Kaip išleisti €2394 per mėnesį ir išeiti į ankstyvą pensiją

Categories Taupymas
Biudžetas

Paskutinį mėnesį raunuosi plaukus nuo galvos – atrodo, kad išleidžiu ženkliai daugiau pinigų nei turėčiau ir nepasiekiu savo tikslų. Tad nusprendžiau nuo lapkričio sekti savo išlaidas. Tačiau Revolut app pamačiau jau paskaičiuotas ir sugrupuotas daugumą išlaidų už spalio mėnesį, tad šie duomenys bus dar naudingesni įvertinti mano mėnesinio finansinius klystkelius.

Didžiausios išlaidos – šviesus rytojus

Nustebau pamatęs, kad šviežioms investicijoms praeitą mėnesį skyriau €1.257. Tai dvigubai viršija mano ilgalaikį €600/mėn. tikslą. Tiesa, didesnės investicijos buvo įtakotos vienakartinių pajamų – pardaviau savo PS4 už €200, bei gavau €330 trijų mėnesių mokėjimą nuomai iš draugės į priekį, tad kitą mėnesį realu, kad grįšiu arčiau ilgalaikio tikslo.

€927 Eur skyriau Baltijos biržos akcijų įsigijimui ir €320 paskolų su nuolaida įsigijimui Bondora antrinėje rinkoje. Baltijos biržoje portfelis artėja prie penkiaženklės sumos, ją pasiekus ketinu dalį akcijų parduoti ir perkelti į viso pasaulio įmonių indeksinį fondą VWCE. Manau, kad pasaulio geriausios įmonės turėtų augti stipriau, nei Baltijos šalių įmonės, tarp kurių nėra tarptautinių žvaigždžių. Galbūt klystu.

Nuoma

Už nuomą su komunaliniais mokesčiais paskutinį mėnesį išleidau €301. Šiuo metu mano draugė studijuoja užsienyje, tad nuomos išlaidos kiek išaugo. Laikui bėgant viskas grįš į standartines ±€250/mėn. ribas.

Vasarą trumpai ieškojome alternatyvų dabartiniam butui, tačiau nieko padoraus Senamiestyje rasti nepavyko, tad pasirašėme neribotos trukmės kontraktą su dabartiniu nuomotoju. Manau, kad tai padės užtikrinti sąlyginai žemą nuomos kainą ilgesniam laikui, o atsiradus geresniam variantui galėsime persikelti su vieno mėnesio įspėjimu.

Maistas

Maistui ir buities prekėms (visos išlaidos prekybcentriuose ir turguje) išleidau €260, tad lengvai įtilpau į €70/sav. biudžetą. Tiesa, dabar turiu pilną šaldytuvą ir šaldiklį, nes saviizoliuojuosi ir užsipirkau daug maisto produktų į priekį.

Gyvenu gana aktyvų gyvenimą, valgau daug ir maistą laikau investicija į sveikatą, tad išleidžiu, veikiausiai, daugiau nei statistinis lietuvis.

Maistui taupau pirkdamas kiek įmanoma daugiau bazinių produktų iš kurių kasdien gaminu mėgstamus patiekalus. Pusfabrikačius perku tik besibaigiančio galiojimo su nuolaida, kai gaminti tingiu.

Šią savaitę pirmąkart pasinaudojau Barbora. Manau, kad kieta paslauga, tingint nueiti į PC ar taupant savo laiką. Tačiau didžiausia nauda – tiems, kas turi problemų su impulsyviais pirkiniais. Kadangi impulsyviai perku nedaug ir prekybos centruose mėgstu paieškoti stipriai nukainotų prekių, nemanau, kad tai pakeis mano pirkimo įpročius.

Būsto paskola

Praeitą mėnesį buvo pirma pilna būsto nuomos €199 įmoka, nes 6 mėn. turėjau atidėjimą ir mokėjau tik palūkanas. Nuoma generuoja €151/mėn. srautą ir apie €100/mėn. priartėju prie buto išpirkimo.

Šuo

Šuo į mūsų namus atvyko neseniai ir buvo viena iš priežasčių dėl ko teko rautis plaukus – pradžiai išlaidų yra tikrai nemažai ir kai nežinai, ko būtent reikia, lengva paslysti ir prisipirkti nereikalingų dalykų.

Išlaidas dalinamės su drauge perpus ir šį mėnesį šuniui išleidau €163, tačiau į šias išlaidas įeina dviejų mėnesių trukmės dresūros kursai ir dar keturios nepanaudotos priežiūros dienos, kai būsiu išvykęs, o šuo bus apsistojęs pas prižiūrėtoją.

Sutaupyti buvo galima keletoje vietų: pradinį pirkimą daryti internetu vietoj ėjimo į „Kika“. Tačiau, pirmąkart turint šunį, reikėjo patarimų ir jie tikrai pravertė. Taip pat maistą „Kikoje” pavyko įsigyti pigiau nei perkant internetu (pigius basic’us perku čia).

Klaidos

Šuniui nupirkome narvą, atsižvelgę į kitų šunų augintojų ir blogerių internete patarimus. Siekėme išvengti sukandžiotų baldų namie, kai šuo yra paliktas vienas. Tačiau šuo nieko nekandžioje ir narvas tapo tik vieta, kur šuo ateina atsigerti ir pavalgyti.

Taip pat labai ilgai svarsčiau dėl dresūros. Yra labai daug dresūros pamokų YouTube, tačiau jos kartais pateikia skirtingus patarimus. Viena pamoka grupėje kainuoja apie €5. Dalyvauti joje man yra lengviau, nes kas savaitę yra numatytas laikas, kada treniruojamės ir yra sunkiau „nusimuilinti“, nei treniruotis namie. 🙂 Taip pat gyvas feedback iš trenerės ir patirtis, kad ne tavo vieno šuo mokosi ne taip greitai kaip šunys YouTube, taip pat nuramina širdį. 🙂

Bent kartą per savaitę paprastai išvykstu į kitą Lietuvos pusę dėl hobio. Tuomet šunį prižiūri prižiūrėtoja ir tai kainuoja €20 už dieną. Ateityje, kai draugė grįš į Lietuvą, šios išlaidos bus retos. Siekiant sumažinti išlaidas jau dabar, susitariau su viena iš kaimynių, kad iš anksto susitarus šunį pažiūrėtų pigiau.

Šioje vietoje yra daug kur tobulėti tiek iš finansų valdymo pusės, tiek iš žmogiškosios. Pradžioje buvo labai sunku ir pergyvenau „puppy blues“, tačiau dabar viskas stojasi į savo vėžes. Dėka šuns susipažinau su labai daug kaimynų, įsijungiau į vietinę bendruomenę, bei gavau dovanų pietus ir alaus vietiniame bare, kai suradau pamestą barmeno telefoną bevedžiodamas šunį. 🙂

Mokesčiai

Gavau SoDra mokesčių atidėjimą ir atlikau paskutinę €70 įmoką šį mėnesį. Nuo 2021 m. gegužės pradėsiu mokėti šių metų GPM. Mėgstu nemokamas paskolas, tad mielai jomis pasinaudoju. 🙂

Pramogos

Šį mėnesį pramogoms išleidau €94. Pirkau metinę sporto transliacijų narystę ir triskart valgiau ne namie gamintą maistą. Per mėnesį leidžiu sau „no questions asked“ išleisti €100, džiaugiuosi, kad įtilpau.

Didelė dalis mano pramogų yra nemokamos – joga per YouTube, knygos iš bibliotekos, savanoriškas kelių valandų darbas kiemo bendruomenėje, tobulinimasis hobiui namie ar Coursera kursai (kuriuos, deja, pastaruoju metu apleidau).

Kitą mėnesį išeina naujas PlayStation, tad tai gali būti mano biudžeto laužytojas.  🙂

Hobis

Patyriau €44 išlaidų, susijusių su profsajungos mokesčiais ir transporto išlaidomis keliaujant. Į minusą neišeisiu. 🙂

Transportas

Mieste važinėju oranžiniais dviračiais, o jei reikia toliau centro – viešu transportu. Pirkau 8 bilietus per m. ticket ir išleidau arti €6. Gera gyventi miesto centre. 🙂

Šį mėnesį sutaupiau 52% savo pajamų ir visą mėnesį prasikamavau, kad taupau per mažai ir mano tikslai griūna iki pamačiau skaičius juodu ant balto.

Sutaupytų pajamų skaičius yra išpūstas vienkartinių pajamų, tokių, kaip PlayStation pardavimas, tačiau, kol gyvenu vienas, bazinės išlaidos turėtų išlikti apie €1.000/mėn. ir taupymo norma turėtų siekti bent 35%, kas mane labai tenkina. 20% kelionės iki FIRE jau nukeliauta. 🙂

P.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €61, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

28 thoughts on “Kaip išleisti €2394 per mėnesį ir išeiti į ankstyvą pensiją

 1. 52% taupymas yra nuostabus pasiekimas. Yra paskaičiuota, kad su 50% taupymu finansinę nepriklausomybę pasieksi per +/- 10y. Sėkmės 🙂 Investicija i nuomuojama NT manau geras jump start variantas, kai pasinaudojęs pigiu dideliu banko svertu galimgauti gerą double digit gražą. Tiesa NT nuoma tikrai nėra pasyvios pajamos kaip dauguma sako. Vistiek kas kažkiek laiko kažko prireikia.

  1. P2035,

   ačiū už komentarą.

   Fainiausia, kad toks taupymo lygis yra neatsisakant gyvenimo malonumų ir man atrodė, kad stipriai per daug pinigų ištaškiau. Šitą vietą karts nuo karto reikia perkalibruoti ir pažvelgimas į savo išlaidas padeda, nes matant racionalius skaičius supranti, kad net ir nesistengiant pavyks sutaupyti bent 35%. Daugiau paskaičiavimų apie savings ratio yra čia.

   Dėl NT sutinku. Gaila, kad nuplaukė antro buto sandėris, nes grąža iš jo būtų buvusi dar geresnė. Tikiuosi, kad kitamet pavyks rasti antrą variantą.

   Su pirmu butu pasisekė, nes nuomininkas labai savarankiškas ir visus mokesčius susimoka ir susiskaičiuoja pats. Iki šiol reikėjo tik iškviesti santechniką ir paderinti reikalus su Telia, tad mėnesiui administravimas trunka kelias minutes. Ilgame laikotarpyje, kažkada reikės remontuoti butą, tad natūralu, kad laiko sąnaudos laikinai išaugs, tačiau tai bus ir nauja patirtis su remonotais. Džiaugiuosi, kad turiu draugą, kuris nuomoja savo butus ir jau antrąkart kapitaliai remontuoja butą, tad galėsiu pasimokyti. 🙂

    1. Dabar antrą butą nusipirko, jį nuo dalinės apdailos įrengti reikės, prieš metus ar du remontavosi kitą butą.

     1. Man irgi atrodo geras. Ar cia atskaicius mokescius (GPM, Verslo liudijimas) ir busto nusidevejimas, prastova ir kiti smulkus pataisymai?
      Kaune as su 6% esu patenkintas

 2. Labai smagiai skaitosi postai!
  Ta dalis apie išlaidas maistui, jau ne pirmą kartą pastebiu, bet šį kartą nusprendžiau paklausti KAIP? 70eur/savaitei? aš esu plant based, tai parduotuvėje daržovių/vaisių/kruopų skyriai man tik aktualūs + ruduo, tai daug kas atiduoda visokius moliūgus, cukinijas, obuolius ir tt. bet aš NIEKAIP, net labiausia stengdamasis negalėčiau sutipti į 70eur/savaitei, mano išlaidos maistui namie yra 120eur/savaitei (prieš tris metus buvo 90eur/savaitei, bet šiemet jau yra 120eur/sav). Gal mokymus gali pravesti? 😀

  1. Labas, Mindaugai,

   dėl išlaidų maistui labai skiriasi požiūriai: vieniems 70 Eur yra daug, kitiems mažai.

   Gal Jums tiesiog reikia maisto už 120 Eur/sav.? 🙂 Aš šią sumą valdau gana paprastai: į turgų pasiimu 50 Eur grynais ir perku tą patį kaip ir visada, ko man reikės artimiausiai savaitei: kilogramas vištienos krūtinėlės, kilogramas jautienos/veršienos faršo, jei yra veršienos šonkaulių pusė kilogramo, litras pieno, kiti pieno produktai etc. Tymo turguje perku pas ūkininkę Vaivą Buliauskienę, ji būna šalia Jammi baltame furgone, dažniausiai prie mašinos būna eilė. Kiek pinigų lieka po šio pirkinio išleidžiu daržovėms, duonai ir žuviai.

   Lieka dar 20 Eur savaitei, juos leidžiu prekybos centre vaisiams ar nukainotam maistui.

   Kaip ir minėjau, išmėginau Barborą, tad dalinuosi pirkinių krepšeliu. Turiu pilną šaldiklį mėsos ir keletą kitų basic’ų, tad pasipildžiau daugmaž savaitei iki baigsis saviizoliacija. Krepšelyje vien baziniai produktai. Pieno produktus perku Farm Milk, kas yra buvęs Optima Linija brand, sudėtis būna identiška, berods, su Rokiškio pieno produkcija. Įkvėptas reklamuojamo recepto nusipirkau lavašą ir vakar pasigaminau skanių kebabų. 🙂

   KREPŠELIS

   Anakardžių riešutai, 1 kg
   Kaina: €9,74
   0.2
   kg
   €1,95

   Kepintos ir sūdytos pistacijos, 1 kg
   Kaina: €10,79
   0.2
   kg
   €2,16

   Tamsiosios slyvos, 1 kg
   Kaina: €2,19
   0.5
   kg
   €1,10

   Lavašas, 200 g
   Kaina: €0,89
   1
   vnt.
   €0,89

   Pusriebė varškė Farm Milk, 9% rieb., 180 g
   Kaina: €0,45
   1
   vnt.
   €0,45

   Graikiškas jogurtas GRAIKIŠKA AMFORA (natūralus), 370 g
   Kaina: €1,29
   1
   vnt.
   €1,29

   Kefyras FARM MILK, 2% rieb., 1 kg
   Kaina: €0,69
   1
   vnt.
   €0,69

   Raudonos vynuogės, 1 kg
   Kaina: €1,59
   0.5
   kg
   €0,80

   Persimonai, 1 kg
   Kaina: €1,69
   0.4
   kg
   €0,68

   Imbierų šaknys, 1 kg
   Kaina: €4,79
   0.2
   kg
   €0,96

   Mandarinai (3-4 d.), 1 kg
   Kaina: €1,25
   0.5
   kg
   €0,63

   Žaliosios citrinos, 1 kg
   Kaina: €1,19
   0.28
   kg
   €0,33

   Didieji greipfrutai POMELO, 1 kg
   Kaina: €0,79
   2.2
   kg
   €1,74

   Brokolis, 1 vnt.
   Kaina: €0,79
   1
   vnt.
   €0,79

   Baklažanai , 1 kg
   Kaina: €1,79
   0.5
   kg
   €0,90

   Juoda duona JORĖ, pagardinta saulėgrąžomis, 580 g
   Kaina: €1,08
   2
   vnt.
   €2,16

   Raudonos saldžiosios paprikos (70-90 mm), 1 kg
   Kaina: €2,49
   0.68
   kg
   €1,69

   Sūris ROKIŠKIO EKSTRA, 45% rieb. s. m., 1 kg
   Kaina: €5,99
   0.8
   kg
   €4,79

   Pievagrybiai, 1 kg
   Kaina: €2,49
   0.6
   kg
   €1,49

   Pienas FARM MILK, 2% rieb., 1 l
   Kaina: €0,59
   2
   vnt.
   €1,18

   Lietuviški pomidorai, 1 kg
   Kaina: €1,39
   0.5
   kg
   €0,70

   Konservuoti pomidorai FAVORIT savo sultyse, 680 g
   Kaina: €0,67
   1
   vnt.
   €0,67

   Avižinės kruopos FASMA, 800 g
   Kaina: €0,73
   1
   vnt.
   €0,73

   Citrinos, 3-4 d., 1 kg
   Kaina: €0,99
   0.66
   kg
   €0,65

   Bananai, 1 kg
   Kaina: €0,65
   1.2
   kg
   €0,78

   Grūdėtosios garstyčios BOUTON D’OR, 350 g
   Kaina: €0,89
   1
   vnt.
   €0,89

   Apvalieji ryžiai SKANĖJA, 500 g
   Kaina: €1,02
   1
   vnt.
   €1,02

   Makaronai MEGA DI CATO FUSILLI (sraigteliai), 500 g
   Kaina: €0,49
   1
   vnt.
   €0,49

   Makaronai MEGA DI CATO (su kiaušiniais, lizdai), 500 g
   Kaina: €1,59
   1
   vnt.
   €1,59

   Kakava BEATOS VIRTUVĖ, 150 g
   Kaina: €1,59
   1
   vnt.
   €1,59

   1. Mano 5 asmenų šeima per mėnesį maistui išleidžia 400-500. Ir tikrai valgome sveiką ir šviežią maistą. 0 alkoholiui, rūkymui ir smarkiai ribojami saldumynai padeda. Turim savo produktus, kuriuos perkam jau daug metų. Perkam didelį kiekį (bent savaitei), jei reikia užšaldom. Šiaip nežinau ar daugiau ir suvalgyti pavyktų. Daug morkų, bulvių, kopūstų, salotų, obuolių, pomidorų, agurkų (kainuoja nedaug), valgom nemažai ryžių, grikių, kitų kruopų (visai pigu).

   2. ačiū už išsamų atsakymą! Tau net perkant mėsą gaunasi pigiau, nei man jos nevalgant, vadinas vietos optimizavimui dar turiu 😀 Aš vat neturiu įpročio pirkti į priekį ilgesniam laikui, max 3 dienom į priekį būna, bet čia max.

    1. Trijų asmenų šeimai 300 pakanka mėnesiui. Nieko negaunu nemokamai ir nieko neperku turguje. Lidl +maxima su -50%. Visavalgiai, nulis tabako, kažkiek alaus, saldumynais nesidomime. Bebaigiant metus Vilniuje matau naują rekordą mažiau 600 eur mėnesiui. Nejaučiu kad taupau, tiesiog man nieko netrūksta, viską turiu. Šių metų keisčiausias sutaupymas – abonentą pervedžiau į ežį: 25Gb + neriboti skambučiai tik 25eur už 6 mėnesius.

  2. Man ir norėtųsi atsakyti, bet žiūriu tik paantrinsiu Honestfire 🙂
   Per karantiną susiformavo ir mūsų šeimoje tam tikras režimas, kuriuo labai džiaugiuosi ir tęsiu toliau.
   Ketvirtadieniais einu į Tymo turgų. Pirmiausiai pas tą pačią ūkininkę kaip ir Honest. Ten perku mėsą savaitei ir pieno produktus. Mes du suaugę ir du maži vaikai. Išleidžiu 30-50€. Imu vištieną, veršieną ir kiaulieną (čia pagal galiojimo laiką, kad savaitę ištemptų tai tokia seka ir valgom). Dažniausiai šitos mėsos būna. Kartais būna kitų (jautiena, antiena, triušiai) tai paįvairinant tokių įmaišau.
   Ir tada eko daržovių, uogų, vaisių pas kitus. Manau, Tyme irgi palieku kažkas apie 70-80€.
   Na ir į maximą maždaug kartą per 1-2savaites kokių niekų kaip saldumynai ar šiaip kažko dar prireikia (buitinės chemijos, kruopų ar pan.).
   Priminsiu, mes 4 asmenys. 2 valgo darželyje, tai namie tik vakarienė ir savaitgalį pilnai visi valgom.
   Man visada atrodė, kad mėsa daugiausiai kainuoja, o jei jos nevalgai, tuomet kruopoms ir pan tai tiesiog centai išlaidos palyginus 😀

   Beje, ačiū Honest, kad kažkada užsiminei apie nukainuotus sushi Mindaugo maximoje. Pabandžiau užmest akį ir tikrai yra. Nugriebiau milžinišką rinkinį pusvelčiui. Dabar konkuruosiu 😃😃😃

    1. O man kitaip atrodė 😀 Kai užsiminei pagalvojau, kad taigi tiksliai, pralėkdama matydavau ir kaip nepagalvojau paragaut. Ir nors retokai einu į parduotuvę, bet beveik visada būna ir paimdama 1-2 dėžutes, dar lieka ir kitiems.
     Bet einu pirmoje dienos pusėje dažniausiai.

 3. Ką galvoja draugė apie tavo gyvenimo būdą, noriai dalinasi išlaidas per pusę žinodama kiek prisitaupęs esi ar nuslepi? 😀

  1. Gyvename kartu jau virš metų, ji mane puikiai papildo ir nušlifuoja aštrenius taupymo krašus, kurie nėra logiški. Pavyzdžiui, seniau transporto bilietus žymėdavau tik tada, kai pamatydavau kontrolę. Naudos mažai ir tai iš esmės yra vagystė. 🙂

   Kai kurias išlaidas daliname per pusę, kai kurias (nuomą) skirtingomis proporcijomis, dėl kurių susitariame. Apie pagrindines išlaidas kalbame ir susitarimų laikomės, tad kažkokių netikėtumų ar paslapčių nekyla. 🙂

   Kaip darote Jūs?

   1. Aš neturiu draugės 😀 Mano klausimas labiau yra, žinant merginų išlaidumą ar nekyla nesutarimų, kad pvz. „skrendam ten ir ten paatostogauti, juk vistiek prisitaupes daug”, arba „kodėl važiuojam į darbą troleibusu, juk galėtum nusipirkti apynauję auto”. Ar nekyla tokių priekaištų iš jos pusės, kad galėtumėt gyventi taip kaip visi, ekstremaliai netaupant/investuojant? Ar visgi, ji tiksliai nežino kiek esi suinvestavęs ir koks tavo ilgalaikis tikslas?

    1. Ne visos merginos yra išlaidžios, labai generic teiginys. 🙂

     Keliauti mėgstu ir aš, ir su Covid iš dalies pasisekė, nes jau buvome tiek atsikeliavę, kad reikėjo pertraukos ir nebuvome nusipirkę naujos kelionės. 🙂

     Kai rinkomės butą, rinkomės tokią vietą, kuri tenkintų mus abu ir nereikėtų į darbą ar mokslus važiuoti troleibusu, o galėtume nueiti pėsčiomis ar nuvažiuoti dviračiu. Kadangi abiejų darbai/mokslo įstaigos yra Senamiestyje, kliūčių nekilo. 🙂 Nemanau, kad mūsų taupymas yra ekstremalus – tiesiog pinigus leidžiame sumaniai. Už nuomą mokame šiek tiek daugiau, nei gyvenamuosiuose rajonuose tam, kad nereikėtų daugiau pinigų ir laiko leisti kelionėms į centrą.

     Mano draugė blogą skaito ir viską žino, apie tikslus ir svajones dažnai kalbame.

 4. Manau nereiktų stengtis vien susipaustyti ir sutaupyti tuos procentus. Reikia ir save realizuoti, atrasti hobių, plėsti pažintis. Manau tai, taip pat puiki investicija į gražesnį rytojų 😉

  1. Veiklų turiu, jau nusistovėjo tai, kas man patinka ir galiu skirti pakankamai laiko. Taip susidėliojo, kad hobiai ir veiklos daug nekainuoja ir neša papildomas pajamas. 🙂

   Kokius hobius turite ir kaip naujų pažinčių ieškote Jūs?

   1. Aha, dėl to smagu ir skaityt, kad pavyko balansą atrast. Manau vien taupant sunku būtų išlikti motyvuotam, nors ko gero tai taip pat šiokia tokia priklausomybė 🙂

    Mano hobiai bėgimas, dviračiai, treniruotes lauke. O dalis pažinčių atsiranda būtent jų metu 🙂

 5. Ar yra ateities planuose investuoti į kokį nors online ar offline verslą? 🙂 Dabartinės investicijos gan su pasverta rizika, ar nėra noro išbandyti ateityje kažko labai rizikingo, bet su itin dideliu RIO? 🙂

    1. Būčiau laimingas ir Bondoros botą pasileidęs 🙂 Vienu metu norėjau padaryti įdarbinimo į USA vasaros stovyklas agentūrą, bet labai daug reikalų dėl vizų ir baigėsi mano svajonės. Ateis laikas – pamatysim, manau, kad viskas natūraliai susidėlios.

Leave a Reply