2021 P2P skolinimo HonestFIRE portfelis

Categories Investicijos

Praėjo dar metai nuo pastarosios P2P apžvalgos, norėčiau pasidalinti rezultatais.

Mano investavimas į P2P išliko panašus kaip ir praeitais metais – absoliuti dauguma investicijų vyksta Bondora antrinėje rinkoje. Pirminėje rinkoje investuoju tik FinBee Verslui tam, kad suktųsi grįžtančios senos paskolos ir uždirbtų naujas palūkanas.

Pasibaigus COVID panikai Bondoroje nebepavyksta įdarbinti ženklios dalies grįžtančių pinigų, juos kreipiu į akcijas. Visų kitų platformų grįžtančias lėšas taip pat kreipiu akcijų portfelio papildymui.

Per pastaruosius 12 mėnesių P2P platformų daugiau, berods, nesugriuvo. Manau, kad dauguma lietuviškų vartojimo paskolų platformų skiriasi tik paveiksliuku – palūkanos ir išieškojimo rezultatai visur panašūs. Kitaip turbūt negali būti dėl atsakingo skolinimo reikalavimų ir išieškojimo per antstolius (o gal kas nors siunčia „torpedas“? 🙂 ).

Jei nenutiks kažkas netikėto – palūkanos pirminėje P2P rinkoje ir toliau mažės. Manau, kad realu kelių metų eigoje įprasti prie vienženklių skaičių, nebent pigių pinigų era baigsis. Reali grąža iš investavimo į P2P pastaruoju metu ženkliau suvalgoma infliacijos, bet ar yra paprastesnis būdas saugiai investuoti mamytei ir tėveliui? 🙂


Omaraha€814

Į Omaraha kreipiau finbee.cz pinigus kaip į rizikingą ir įdomią platformą. Dabar liko tik rizikinga dalis. 🙂

Mano požiūris į buyback‘us nepasikeitė ir, manau, kad mano dalyvavimas šioje platformoje buvo klaidingas. Norėjau sudalyvauti kuo daugiau platformų, tačiau tai, mano nuomone, ne visada geriausia mintis. Jeigu bent platforma tenkina ir per ją nėra investuojama gyvenimą keičianti suma – kokia prasmė bandyti kažką nepatikrinto? Why fix if it ain‘t broken.

Nors investavau už dideles palūkanas į aukšto rizikingumo paskolas – uždirbau menkai, nes daug paskolų per Covid nulūžo ir platforma jas atpirko automatiškai už 60% jų vertės.

Reinvest24€1.366

Man visai patinka ši platforma – geografinė diversifikacija pasiekia ir Moldovą, yra tiek paskolų su NT įkeitimu, tiek nuomos projektų. Iki šiol neturėjau nemokios paskolos, tad esu labai patenkintas rizikos valdymu.

Platformoje taip pat startavo antrinė rinka, tad visas grįžtančias lėšas kreipiu į senus projektus per ją, stengiuosi investuoti į man patinkančius ilgalaikės nuomos projektus, nes pinigai dirba ilgiau ir rečiau reikia mokėti 1% investicijos mokestį.

Iš esmės platforma – nuobodi, veiksmo joje mažai ir tai turbūt esminis jos privalumas.

Reinvest24
EvoEstate€1.561

Šis paskolų agregatorius vienu metu buvo vienas iš mano mėgstamiausių – iki įsigijau savo butus nuomai. Naujų projektų platformoje nebeseku, kiek pamenu dabar galima finansuoti ne tik NT, bet ir traktoriais įkeistas paskolas. 🙂

Trys projektai platformoje vėluoja, dalis turto parduota, kitą dalį skolininkai stengiasi parduoti. Kai kurios paskolos vėluoja daugiau nei pusmetį, atrodo keista, kad paskola nėra išieškoma teisiniu keliu parduodant užstatytą turtą aukcione.

Į platformą prisijungiu kartą į mėnesį išsiimti laisvų lėšų. Iš šios platformos uždirbau triskart daugiau iš referral užmokesčio nei palūkanų, tačiau 11.48% grąža tenkina.

Evoestate
Finbee.cz – €2.361

Vis dar lavonas. 🙂 Visos paskolos šiuo metu vėluoja daugiau nei 60 dienų. Prisijungiu kartą per mėnesį persivesti keliasdešimt eurų grįžusių lėšų.

Metų eigoje buvo keletas paskolų, kurios parodė gyvybės ženklų ir ženkli dalis paskolos buvo grąžinta. Kadangi paskolos grįžta su, dažnu atveju, 30% siekiančiomis palūkanomis, tokie mokėjimai kiek atmuša nuostolius.

Ilgame laikotarpyje tikiuosi susigrąžinti visą investuotą sumą, liko dar apie €750.

FinBee€7.235

Platformoje pagrinde likusios senos paskolos aukštomis palūkanomis, kurias išieško antstoliai. Pastarųjų kelių mėnesių gautos palūkanos sudaro 23 – 34% nuo gautos kredito dalies, tad džiugu, kad pinigai lėtai grįžta. Portfelis per metus sumažėjo €3.500, tačiau virš 90 dienų vėluojanti paskolų dalis sumažėjo €100. Džiugu, kad nemokių paskolų kiekis neišaugo, o metų pabaigoje turėčiau viršyti simbolinę €10.000 uždirbtų palūkanų ribą platformoje.

Bondora€12.073

Bondora yra mano P2P žvaigždė ir 2021 metais. Iš esmės tai yra vienintelė platforma, kurioje man rūpi, kas vyksta su mano investicijomis, nes prekiauju antrinėje rinkoje šešiskart per savaitę. Tai man užima iki 15 minučių per dieną. Gaila, kad gerų pasiūlymų nebeliko tiek, kiek pandemijos įkarštyje, tačiau triženklį XIRR, bent jau popierinį, ir toliau sėkmingai fiksuoju.

Grąža iš visų mėnesio pirkinių siekia iki 24.21%

Bondora pastarąjį mėnesį tiesiog spausdina pinigus. Estai rugsėjį gavo pirmąsias išmokas, jei pasirinko išsigryninti 2-oje pakopoje sukauptas lėšas. Prieš keletą dienų išsigryninau €500 ir pinigų upė nenustoja tekėjusi. Kitais etapais pensijos dalis bus išmokėta 2022 m. sausį ir gegužę.

€17.000 Non-performing loans (NPL) portfelio pirkimas 2020 m. – buvo geras. Jau sugrįžo 90% investuotų lėšų, o likęs face – value yra arti €13.000. Ačiū Intrum, kad palaikė alų, PPC – prigesusią cigaretę, o Legal Balance pagavo mano fullcap‘ą.

Kaip bebūtų gaila, tokių pirkinių daugiau nepasitaikė. Rugpjūtį truputį perspaudžiau nusipirkęs du ±€1.700 NPL portfelius po €500 už pinigus skirtus atostogų rezervui. Dėl to prieš pat išvykstant į kelionę teko svarstyti apie vartojimo paskolą ir grąžinti ją iš gauto atlyginimo per 14 dienų nemokamai. Visgi pavyko susiderinti atostoginių mokėjimą iki išvykstant ir išsiverčiau savais pinigais. 🙂  

Šiuo metu platformoje yra likę €267 mano pinigų, o negrąžintų paskolų face – value likutis viršija €34.000.

Kaip investuoti į P2P paskolas sekasi Jums?

P.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €51, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

14 thoughts on “2021 P2P skolinimo HonestFIRE portfelis

 1. Sveikas, aš tai atradau heavyfinance. 8×100€ imečiau, nei viena nevėluoja, visos tvarkingai moka po +/-1€/mėn palūkanas. Investuoju tik į gerus ūkininkus tai kol kad 100% performina 🙂 jaučiu dar 2×100€ imest reiks, kad būtų apvali graži suma. Patį biznį suprantu ir kodėl jiems ok mokėt po 10%. NT vystumo bridgrloanai ar fizinukų junklendingas vis dar no go man 🙂

  1. Hi,

   ačiū už komentarą.

   Su ūkininkais reikėtų žiūrėti ilgesnį laikotarpį. Turbūt dažniausiai būna gražinimas ne anuitetinas, o termino gale, kai nuima derlių, tada būna visaip. 🙂 Tokiais atvejais įdomu kaip veiks išieškojimas iš užstato. Jeigu pavyks pagal planą – manau, kad puiki platforma. 🙂

   1. Matai ūkininkai turi tokį auksonį dalyką kaip EU iškokas kur gausi 100-150€/ha kad ir kiek beužaugintum. Tai realiai net ir labiausiai nevykę ūkininkai tiek uždirbs 🙂

 2. Įdomu būtų pamatyti jūsų Bondoros statistikos puslapį. Su tokiu Xirr turbūt esate pirmas tarp visų investuotojų? Gal to statistikos puslapio analizė būtų tema naujam postui?

  1. Hi,

   ačiū už komentarą.

   Ne, šiuo metu esu dvyliktas. Nemanau, kad tame puslapyje yra daug ką analizuoti, nes pateikiama daug info iš kurios man naudingai atrodo cash on cash return, nes lengva paskaičiuoti realią grąžą ir pasižiūrėti ar teisingai vykdomi pirkimai ir cashflow from recoveries, kad būtų aišku, kiek grįžo pinigų iš vėluojančių. Daug kur informacija yra skirtinga, pavyzdžiui anualized net return over time pas mane yra triženklis, o net return apie 40%.

   Manau, kad kuo mažiau tikrinsime statistiką, tuo geriau. 🙂

 3. „Šiuo metu platformoje yra likę €267 mano pinigų, o negrąžintų paskolų face – value likutis viršija €34.000”.
  Tai gaunasi, kad jau beveik visus pinigus savo issiemei is P2P ir dabar tie 34 000 – 267 = 33733 yra like jau is palukanu uzdirbti pinigai? Jei taip, tai puikus sudetiniu palukanu pavyzdys ir wow rezultatas 🙂

  1. Algi,

   ačiū už komentarą.

   Ne visai iš palūkanų uždirbti pinigai – reikėtų atkreipti dėmėsį, jog visas face-value likutis tai daugiausiai nemokios paskolos, tad visas uždarbis priklausys nuo to kaip seksis išieškoti lėšas. Tikiuosi, kad susigrąžinti pavyks apie pusę šių lėšų.

 4. Sveiki,

  kaip randate atsakymą Reivest24 platformoje, antrinėje rinkoje, iki kada dar bus nuomojamas NT?

  1. Informacija apie dabartinius nuomininkus pateikiama projekto puslapyje, kartais ten būna update, jei kažkas pasikeičia. Exit data retai kada būna tiksliai numatyta, reikėtų orietuotis į ilgą laikotarpį.

 5. O kaip Jums pavyko nusipirkti tokį vėluojanti Bondoros portfeli ir kiek jisai kainavo? Kur galima rasti tokių pasiūlymų? Čia pačioje platformoje tokie portfeliai parduodami? Taip pat gal turite Bondora reference linką kuris suteiktu bonusą už registraciją? 🙂

  1. Giedriau,

   ačiū už komentarą.

   Karts nuo karto tokių portfelių pasitaiko, plačiau rašiau apie tai čia.

   Jeigu nori užsiregistruoti per linką, prašau, gausi penkis eurus. 🙂

Leave a Reply