Po 5 metų grįžtu į crypto. Štai ką radau

Categories Investicijos
Crypto

Prieš gerą mėnesį susitikome su vienu iš draugų ir jis man paminėjo, kad galima persivesti savo crypto į Revolut. Mane tai nustebino, nes kai pradėjau investuoti į crypto 2017 metus pinigų išsimokėjimas atrodė kaip sunki misija – Swedbank paprasčiausiai atmesdavo pervedimus iš Kraken, kuri buvo daugumos lietuvių pasirinkimas. Kas dar pasikeitė per šiuos metus?

Dulkės

Šį postą rašau po to, kai per mėnesį populiariausios crypto pabrango keliasdešimt procentų, tad tai yra ženklas, kad investuoti dabar turbūt nėra pats tinkamiausias laikas.

Ankstesnė mano kelionė crypto pasaulyje buvo pažymėta nesekme – visą savo portfelį buvau investavęs į shitcoin’ą, kuris žlugo, o vertės likučius iškeičiau į 0.02 bitkoino, kurį palikau KuCoin keitykloje.

Dar iš kažkur turėjau 0,1 eterio, kurį laikiau metamask piniginėje ir persikėliau į Revolut. Džiaugiuosi, kad išsaugojau keliolikos žodžių burtažodį, kuris man leido prieiti prie metamask piniginės. Tai yra vienas iš tų dalykų, kurie su crypto užknisa – pamiršk password ar suklysk rašydamas piniginės adresą ir prarasi pinigus ir neturėsi kam pasiskųsti. 🙂

Vakar dar atradau, kad Binance iš kažkur turiu €50 vertės Binance žetonų, kurių vertė per pastarąjį penkmetį padešimtgubėjo. Turbūt geriausia investicija gyvenime, tuo pačiu ir viena mažiausių. 🙂

Staking

Persivedžiau ETH į Revolut prieš mėnesį ir pastebėjau, funkciją pavadinimu laikymas (staking), su kuria galima uždirbti ±4% per metus. Nieko apie tai nebuvau girdėjęs, bet įdarbinti pinigus man patinka.

Iki šiol turiu menkas žinias apie crypto staking, tačiau trumpai tai galėčiau apibūdinti kaip mokėjimų tvirtinimą, už kurį gaunu užmokestį. Kuo daugiau mokėjimų patvirtinu – tuo didesnį užmokestį gaunu. Man daryti nieko nereikia – mano crypto dirba už mane ir kuria man pasyvias pajamas.

Iki šiol crypto nemėgau dėl to, kad žetonai turėjo spekuliacinę vertę. Žetonų įdarbinimas tvirtinant mokėjimus man susijęs su ekonomine logika – kuo daugiau valiuta bus naudojama, tuo daugiau tranzakcijų įvyks, tuo daugiau už jų tvirtinimą bus sumokėta, tuo labiau kils žetono vertė. Arba kris.

Anyway, džiaugiuosi, kad nebereikia pirkti krūvos vaizdo ploksčių, norint gauti pasyvias pajamas iš crypto. 🙂

Diversifikacija

Crypto dabar sudaro 1% mano portfelio man yra daug priimtiniau, nei 10-15%, kaip tai buvo anksčiau. Iš šios investicijos išmokau (jau antrąkart) apie diversifikaciją į rizikingas investicijas. Buvau godus ir gavau per pirštus.

HonestFIRE, 2019

Staking mintis man patinka ir nuo šiol kas mėnesį skirsiu 50 Eur crypto įsigijimui. Būsiu tikras HODLeris. 🙂

Dar berašant šį straipsnį maniau, kad kartu investuosiu ir į bitkoiną ir Binance žetoną atsitiktine tvarka. Tačiau priežastys investuoti į juos man pasirodė nesusijusios su staking – abiejų žetonų stakinti galimybės nėra ir jų vertė yra stipriai susijusi su spekuliacija. Tiesa, abu žetonus galima paskolinti keitykloms, pvz. Binance žetonas šiuo metu generuoja 3.5% metinių palūkanų, paskolinus jį pačiai keityklai. Jau turimus žetonus taip ir įdarbinau, tačiau naujų pirkti neketinu.

Kur geriausia stakinti?

Vakar turėjau nemažai erzinančios patirties su Kraken ir Binance pavedimais – užtruko, kol patvirtinau savo adresą ar įkėliau dokumentus. Crypto pirkti tikrai paprasčiau Revolut, tačiau tai ir kainuoja apie 10 kartų brangiau. 🙂

Kiekviena platforma taiko skirtingus mokesčius laikymui, Revolut turi neblogą deal – palūkanos per metus už laikymą viršija 4%, Binance 3.5%, Kraken 3-6%. Naujas investicijas kolkas kreipsiu į Kraken laikymą, kuris generuoja kiek mažiau nei Revolut, tačiau investuojant mažomis sumomis turėtų gautis geresnis deal, nei 1.5% pirkimo mokestis (mano €50 atveju – 2%) Revolut.

Pabaigai

Dar viena išvada, kurią pasidariau per šį mėnesį, kai daugiau laiko skyriau crypto – turiu per mažai veiklos. Nuo kitos savaitės ketinu dažniau užsiimti savo hobiais, o prieš kelias dienas išmokau Bella Ciao pagroti ukulele, kas labai suerzino mano šunį, tačiau man suteikė teigiamų emocijų. Taip pat apsilankiau Vilniaus oro uosto lėktuvų stebėjimo aikštelėje ir mėgavausi lėktuvo kilimo ir nusileidimo grožiu, o prieš tai paragavau puikių IKEA cepelinų už €3. 🙂

Ar HODLinate ir jūs?


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €61, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

5 thoughts on “Po 5 metų grįžtu į crypto. Štai ką radau

 1. Labas,

  Į kriptovaliutas pradėjau investuoti prieš kokius 10 metų minimaliai, kad susipažint kas tai yra. Po kurio laiko jos sudarė 3-5%, bet vėliau vis augo ir augo, kas didino jų dalį portfelyje (kas tiek džiugino, tiek vertė svarstyti ką su jomis daryti toliau). Net ir dalį crypto pardavus, jos portfelyje po šių metų augimo vėl sudaro beveik 35% portfelio.

  BTC
  Laikau „out of exchange”, tad pajamų negeneruoja.

  ETH
  Tik paleidus stakinima, viskas buvo užstakinta Kraken’e. Anksčiau generavo daugiau, bet dabar 3-6%.

  BNB
  Turiu šiek tiek, pirktų tik prisiregistravus, kurių kaina pakilo apie 10 kartų. Šiuo metu BNB dedu į Binance earn už 3.5%, bet didesnį prieaugį generuoja Launchpad’ai. Ne visada reguliariai, bet paskutiniu metu beveik kas savaitę Binance būna įvairių coinų launch’ai, kur gauni dalį naujų coinų stakindamas BNB, net ir už tuos Binance earn užstakintus BNB gauni naujų coinų. Dažniausiai kitą dieną, po launch’o pabaigos, naujus coinus paleidžia į prekybą, tuomet juos iš karto keičiu į BNB, nekreipdamas dėmesio kas per coinas ten buvo, ir viskas kartojasi iš naujo, tik jau su kiek didesne BNB suma.

  DOT
  Mažiausia dalis yra DOT, užstakinta tam pačiam Kranes už 15-21% (bonded 28 dienom).

  Ir Revolute dar yra šiek tiek vaiko BTC, kuris pagaliau išlindo iš minuso 🙂

  1. Reaper,

   cool stuff.

   O kaip veikia launchapdai? Ten kažką reikia aktyviai daryt? Mačiau, kad užstakinti žetonai kažkokių shitcoinų prigeneravo, bet juos tik paspaudus mygtuką gavau ir nei cento nesudaro. 😀

   1. Jei BNB jau uzstakinti, tai nieko papildomai daryti nereikia, automatiskai dalyvauji tam launchpade.
    Jei BNB neuzstakinti, tai galima juos uzstakint uzejus i launchpad skilti.

    Paspaudus claim tie coinai ikrenta i pinigine, bet galima ir nieko nespausti, pasibaigus launchpadui sugeneruoti coinai automatiskai atsiras.

    Is pradziu su nuline verte, bet dazniausiai kita diena po launcho pabaigos, 12:00 musu laiku juos paleidzia i prekyba.
    Spot wallete yra mygtukas convert low value assets to BNB, tai nieko daug nedarant tiesiog tuos naujus coinus pakeiciu i siek tiek BNB.

    Kaip tik siandien issikeiciau prigeneruotus AEVO i BNB, nuo ryt jau kazkokius ETHFI generuos 🙂

    1. Reaper,

     cool stuff. Tikrai nepaspaudus tie žetonai įkrenta į walletą? Aš bijau, kad neįkris ir karts nuo karto paspaudžiu. 😀

     Gal supranti kieno lėšomis finansuojamas šitas projektas? Man atrodo kosminė grąža, kai iš esmės už nieką gauni 1% bonusą.

     AEVO atveju buvo išdalinti 45M žetonų, kas prilygsta 135M eurų žetonų vertei, kokia prasmė dovanoti 135M Eur? 😀

Leave a Reply