Investavimo konferencijos: ar verta?

Categories Investicijos
Investuotojų konferencija

Pastaraisiais metais tapau gana aktyviu investavimo konferencijų dalyviu. Iki šiol mažmeniniams investuotojams daugiausiai dėmesio skirdavo gyvybės draudimą stumdantys konsultantai. Augant alternatyvių investavimo būdų kiekiui atsirado ir išaugusią investavimo žinių poreikį tenkinančios konferencijos. Ką jose galima pamatyti?

Ką veikti konferencijoje?

Konferencijų turinys yra gana stipriai nusistovėjęs – įžangą atlieka per televizorių matytas ekonomistas, pvz. Marius Dubnikovas. Jis įtaigiai papasakoja kaip vakar pasaulyje viskas buvo gerai ir pakomentuoja, kad artimiausią krizę žadantys pranašai yra teisūs iš dalies, tačiau taip baisu, kaip piešia antraštės nebus. Standartiškai artimiausia krizė prognozuojama rugsėjį, kai po atostogų grįžta fondų valdytojai ir ištaško vakarėlį užkūrusius milenialsus.

Kai visi nusiteikia, kad ateinanti krizė yra nauja galimybė, pranešimą skaito vieno iš konferencijų remėjo atstovas ir papasakoja į kokį trendinantį pasyvių investicijų robotą nukreipti savo pinigus ir sukaupti 200.000 per artimiausius 40 metų investuojant po 100 per mėnesį.

Į šios paskaitos galą pranešimą skaitantis atstovas pastebi, kad salę vienas po kito palieka žiūrovai, kurie skuba užsiimti kuo geresnę vietą šalimai esančioje salėje, kurioje trys NT rinkos rykliai diskutuos panel’yje apie tai kodėl butų kainos krenta ir kaip per pastaruosiu 30 metų būstas nuomai buvo geriausia investicija Lietuvoje. Tie, kurie nepaskubėjo, stebi pristatymą per salės tarpdurį.

Pietų pertraukos metu investuotojai keliauja pasimėgauti krosanu su mocarela ir turi galimybę susipažinti su pranešėjais. Smaližiai dar spėja išmėginti savo rankų ir kojų miklumą, siekdami pasiimti saldainių nuo sutelktinio finansavimo platformų stendų, neužmezgę akių kontakto su platformos atstovu.

Popiet salė lėtai pildosi žmonių, o pranešimų turinys jau atrodo identiškas. Tačiau visi laukia paskutinio konferencijos dalyvio, kuris papasakos savo asmeninę sėkmės istoriją kaip užkalė milijoną. Niekas nesupranta kaip milijonierius sugebėjo uždirbti pradinį kapitalą, tačiau visi dalyviai pamato, kad ir jie gali būti tokie patys sėkmingi investuotojai. Jei pranešėjas iš užsienio, aplodismentai būna kiek stipresni, nei kitiems pranešėjams.

Kurios konferencijos investuotojams geriausios?
Finfellas (Ryga)

Ši konferencija skirta P2P fanams. Joje dalyvaujantys 50 investuotojų ieško naujos informacijos, o panel’yje dalyvaujantis prancūzas kažkodėl pasakoja apie crypto ateitį.

Geriausia dalis – pietūs, kurie per dvi dienas beveik atmuša konferencijos bilieto kainą.

FFF

Friends Family and Fools pavadinimą primenantis Financial Freedom Forum mane nustebino dalyvių gausa – viduryje darbo dienos Litexpo įkurta pagrindinė pranešimų salė buvo artipilnė, kaip ir jaunimui skirta klasės dydžio salė. Tikra FIRE irštva.

Geriausia dalis – eilė prie NT pristatymo salės tarpdurio.

VŽ Luko konferencija

Konferencija, kuri vasarą išauga į festivalį. Jeigu šiai konferencijai reikėtų šūkio, jis būtų „Paprasti žmonės – paprastiems žmonėms”. Didelė dalis konferencijos skirta asmeninėms investavimo istorijoms, pvz. Nido Kiuberio pasitaškymui skirti 500.000.

Geriausia dalis – bandymas atspėti kuris konferencijos dalyvis yra Lukas.

Ar dalyvaujate investuotojų konferencijose Jūs?


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €61, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

4 thoughts on “Investavimo konferencijos: ar verta?

    1. Dar neteko tokia garbė. 🙂 Iš tikrųjų norėčiau padaryti pristatymą prieš pietų pertrauką: „Sutaupysiu Jums laiko: investuokite į indeksus, plačiai paskirstykite riziką ir viskas bus gerai.”. Drop the mic.

    1. Justinai,

      thanks.

      Kažkada buvo 2k monthly users, dabar bandau atkelti nuo 500, pažiūrėsim kaip pavyks. 😀

Leave a Reply