naudos bus ir kitiems. 🙂


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €51, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

8 thoughts on “Padėjau „indėlį”.

  1. Laurizai,

   gali būti, kad:
   1. neatsinaujinai apps’o arba;
   2. investavimo sutarties arba jos iš viso nesudarei.

   Manau, kad dėl to neatvaizduoja. Siūlau paieškoti apps’o searche įrašius Santaupos, o jei nerasi parašyk supportui, padės.

 1. GF Bankas siulo „Taupomaja saskaita” su 3% palukanom ir galiojanciu indeliu draudimu iki 100k. Jei terminuotas indelis – tuomet 5% 18men ir ilgesniems terminams. Kam rinktis rizikinga produkta?

  1. Giedriau,

   ačiū už komentarą.

   Kitame banke reikėtų atsidaryti atskirą sąskaitą, galimai ir mėnesinį mokestį mokėti. O prireikus pinigų, juos persivesti į pagrindinę sąskaitą Revolut arba mokėti pavedimo mokesčius. Per mažos sumos, kad žaisti dėl didesnių .XX% palūkanų ar drausto produkto. Mažai tikėtina, kad pinigų rinkos fondas generuos neigiamą grąžą, o jei ir sugeneruos tokią, tikėtina, kad tai bus keli procentai.

 2. Taip saskaita atsidaryti reikia, turint SmartID arba „Mobilu parasa” viska galima gan greitai pasidaryti. Mokesciu pavedimo nera, saskaitos aptarnavimo mokesciu taip pat nera. Taip ta pacia sekunde pinigu neissiimsite, bet 1-2 d.d. ir pinigai saskaitoje.

  1. Giedriau,

   man dažniau reikia tą pačią sekundę dėl daugiau ar mažiau spontaniškų sprendimų, tad tikrai mažiau streso Revolut. 🙂

 3. Sakyčiau, kad indėlis LT banke, kai šalia du diktatoriai, keliantys karą, yra rizikingesnis nei pinigų rinkos fondas

Leave a Reply