Gavau pirmą antstolio išskaitą!

Categories Investicijos
Antstoliai

Šiandien gavau pirmą antstolio išskaitą iš kūrvos nuomininkės, kuri mano butą pavertė landyne. Visas perdavimo antstoliams procesas kiek užtruko, tad norėčiau pasidalinti savo patirtimi kaip viskas vyksta.

Emocijos investavime – nėra gerai

Tiesa, ši antstolio išskaita teoriškai nėra pirma. Esu atgavęs tūkstančius eurų iš nemokių paskolų gavėjų sutelktinio finansavimo platformose. Paprastai išskaitos sukrenta smulkiomis dalimis, o procesas yra ganėtinai lėtas ir išieškojimo rezultatų nelabai jaučiasi.

Bet kokiu atveju, pamenu, kai anksčiau praleisdavau valandas tyrinėdamas kiekvieno vėluojančio skolininko situaciją, rašydavau laiškus platformoms su papildomais klausimais ir taip bandydavau susimedžioti daugiau informacijos nei kiti. Ar nuo to uždirbau daugiau nei kiti investuotojai? Turbūt ne, išskyrus vieną atvejį, kai sužinojau, kad paskolos gavėjas yra miręs ir spėjau kelių šimtų eurų paskolos dalį parduoti su antkainiu. Įdomumo dėlei nusipirkau dviejų eurų paskolos dalį tam, kad galėčiau stebėti išieškojimo procesą iš mirusio žmogaus, tačiau už smalsumą dviejų eurų nebemokėčiau. 🙂

Kaip bebūtų, išieškojimo situacija paprastai sukelia nemažą dopamino šuolį, nes tikimybė, kad sulauksi teigiamo rezultato yra menka, tad pamačius prošvaistę ir įkritusius centus – saldžiau, nei gavus laiku sumokėtą įmoką.

Pridėkime tai, kad antstoliams perduotos skolininkės skola man sudaro daugiau nei 3% viso mano turto, o prisiminimai apie šūdus ant sienų ir dildo sofoje dar neišdilo, dopamino patranka sproginėja.

Kur galima pataupyti išieškojimo procese?

Prieš kurį laiką gavau skaitytojo laišką, prašantį pasidalinti pranešimo teismui šablonu. Nemanau, kad tai yra vieta, kurioje verta taupyti – teisininkų paslaugos už tokią paslaugą kainuoja ±€150 ir tinkamai paruoštas pranešimas tų pinigų yra vertas.

Į teismą su analogišku prašymu dėl nuostolių atlyginimo kreipiuosi ne pirmąkart, tad teoriškai galėjau padaryti copy/paste. Tik nuostolių šįkart buvo daugiau ir norėjau, kad viskas būtų padaryta tvarkingai, jei nuomininkė nuspręstų bylinėtis ir ginčyti ieškinį. Juolab, kad bylinėjimosi išlaidas teismas priteisia ir, sėkmingo išieškojimo atveju, jos dengiamos pirma eile.

Vieta, kurioje pataupiau šįkart ir, manau, kad sutaupyti gali kiekvienas – vykdomojo dokumento perdavimas antstoliui. Pasiklausiau Marijaus Žiedo įgarsintų instrukcijų kaip perduoti skolininką antstoliams ir per ±10 minučių įkėliau teismo įsakymą vykdymui.

Tiesa, pirmąkart įkėliau ne to teismo sprendimo dokumentą ir mano prašymas buvo atmestas. Tačiau antrąkart trukau penkias minutes ir sėkmingai perdaviau skolininkę antstoliams. Praeitąkart už šią paslaugą teisininkams mokėjau ±€100, o šių išlaidų išsiieškoti negalima.

Kada verta perduoti skolininką skolų išieškojimo bendrovei?
Skolų išieškojimo bendrovė

Kitas mano skolininkas jau metus tūno antstolių radare, tačiau nieko išieškoti nepavyko. Sprendžiant pagal jo Instagram, jis yra užsienyje, tad lietuviški antstoliai iš jo nieko ir neišieškos. Juolab, kad antstolis pateikė informaciją, kad pirma eile jam priklauso mokėti alimentus, kurie yra pas kitą antstolį, tad sėkmingo išieškojimo tikimybė artimiausiu metu – minimali.

Dėl to nusprendžiau pasitikrinti ką gali pasiūlyti išieškojimo bendrovės. Įsipareigojimas nėra labai didelis (±€2.000), tad tikėjausi, kad naudingą sprendimą vargu ar pavyks gauti, nes vykdymo išlaidos užsienyje turbūt ženkliai brangesnės.

Gavau du pasiūlymus:

1. CCS pasiūlė kelių šimtų dydžio up-front fee, kuris sėkmės atveju būtų išieškotas iš skolininko, man pačiam pasirūpinti vykdomo rašto notariniu vertimu ir sumokėti 18% sėkmės mokestį.

2. Legal Balance per eskolos.lt platformą pradžioje pasiūlė 20% success fee, pasiderėjus jis sumažėjo iki 18%, o dar labiau pasiderėjus išaugo iki 25%, nes teisininkas įsiskaitė į mano pastabas apie tai, kad skolininkas užsienyje. Puikios derybos. 🙂

Savo pinigų kišti į šią paskolą nenorėjau, tad nusprendžiau pasinaudoti savo įspūdingų derybinių įgūdžių su eskolos.lt rezultatu. Tiesą sakant, tikėjausi, kad success fee pasiūlymas bus 80%, tad 25% man tikrai neatrodo blogas pasiūlymas, nes šiuo metu tai yra turbūt vienintelis realus būdas pasiekti skolininką užsienyje.

Skolos reikalavimo teises pardaviau, o kaip seksis išieškojimo procesas, net neabejoju, kad pasidalinsiu ateityje.

Kada neverta perduoti skolininko išieškojimo bendrovei?

Įdomumo dėlei į eskolos.lt sukėliau ir kitos skolininkės dokumentus ir gautas pasiūlymas kiek nustebino. Iš nuolatinį pinigų srautą turinčios skolos gavau pasiūlymą ją parduoti su 92% nuolaida nuo likučio. Not a great deal. 🙂

Atmetus pasiūlymą gavau pasiūlymą parduoti paskolą už 18% sėkmės mokestį, tačiau kas iš to, jei visą darbą ir taip atlieka antstoliai? Vienintelė naudinga pamoka – niekada neverta imti pirmo pasiūlymo, nes paskui gausi nuolaidą. Bet juo geriau jau pasinaudoti, nes vėliau teisininkas gali įsiskaityti į komentarus ir pasiūlyti brangesnes paslaugas. 🙂

Ar jums teko susidurti su skolų išieškojimo bendrovėmis?


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €51, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

4 thoughts on “Gavau pirmą antstolio išskaitą!

  1. Teko vieną kartą kreiptis į anstolius, kuomet per numatytą laiką skolininkas nepadengė patirtų nustolių už padarytą žalą. Nors suma man nebuvo didelė, tik 100eur, tačiau norėjau eiti iki galo, kad ateity, galbūt, pasimokytų iš šios klaidos. Prašymą pateikti per antstoliai.lt truko kelias minutes, įkėliau dokumentą gautą iš policijos, sumokėjau numatytą mokestį pagal išieškomos sumos dydį, atsitiktiniu būdu buvo priskirtas antstolis pagal deklaruotą gyvenamą vietą ir viskas, laukiu. Po poros mėnesių gavau dalį pinigų, dar po 1,5-2mėn ir likusią sumą. Rezultatas – atgavau ir savo nuostolius, ir sumokėtą mokestį už išieškojimą. Tai kaltininkas man sumokėjo mažiausiai 140eur, kiek antstolis ant viršaus pasiėmė, neįsivaizduoju. Bet 100eur skola, tikriausiai, lengvai tapo panaši į 200eur.

Leave a Reply