Brangsta dujos ir kyla infliacija. Kaip apsisaugoti?

Categories Investicijos
Brangsta dujos

Pastaruosius metus viešoje erdvėje dažnai sklando istorijos apie brangstančias dujas, augančią infliaciją ir besipučiančias nekilnojamo turto kainas. Tai paliečia kone kiekvieną. Kaip galima nuo to apsisaugoti, o galbūt ir uždirbti?

Brangsta dujos

Apie tuštokus Europos dujų rezervus teko girdėti turbūt jau liepą ar rugpjūtį. Kas mėnesį už šildymą šaltuoju metų laikotarpiu sumoku keliasdešimt eurų, tad jei kainos išaugtų dvigubai, tai nepakeistų mano gyvenimo. Tačiau mokėti daugiau nėra malonu.

Išgirdęs apie brangstančias dujas nudžiugau, nes tai gana ženkliai išpūtė mano turimų Gazprom akcijų kainą. Akcijos yra dividendinės, pagal mano pirkimo kainą kartais moka ir dviženklius dividendus, tad akcijų pabrangimas ir dividendai turėtų padengti ženklią dalį išaugusių šildymo sąskaitų žiemą.

Šis mano pastebėjimas yra visiškai eksperimentinis ir šiuo atveju esu lydimas sėkmės. Nesu tikras kokią sumą verta investuoti į siekį apsidrausti nuo kasdienių išlaidų pokyčių. Mano atveju, ±€700 investicija suveikė sėkmingai (bent kol kas).

Brangsta kuras

Jau nuo vaikystės artimoje aplinkoje teko klausytis dūsavimų apie brangstantį kurą. Automobilį vairuoju retai ir už ženklią dalį mano kuro poreikių apmoka mano darbovietė. Tačiau jei vairuočiau automobilį kasdien ir degalams išleisčiau kelis šimtus eurų per mėnesį, siekdamas apsisaugoti nuo augančių kuro kainų svarstyčiau įsigyti su naftos gavyba susijusių akcijų. Jei išaugs kuro kainos – realu, kad pabrangs ir kuro gavybos įmonės kaina. Panašu kaip statymas prieš savo mėgstamiausią komandą – jei savi laimės – džiugu, jei ne – papilnės piniginė. Win win. 🙂

Brangsta nuoma

Kas mėnesį moku už nuomą ir nuo nuomos kainų pokyčių mane saugo pajamos iš dviejų nuomojamų butų. Džiaugiuosi, kad mano landlordas yra geraširdis ir du su puse metų nekėlė nuomos. Jeigu nuoma pakiltų ją lengvai atmuštų papildomi 5% per metus sumokami mano geraširdžių nuomininkų.

Too good to be true?

Reikėtų atkreipti dėmesį, kad viskas atrodo gražiai, kai iš esmės viskas brangsta. Pavienių akcijų pirkimas yra rizikingesnis nei investuojant į plačiai diversifikuotą indeksą ir išauga bad timing tikimybė. Nusipirkus akcijų, kai apie būsimus kainų pokyčius jau žino visi, naudos iš to bus mažai – mokėsime daugiau tiek už paslaugas, tiek už akcijas. Tačiau investuojant periodiškai akcijų kainą išsividurkina.

Kaip į kainų pokyčius reaguojate Jūs?

P.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €61, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

Leave a Reply