91 metras minčių apie pinigus

Categories Psichologija
pinigus

Vienas žmogus per dieną vidutiniškai nuscrollina 91 metrą. Nuo maždaug šių metų kovo stengiuosi nebetikrinti naujienų kasdien, nes tarp jų yra per daug triukšmo, užpildančio eterį. Kartą per savaitę perskaitau Verslo Žinias ir The Economist bibliotekoje. Tačiau vietoj scrollinimo mintys apie pinigus vistiek sukasi mano galvoje ir kuo labiau save stengiuosi nuo jų nutolinti, tuo sunkiau darosi mintis sutelkti į džiaugsmą iš tikrųjų keliančius dalykus.

Eilinė diena

9.30 Patikrinkim, kas gero yra Bondora antrinėje rinkoje. Galbūt kas nors įdėjo neįtikėtinai pigų portfelį ir jį kas nors nugvelbs man iš po nosies?

10.30 Patikrinkim Revolut balansą, galbūt kažkas man pervedė pinigus. Hmm, kas man galėtų netikėtai pervesti pinigus? Ne, niekas neįkrito.

12.00 Na, dar keturios valandos ir patikrinsiu Bondorą antrąkart šiandien, galbūt kažkas iš mano skolininkų sumokėjo ženklią sumą ir galėsiu grąžinti dalį Revolut paskolos. Kiek % nuo bendros sumos būtų šįkart?

13.30 Gal patikrinti VŽ naujienas? Nusipirkau Novaturo akcijų, galbūt jos jau skrenda į viršų. Ne. Reikia dirbti toliau.

15.00 Eime su šunimi pasivaikščioti į Naujininkus, galbūt pamatysiu neatrastą gatvę, kur yra gerų pigių butų, kuriuos galėčiau pelningai išnuomoti.

17.00 Tikrinam Bondora. Stebuklų neįvyko, antrinėje rinkoje sausra.

19.00 Skaitau knygą apie 90 – tųjų Lietuvą ir galvoju kaip būčiau pigiai prisipirkęs butų Vilniaus Senamiestyje.

22.00 Pagalvoju, kad iki tarpusavio skolinimo platformų statistikos tikrinimo dienos (kiekvieno mėnesio 15 – diena) liko dar pora savaičių. Šį mėnesį nieko stebuklingo nebus įvykę anyway, tačiau maga sužinoti ar tikrai.

Kodėl visos šios energijos negaliu nukreipti į prasmingesnius dalykus, nei į bevertį triukšmą savo galvoje? Problemos pripažinimas – pradžia. Tačiau rytojumi gyvenu jau kurį laiką ne tik galvodamas apie pinigus. Galbūt tai, ką darau kasdien, nebeteikia tokio džiaugsmo, kaip anksčiau ir reikia kažką keisti gyvenime, tačiau, rodos, kad gyvenu labai patogiai ir keisti nieko nesinori.

Investavimas – kaip žiūrėjimas į džiūstančius dažus. Žiūrėjimas daugiau kartų greičiau jų neišdžiovins. Mąstymas apie džiūvimą taip pat.

P.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €51, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

5 thoughts on “91 metras minčių apie pinigus

  1. Hi,

   ačiū už patarimą.

   Jogos pabaigoje yra šiek tiek meditacijos, tam kartui būna, kad padeda, tačiau kartais tik ir laukiu, kada pasibaigs. 🙂

   1. Man asmeniškai labai patiko headspace appsas. 2 metus jau naudoju mokama. Tavo atveju reikėtų minčių kontrolės. Kai atpažįsti jog užsigalvojai, ir paleidi tasmintis. Aišku gali truputėli robotuku pavirat bet contisness rimtas reikalas. Dar nepavyko per 2y įvaldyt 🙂

    1. Aš kartais susimąstau, kiek naudinga yra atsiriboti nuo savo troškimų, nes veiksmai mane veda link asketizmo, kai viskas kas malonu turi būti išlaukta. 🙂

 1. Ajajai kaip taikliai.. pas mane lindimas i PK minimum 5 kartus per diena tikrinti rinkos, nors automatas uzdetas irgi.. i tapati revo pastovus akciju stebejimas. Jei pakrito – nervai, gal blogai nupirkau, gal nepasidomejau kiek reikejo.. jei pamatai, kad pakilo, ka galvojai pirkt ir nenupirkai, vel prasideda.. aisku su laiku sita gal bent kazkiek pavyks isgyvendinti, bet siaip tiek energijos tiek laiko sueda skaudziai.

Leave a Reply