Kiek galima uždirbti iš nekilnojamo turto Gruzijoje?

Categories Investicijos
Nekilnojamas turtas Gruzijoje

Loftą pirkau iš italų, kurių vienas kalbėjo angliškai, tad kiek pašnekėjome apie investavimą. Jie turi keletą objektų Vilniuje ir investuoja į viešbučio kambarius Gruzijoje. Kiek galima iš to uždirbti?

Didelis pajamingumas

Kažkada buvau gavęs laišką iš skaitytojo apie investavimą į NT Gruzijoje, tačiau man tai pasirodė neįdomu – neaišku kaip administruoti, kaip įsigyti, kokios finansavimo sąlygos.

Dabar viskas atrodo įdomiau – gavau pasiūlymą investuoti į viešbučio ant jūros kranto kambarį, kuris generuoja 17% pajamingumą per metus jau po administravimo mokesčių. Skamba puikiai. 🙂

Visai norėčiau sudalyvauti šioje avantiūroje – grąža daug geresnė nei Lietuvoje, daryti daug nereikia, nes viskas administruojama už mane. Problemos yra dvi: turto likvidumas ir finansavimo trūkumas.

Kambarys teoriškai generuoja geras pajamas. Tačiau artimame laikotarpyje pajamos bus mažesnės dėl Covid (nebent Gruzijoje Covid kontrolė panaši kaip Rusijoje 🙂 ). Nusprendus parduoti kambarį – neįsivaizduoju kaip tai reikėtų padaryti ir kiek daug norinčių žmonių įsigyti viešbučio kambarį, juolab, kad tame pačiame pastate yra dar keli šimtai kambarių.

Finansavimas Gruzijoje

Taip pat finansavimo galimybės Gruzijoje atrodo kosminės – užtenka paso ir gauni paskolą iki 5 metų su 10% pradiniu įnašu ir 9.6% metinėmis palūkanomis. Revolut vartūškė pigiau. 🙂

Italai siūlo finansavimą suderinti pigiau, tačiau lįsti su kelių tūkstančių eurų santaupomis nenoriu, nes mokėti po €1.000/mėn. būtų sunkoka ir artimiausius kelis metus tektų stipriai pasispausti, kad galėčiau nusipirkti rizikingą investiciją. Tai pat dauguma mano santaupų būtų nekilnojamo turto pavidalu ir dėl didelių įsipareigojimų galimybės investuoti į kitas turto klases būtų ribotos.

Jeigu yra susidomėjusių – dalinuosi pdf.

Pastaruoju metu lengvai užsikabinu ant nestandartinių idėjų. Norisi išbandyti visko daugiau ir egzotiškiau. Džiaugiuosi, kad investuojant atsiveria ne tik nauji pinigų horizontai, tačiau pavyksta susipažinti su naujais žmonėmis ir sužinoti kažką naujo.

P.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.

7 thoughts on “Kiek galima uždirbti iš nekilnojamo turto Gruzijoje?

  1. Aš irgi turiu draugų kurie yra nusipirkę NT Batumyje ir gal dar net Šiaurės Kipre. Paklausinėsiu ir parašysiu straipsnį, jei sužinosiu ką plačiau.
    Man šios investicijos šiek tiek atrodo per rizikingos sau pačiam, nes Gruzija turėjo karą, o šiaurės Kipras irgi neaiškus, pilkoj zonoj, kad po to kiprams susijungus ar kažkaip kitaip nematytų tavęs, kaip uzurpatoriaus ir neatimtų iš tavęs turto, nes ten kadaise buvo kažkeno žemė.
    Mane labiau asmeniškai vilioja Ispanija dėl asmeninių patirčių, bet graža turėtų būti mažesnė ir daugelį gali išgasdinti ūkio ‘okupacijos ‘ įstatymas.

  2. Sakartvele esu buvęs daugybę kartų, įvairiuose regionuose. Labai pigi šalis, pakankamai geras klimatas ir viena iš saugiausių, tiek mano tiek numbeo vertinimu. Na o nuoma Batumyje tikrai reikalauja ten turėti atstovą, kontrolės nebus, tas atstovas gali dirbti apeidamas Jus, daugelis net bookingą apgaudinėja, prašo atšaukti nuomą, ima paskui grynus. Atsiskaitymas kortelėmis visai nepaplitęs, valiuta laris, per dešimtmetį praradusi pusę vertės euro atžvilgiu. Labai daug stato, tokių kaip Vilniaus Europa pastatų daug, tiesiig daugiabučiai skruzdėlynai, sezonas jų supratimu tėra 2-3 mėnesiai, nes tik tada miestas perkrautas, likusiu laiku pasiūla labai didelė, nuoma nuo 6 eur lovadienis, bet puikus 3miegamųjų butas centre nesezono metu (spalį-birželį) atseis 30-40 eurų, ypač, jei bent kartą iš to savininko jau nuomavotės. Jei nemokate rusų kalbos, tai nesusikalbėsite su daugiau nei 70% poilsiautojų. Kavinėse dominuoja meniu rusų – kartvelų kalbomis. Batumyje nemažai turkų ir jų kavinių bei parduotuvių.

    1. Nežinau, kada jūs lankėtės Sakartvele paskutinį kartą, bet šalis nėra labai pigi, aišku čia labai reliatyvu ir subjektyvu.
      Nuo mano pirmojo apsilankymo 2015 iki dabar kainos turbūt išaugo 2-3 kartus.
      O atsiskaitymas kortelėmis paplitęs visur (na aš beabejo nekalbu apie fizinius asmenis iš kurių galimai teko nuomotis apartamentus ir per booking neleido atsiskaityti kortele, čia turbūt labiau mokesčių pavedimams į trečiąsias šalis klausimas).
      Tad čia dar viena problema temos autoriui. 80-90% turistų – rusai. Kaip paimti nuompinigius? Vietiniai paprastai prašo grynais padaryti įmoką į jų kortelę, vienu iš mokėjimu automatų (vietiniai jais moka komunalinius mokesčius). Tokie automatai paprastai yra ir orbi towers’uose.

      1. Ačiū už komentarus, jėga, kad turite pirmų rankų patirtį. 🙂 Nuompinigius, manau, kad paimti per Booking.como arba AirBnb neturėtų kilti kliūčių?

        1. Dėl booking ar AirBnb atsakyti negaliu, reik skaityti jų T&C ir visus fine printus. Ir labai gerai apgalvoti tokias smulkmenas pries ryžtantis kelti koją į nepažįstamą rinką.

  3. Labas, jei pirkčiau, tai tik ten kur turiu patikimų, savų žmonių, kurie galėtų rūpintis turtu ir turėčiau lengvą patekimą iki tos vietos.
    Atreipk dėmesį, kad šios, trečios šalys yra smarkiai korumpuotos, grubiai kaip 90s Lietuvoje. Ne vien valdžia, gaujos, bet ir žmonių mentalitetas. O tu pats jaunas ir svetimšalis, mano akim – easy grobis.
    Turiu real story, kad pagauti kampą, draugas nusipirko ofisą pastatą, panašioje šalyje, po kelių metų susitaupius restauracijai sužinojo, kad ofiso pastatas jam nebepriklauso. Kažkas nuėjo pas korumpuotą notarą, kuris perleido pastatą kitam juridiniam vienetui, tada dar įvyko 4-5 NT objekto perleidimo operacijos ir ate. Pats machinacijos mechanizmas sudėtingesnis, bet galutinis rezultatas aiškus.

    Aišku, jei trūksta adrenalino dar galima galvoti apie Maskvą, Albaniją, Kievą.

    Jeigu nori pirkti dar NT, bet neturi pradinio, galbūt verta pagalvoti apie mūsų vietinę paslaugą Rent to buy, duos butą be pradinio, kurį išnuomavus sukaupsi dalį pradinio. 🙂

  4. Iš savo dviejų metų patirties Gruzijoje, galiu pasakyti, jog viskas ten yra kur kas sudėtingiau nei atrodo.
    Orbi group yra absoliutus monopolininkas Batumyje, statybų mąstai didžiuliai, ir be abejones tokių apartamentų pasiūla kelių metų begyje begalo išaugs. Kas būna su kaina, kai kyla pasiūla turbūt visi šiame bloge žinome.
    Iš privalumų orbi bokštuose yra tai, kad visad dirba registratūra, kurie gali išduot raktus tavo nuomininkui, ir teikia vietinę kambarių tvarkymo paslaugą. Tad teoriškai, gali administruoti ir pats, be vietinių „pagalbos”. Bet čia vienintelis pliusas.
    Gruzinai iš esmės yra mums kultūriškai labai labai tolimi. Su jais itin sunku ir jei gali neturėt verslo reikalų su vietiniais – geriau ir neturėk.
    Dėl korupcijos ir neaiškių schemų nerimauti nereiktų.
    Jei visgi labai labai susigundytum šia avantiūra, tai geriau siūlyčiau targetint ilgalaike nuoma vietinius expatus. Batumije jų yra pakankamai nemaža bendruomenė.

Leave a Reply