€918 paskolų pirkimas už €240

Categories Investicijos
Bondora antrinė rinka

Nepamenu kada paskutinįkart tikrinau Bondoros antrinę rinką. Tačiau šiandien nusprendžiau pažiūrėti ar niekas nepasikeitė ir gerų pasiūlymų pasiūla itin maža.

Kas pasiūloje?

Portfelių pardavimo pasiūla atrodo sumenkusi, lyginant su anksčiau. Didžiausi portfeliai siekia vos kelis tūkstančius eurų, kaip įprastai, kainos daugeliu atvejų – neadekvačios.

Tačiau mano akis užkliuvo už vieno įdomaus varianto – su ženklia nuolaida paprastai parduodami portfeliai, kuriuose vien tik blogos paskolos, o mano variantas turėjo ir laiku mokančių paskolų.

Bondora išsiskiria tuo, kad laiku mokančios paskolos už savikainą parduodamos momentiškai (jas superka arba botai, arba Bondoros Go&Grow portfelis, nesu tikras). Šiuo atveju iš €918 portfelio likučio, nei dienos nevėluoja €127, o portfelio pardavimo kaina €240. Tai reiškia, kad už €113 (€240 – €127) galiu nusipirkti €791 (€918 – €127) paskolų likutį, t.y. paskoloms pritaikyta 86% nuolaida. Istoriškai geru pirkiniu laikau portfelį, kurio nuolaida yra bent 75%, tad šis variantas mane tenkina.

Kaip atrodo blogos paskolos?

Dažnai į parduodamus portfelius būna primaišyta paskolų, kurių išieškojimo tikimybė yra itin menka, t.y. iš jų nebuvo išieškota daugiau nei metus, skolininkai mirę ar kalėjime. Užmečiau akį į kelis atsitiktinius skolininkus – kalinčiųjų ir mirusiųjų neradau, o €571 paskolų atliko mokėjimą bent kartą nuo 2023 metų ir keliskart viršija įsigijimo kainą. Ši rizika man atrodo priimtina ir nusprendžiau įsigyti portfelį.

Ketvirdalis investicijos grįžo per pirmas 10 minučių

Nusipirkęs portfelį iškart visas paskolas įkėliau į antrinę rinką. Dalį laiku mokančių paskolų į antrinę rinką įkėliau su premija, nes dalies jų metinis pajamingumas viršijo 20%, kai kurių siekė ir triženklius skaičius, tad bandau uždirbti kelis papildomus procentus šiuo būdu.

Visas menkai vėluojančias paskolas įkėliau su 1% nuolaida, o stipriai vėluojančias už pusę kainos.

Per pirmas kelias minutes po sandorio mano sąskaitoje jau grįžo beveik 25% visų investuotų pinigų. Jeigu skubėčiau realizuoti visas laiku mokančias paskolas, šiandien būčiau susigrąžinęs 53% investuotos sumos. Palyginimui, 2021 m. gruodžio pirkinio per 2,5 metų grįžo 58%.

Pirkinį vertinu gerai ir tikiuosi tokių progų dar pasitaikys ateityje, tikiuosi didesnėmis sumomis.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €61, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

Leave a Reply