Skaldyk ir valdyk AirBnB

Categories Investicijos
Skaldyk ir valdyk AirBnB

Džiaugiuosi, kad po ilgos pertraukos vėl keliauju. Pasarosios kelionės metu buvome apsistoję trijuose butuose ir viename hostelyje. Visi trys butai turėjo panašumą, apie kurį papasakosiu netrukus.

Skaldyk ir valdyk

Skaitydamas knygą apie investavimą į NT Lietuvoje susipažinau su skaldyk ir valdyk strategija. Perkamas kelių kambarių butas, kuris suskaidomas į du ar tris mažesnius ir nuomojamas arba parduodamas. Mažesnių butų parduodamo arba nuomos kvadrato kaina yra didesnė ir tai lemia didesnį uždarbį.

Ši investavimo į NT strategija turi tris ženklius neigiamus aspektus: 1) reikia turėti žinių kaip atskirti vieną butą į kelis mažesnius; 2) reikia užsiimti ir apmokėti remonto išlaidas; 3) investicija reikalauja didelio kapitalo, nes didelis butas kainuoja daugiau nei mažas.

AirBnB style

Rezervuojant kambarius kelionei mums dažniausiai svarbiausia yra žemesnė nei vidutinė kaina ir patogi vieta. Visuose trijuose butuose nuomojomės kambarį kelių kambarių bute, o virtuvę ir, kai kuriais atvejais, dušą dalinomės su kitais buto gyventojais. Ieškant buto net neatkreipiau dėmesio, kad išsinuomojome ne visą butą sau, tačiau didelių rūpesčių tai nesukėlė, nes didžiąją laiko dalį praleidžiame arba savo kambaryje arba mieste.

Iš nuomotojo pusės tai yra labai panašu kaip didelį butą sukapoti į kelis smulkesnius, tačiau nesiimant kapitalinio buto remonto ir neužsikasant šūsniuose dokumentų. Iš esmės tai mažo viešbučio įkūrimas.

Man labiausiai įsiminė butas Romoje netoli Termini stoties. Check-in‘ą padarėme kitame name nei butas (pirmąkart gyvenime tokia situacija 🙂 ), buto šeimininkė iš Azijos mus nuvedė iki namo, kuriame yra butas ir jį aprodė. Už rakinamų kambario durų turėjome atskirą dušą ir miegamąjį. Virtuvė buvo bendra, tačiau nesu tikras ar mums buvo leista gaminti joje, nes bendravome daugiausiai gestų kalba. 🙂 Dar bute buvo du ar trys tokie kambariai. Mes sumokėjome €36 už naktį. Pilnai užpildžius dar du kambarius gaunasi visai solidi suma per mėnesį.

Man labiausiai įspūdį paliko Bari esančiame bute mūsų kambaryje esantis šaldytuvas ir palikti užkandžiai kelioms dienoms į priekį. Užkandžiai savo teikiamomis emocijomis nepralenkė Bosnijoje ir Hercogovinoje paliktų welcome shot‘ų, tačiau tikrai buvo malonu. 🙂 Tame pačiame bute gyveno ir ilgalaikė nuomininkė, tad ne kelionių sezono metu tai turėtų užtikrinti pastovias pajamas, o AirBnB padeda uždirbti papildomai.

Lietuvoje man sunku įsivaizduoti ilgalaikį nuomininką toleruojantį vis besikeičiančius flatmate‘us, tačiau žmonės nuomojasi atskirus kambarius butuose, tad turbūt viskas įmanoma.

Akcijos

Artimiausiu metu neketinu imtis šios strategijos, tačiau ji man paliko įspūdį ir galbūt pasinaudosiu ja ateityje. Šiuo metu toliau investuoju į akcijas. Investicijas stengiuosi atlikti labiau koncentruotai: pusė mano akcijų portfelio pasiskirstė per dvi įmones: Just Eat Takeaway.com, kurios įvertis du – tris kartus mažesnis nei konkurentų ir Tobii, iš kurių tikiuosi didelio augimo, nes įmonė kuria akių sekimo sistemas, kurios nuo 2025 metų turės būti kiekviename naujame automobilyje Europoje. Kada nors pereisiu į investavimą į pasaulio ar kitą plačiai išskaidytą indeksą, bet ne dabar.

P.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €51, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

1 thought on “Skaldyk ir valdyk AirBnB

  1. Aš apie tokį investavimo variantą esu skaitęs berods „Investavimo į nekilnojamąjį turtą paslaptys: praktinis vadovas, kaip gauti pasyviųjų pajamų investuojant į nekilnojamąjį turtą Lietuvoje” knygoje. Tokį NT reikia paleidinėt rugpjūčio mėnesį prieš studentams atvykstant. Mažas bendrabutis. Bet pirmakursiai pašėlę – save prisimenant pirmais mokslo metais Vilniuje 🙂

Leave a Reply