1 dienos butas

Vieną iš savo butų buvau išnuomojęs porai pagal pusantrų metų sutartį, tačiau neseniai sužinojau, kad dėl asmeninių priežasčių jie nori išsikelti. Pirmą kartą susidūriau su tokia situacija ir norėčiau pasidalinti savo patirtimi.

Pirma reakcija

Žinia buvo kiek netikėta ir pirmiausiai pagalvojau, kad tingiu ieškoti naujų nuomininkų ir aprodyti butą eilei jų, kol pagaliau ateis tie, kurie rado butą, kurio trokšta. Džiaugiuosi, kad mano pirma mintis buvo būtent tokia, tai reiškia, kad mano pinigų srautai suvaldyti gerai: kito išnuomoto buto nuoma išlaiko abiejų įmokas bankui.

Pagal sutartį nuomininkams nutraukus ją anksčiau laiko, turiu teisę pasilikti visą depozitą sau. Nusprendžiau depozito sumą panaudoti kaip motyvaciją seniems nuomininkams pabūti NT brokeriais ir surasti man nuomininkus. Nusiunčiau jiems buto nuotraukas ir skelbimą, o jie atliko visą likusį darbą.

Antra reakcija

Taip pat kurį laiką svarsčiau galbūt pasinaudoti kainų kilimu ir pabandyti brangiai parduoti butą. Tačiau šios minties atsisakiau, nes nėra lengva rasti gerą investiciją, o darbas ieškant jos jau padarytas ir, jei to pageidausiu visą likusį gyvenimą galėsiu gauti stabilų pajamų srautą iš šio buto.

Taip pat buvau pagalvojęs apie trumpalaikę buto nuomą, tačiau šiuo metu kelionių sezonas eina į pabaigą, o ir turistų Vilniuje yra mažiau nei įprasta. Fun fact: tarp top 5 šalių piliečių, kurie labiausiai domisi Vilniumi paieškos sistemose pirmąkart atsidūrė Iranas. 🙂

Nepataikiau su kaina

Per pirmą skelbimo pusvalandį senus nuomininkus užplūdo skambučiai. Rugsėjis – pikinis mėnuo, tad nenuostabu, kad norint rasti gerą butą – konkurencija didelė. Iš dalies tai geros žinios, tačiau supratau, kad nepataikiau su kaina. Kainą skelbime pakėliau 8% lyginant su žiemą teiktu skelbimu, tačiau skambučių antplūdis parodė, kad ir tiek buvo per mažai. Po kelių valandų potenciali nuomininkė apsilankė bute, jai viskas patiko.

Pokalbio telefonu metu derėjausi dėl didesnės kainos, tačiau nepavyko. Nepavyko ir nuomininkei nusiderėti mokėti mažiau, tad likome prie pradinės skelbimo kainos. 🙂 Butas pagal naują nuomos kainą per metus generuos 8.2% pajamingumą, tad sandoris ir taip nuostabus. Kitą rugsėjį kainą peržiūrėsime.

Butą nupirkau pirmą jo skelbimo dieną, pirmąkart išnuomojau pirmą dieną nuo skelbimo aruode, antrąkart nuomininkai taip pat jį išnuomojo per pirmą dieną.

Senieji nuomininkai man labai padėjo, su jais išlaikiau gerus santykius ir jie mane pavadino geriausiu landlord‘u, kurį turėjo. Malonu, kad šioje situacijoje visos pusės liko patenkintos.

Trečias butas nuomai?

Prieš kurį laiką buvau nusprendęs, kad NT nuomai objektų jau gana, tačiau šiuo metų sausį ketinu susisiekti su bankais pasiteirauti kokias sąlygas galėčiau gauti trečio buto nuomai finansavimui. Didelių vilčių nesieju, o ir nenorėčiau dar dažniau susidurti su nuomininkų paieška. Tačiau mielai nupirkčiau dar vieną tokį butą, kaip šis.

Nors kainos pastaruoju metu ženkliai padidėjo, tačiau gerų variantų vis dar pasitaiko. Keliskart į savaitę patikrinu butų skelbimus Vilniaus centre ir kartą per mėnesį ar du pamatau butą, kurį pirkčiau. Tačiau veikti reikia greitai: neblogas butas Rinktinės gatvėje buvo rezervuotas per pora dienų.

Kokia Jūsų patirtis su anksčiau laiko išsikraustančiais nuomininkais?

P.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €61, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

5 thoughts on “1 dienos butas

 1. Patirtis tokia, kad nuomininkas anksčiau išėjo, depozitas liko man, o naują nuomininką suradau per kelias dienas. Gavosi dar į pliusą, nes depozitas liko man, o senas nuomininkas nors išėjo menesio viduryje, jis turėjo sumokėti už visą mėnesį.

  1. Labas,

   nesu tikras, nebandžiau. Manau, kad 30 – 50% ribose. Planavau 2022 m. pasidomėti finansavimo sąlygomis trečiam, bet per daug turto būtų nukreipta į NT, tai planus atidėsiu. 🙂

 2. Bet ar tik surasti nuomininką yra problema, galbūt jums dar per anksti, bet po ilgesnio nuomininkų gyvenimo, reikia ne tik viską išblizginti, bet kartais ir atnujinti baldus, ar daryti kosmetinį remontą.

  1. Labas,

   ačiū už komentarą.

   Taip, tai yra ta dalis apie kurią labiausiai nerimauju – bet kokio tipo remontas. Iki šiol užteko vienąkart paskambinti santechnikui, smulkius darbus padaro patys nuomininkai, tad pasisekė. Atėjus laikui – šiuos iššūkius spręsiu, manau, kad būtų naudinga mokėti smulkius remonto darbus atlikti pačiam, tačiau man tokie dalykai ne prie širdies.

Leave a Reply