Geriausias ETF ir akcijų brokeris Lietuvoje 2021 metais

Categories Investicijos
ETF brokeris Lietuvoje 2021

Vakar TradeStation Global pasiūlė susimokėti 15 dolerių per mėnesį tam, kad galėčiau pirkti ETF ir akcijas. Baikit, nemanau. Atsisakiau jų paslaugos ir likau keblioje padėtyje – ką daryti su savo menku akcijų portfeliu Interactive Brokers. Kaip visada, minčių kilo įvairių ir iki šiol nesu iki galo apsisprendęs. Praleidau apie pusvalandį ieškodamas geresnių variantų ir dalinuosi savo išsamiais pastebėjimais.

Trading 212

Pirma mintis buvo, kad mažomis sumomis galėčiau investuoti nemokamai per Trading 212. Tai UK ir Bulgarijoje registruotas brokeris, jame nėra jokių komisinių. Brokeris uždirba parduodamas akcijas brangiau, nei yra jų savikaina. Kaip tai veikia, nesu tikras, man nėra įdomus pats mechanizmas.

Problema ta, kad norint išeiti iš brokerio, viso savo turto perkelti kitur galimybės nėra, nebent turtą norima parduoti. Tai padarius iškart tektų susimokėti GPM ir pasitikėjimo tai, kad turto negalima perkelti kitur man neprideda.

Antra problema yra ta, kad nepavyko rasti visų norimų akcijų. Neradau aukso kasyklos akcijų, nors jomis prekiaujama Vokietijoje, UK ir Kanadoje. Keista.

Man šis brokeris primena Revolut – pigu, sąlyginai patogu, tačiau didelių sumų jame nenorėčiau investuoti. Jei akcijų portfelio neketinčiau didinti daugiau nei €10.000 ir investuočiau tik į ETF, o ne pavienes akcijas, manau, kad tai galėtų būti neblogas pasirinkimas.

Revolut

Revolut turiu €1.000 akcijų portfelį ir ketinu jį didinti pamažu. Nemanau, kad jis smarkiai išsiplės. Mane domina nemokama prekyba, nors ir gana ribota, nes prekiauti galima tik dalimi USA įmonių.

Didžiausias platformos patogumas man – nereikia niekur pervesti pinigų iš sąskaitos, užtenka pasikeisti eurus į dolerius ir važiuojam.

Revolut naudosiuosi, kai norėsiu įsigyti didesnių įmonių USA akcijų. Dabar turiu Facebook, Amazon, Microsoft. Iš esmės tas, į kurias labiausiai investuoja didžiausi ETF. Kol pinigų rinkoje daugės, tol šių įmonių akcijų kaina turėtų augti gana ženkliai. Kai investuotojai pradės pinigus traukti iš ETF, atitinkamai ir nuostoliai bus didesni nei indekso.

CapTrader

Beskaitydamas reddit atradau CapTrader. Tai Interactive Brokers tarpininkas, kaip buvo ir TradeStation Global. Didžiausias privalumas – nėra mėnesinio 10 USD neaktyvumo mokesčio. Tačiau tranzakcijos mokestis perkant Europos akcijas – bent €4. Tad perkant dvi ar daugiau akcijas per mėnesį, kainos išsilygina.

Manau, kad šis variantas naudingas tiems, kas investuoja į ETF ir daro retus pavedimus ir turi sąlyginai mažą portfelį.

Maniau, kad tai yra puikus sprendimas, nes nereikia mokėti mėnesinio mokesčio, tačiau Europos akcijas pirkti ketinu bent kartą per mėnesį, tad daug vertės šiame pasiūlyme nematau.

Swedbank ir Luminor

Taip pat patikrinau Swedbank ir Luminor Investavimo įkainius. Baltijos rinkoje – no brainer – viskas nemokama. Žvelgiant toliau, mano smulkioms investicijoms po kelis šimtus ar tūkstantį eurų šiuose bankuose vietos nėra, nes už vieną pavedimą įkainiai Europos rinkose sukasi apie €11. Daugiau gilintis nebuvo verta.

Interactive brokers

Manau, kad liksiu su Interactive Brokers. Per metus sumokėsiu apie €100, tad pirmais metais komisiniai brokeriui nuo planuojamo portfelio sudarys kosminį 1%. Tačiau penkių metų eigoje tikiuosi, kad pavyks pasiekti €100.000 ribą, nuo kurios nėra skaičiuojamas neaktyvumo mokestis ir gyvensiu ilgai ir laimingai.

Iš esmės tai yra tingus mano sprendimas. Jeigu ne aukso kasyklos akcijos, veikiausiai būčiau pasirinkęs Trading 212. Tačiau dabar turėsiu didesnę paskatą investuoti didesnes sumas į norimas akcijas ir, jei IB kainodara nesikeis, galėsiu išsividurkinti turimas Europos rinkų akcijas, nes nereikės galvoti kaip suinvestuoti kuo didesnę sumą vienu ypu, kad sutaupyčiau komisinių.

Jei investuočiau tik į ETF, manau, kad rinkčiausi Trading 212 ir laukčiau Robinhood-like startup‘o Europoje. Dabar, deja, vėl tenka pavydėti amerikiečiams ir rinktis tarp Renault, Peugeot ir Citroen lygio brokerių. Lyg ir važiuoja, tačiau pasirinkimas yra kompromisinis.

Ką renkatės Jūs?

P.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €51, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

23 thoughts on “Geriausias ETF ir akcijų brokeris Lietuvoje 2021 metais

 1. Kiek teko skaityti Giem nuotykius su IB, Tavo pastebėjimus, ŠešiNuliai įžvalgas – toks vaizdas, kad esam užmirštas kampelis. Super sekli Lietuvos rinka. Dabar dar ir Brexit’as padaužė per šonus įvairioms platformoms.
  Aš kadangi dar labai neįsijaučiau į akcijas, ETF; tai man pakanka Swedbank’o ir ETFMatic. Dabar kiek žinau ETFMatic neregistruoja naujų klientų iš LT (gal tik laikinai).

 2. Vokietijoje yra Trade Republic. Visi pirkimai kainuoja 1€, o jeigu pasidarai menesinį taupymo planą, tada jis nekainuoja nieko. Už tavo investuojamą menesinę sumą perki ne tik pilnas akcijas, bet ir fractional shares.

   1. Tai Vokietijos startup’as. Šiemet pasiekiamas jis jau ir Prancūzijoje… Gal neužilgo plėsis ir toliau.

 3. Asmeniškai naudojuosi SEB, robinhood-like stratapuose savo pinigų nelaikysiu, geriau susimokėsiu tuos kelis eur už operaciją, kadangi mano strategija pirkti ir laikyti, man tie 10€ komisiniai nėra labai baisu. Galima ramiai miegot, kad po to nereikėtų į burgariją savo akcijų važiuot ieškoti 😉

 4. Yra toks puslapis brokerchooser.com.

  Tai ten perėjau visus brokerius, pradžioje atmečiau tuos, kurie nedirba su Lietuva, tada atmečiau visus CFD, Forex ir t.t., nes mano akcentas yra rasti bent keletą brokerių, kurie leidžia prekiauti opcionais ir, ten atsidarius accountus, „apeiti” PDT rule (turi turėti >25k. accounte, jei nori atlikti >3 treidus per 5 d.)

  Tai iš viso radau tik tokius:
  – First Trade (www.firstrade.com)
  – Choice Trade (www.choicetrade.com)
  – Moomoo (www.moomoo.com)
  – QuesTrade (www.questrade.com)
  – Tradestation (www.tradestation.com)
  – Saxo bank (www.saxo.com)

  Nu ir aišku mano jau turimi IB (ar TradeStation Global per IB).

  Jei netingi – gali peržiūrėti šituos, aš irgi planuoju pasistudijuoti įkainius ir niuansus, tai gal rasim kažką įdomaus.

 5. Pradžiai pasirinkau ETFMatic, vėliau padidinęs investuojamas sumas greičiausiai rinksiuos IB, dėl to, kad ilgai veikia rinkoje ir yra užsitarnavęa savo vardą. Nebent Swedbank ar Luminor sušvelnintų kainodarą.

  1. Kiek skaiciau – ziauriai mazas etf pasirinkimas.
   Reiktu dar gilintis del saugumo, ar esi tikrasis vertybiniu popieriu owneris ir t.t.

 6. Nuosirdziai nesuprantu tu, kurie naudojosi TradeStation Global (TSG), bet net nesvarsto CapTrader – is esmes toks pats patikimas brokeris kaip ir TSG, tik mokestis vietoje 1.75 -> 4.00. Dabar jau ir swedbank 11 euru mokestis nebaisus, ir 10 IB monthly fee. Tai kam tada isvis buvote pas TSG? Del mazu fee? Tai kas pasikeite?

  Trading 212 atrodo geras deal’as, bet dideliu sumu ten nelaikyciau.

  1. Stasy,

   jei pirkčiau tik ETF, tuomet CapTrader ok, dabar perkant pavienes akcijas gaunasi pigiau. 🙂

   1. Suprantu. Yra skirtingu case’u. Cia apeliavau i tuos, kurie karta per menesi perka etf.

    P.s. aciu uz apzvalga.

 7. Nelabai suprantu, kodėl 10 € per mėn investuotojui daug, argi neįmanoma ten nirmaliai uždirbti, kad taupomi keliasdešimt eurų?

Leave a Reply