FIRE Tortas

Planuoju FIRE pajamų struktūros sluoksnius iš anksto – nenoriu skubotų sprendimų vos pasiekus norimą tikslą. Manau, kad protinga su pajamų struktūra susigyventi po truputį, kad atėjus laikui elgtis kaip nori nereikėtų sukti galvos ir stipriai jaudintis, jei kažkas įvyks ne pagal planą. Dalinuosi savo FIRE torto sluoksniais.

Pagrindas – du biskvito sluoksniai

Jeigu rinkos krenta ir pasaulis kraustosi iš proto, parduoti vertybinius popierius su nuolaida – nenaudinga.

Torto pagrindas turi būti stiprus ir stabilus. Juo jau iš dalies esu pasirūpinęs – du butai Vilniuje, skirti nuomai. Jie generuoja €700 pajamas per mėnesį šiuo metu. Didžiausią naudą butai teiks ateityje, augant vilniečių pajamų lygiui, kartu ir didėjant nuomos kainoms.

Jeigu nutiktų kažkas netikėto ir nebetekčiau visų kitų pajamų šaltinių, į vieną iš butų įsikraustyčiau pats (jei nepavyktų išnuomoti arba nebeturėčiau galimybių pats susimokėti už nuomą), o kitas išnuomotas būstas dengtų turimus įsipareigojimus už abu butus. Tad liktų pasidengti būtinas pragyvenimo išlaidas, kurios blogiausiu atveju ženkliai sumažėtų if shit hits the fan. 🙂

Torto pagrindą galbūt stiprinsiu ateityje, priklausomai nuo bankų noro man padėti vystyti nuomos veiklą.

Pirmas įdaro sluoksnis – paskolos

Pastaruoju metu tarpusavio paskolų platformų pinigus nukreipiu į kitus aktyvus dėl sumažėjusios grąžos. Tačiau mano strategija krizės metu turėti tarpusavio paskolų pasiteisino – srautas buvo stabilus, o antrinėje rinkoje galimybės uždirbti buvo puikios dėl daugybės bailių.

Vertinu paskolas dėl galimybės išskaidyti investicijas ir pastovaus pinigų srauto. Dabartinį ±€30.000 portfelį ketinu didinti iki ±€100.000, nebent palūkanos ženkliai sumažėtų į vienženklę teritoriją. Toks portfelis turėtų generuoti bent €800/mėn. pajamas ir atsitikus netikėtumams su NT dengtų paskolos įmokas ir pragyvenimo išlaidas.

Antras biskvito sluoksnis – viso pasaulio akcijų fondas

Šią vietą šiuo metu esu visiškai apleidęs. Tradestation Global paskelbus naują kainodarą, likau su Interactive Brokers, tačiau nebeturiu viso pasaulio fondo indekso (VWCE) fondo.

Šiuo metu mano rizikos apetitas prilygsta lošėjo ir „saugios – rizikingos“ investicijos į indeksą man yra mažiau įdomios, nei į torto grietinėlę. Cukrus kelia priklausomybę. 🙂

Anksčiau maniau, kad NT pirksiu, kai norėsiu stabilumo ir tai bus mano exit‘as iš rizikingesnių investicijų. Dabar tokį patį mąstymą turiu apie viso pasaulio akcijų indekso fondą. Neturiu nusibrėžęs tikslaus eurų kiekio, kokį norėčiau pasiekti su antru sluoksniu, manau, kad ilgainiui ten kreipsiu visas pajamas, kurių nežinosiu, kaip įdarbinti geriau.

Grietinėlė – YOLO fund

Crypto, pavienės augimo akcijos ir privataus kapitalo investicijos. Be jų tortas gali būti iškeptas, tačiau jis nebūtų toks skanus.

Šiuo metu grietinėlę sudaro ±€5.000 pavienių akcijų, Bitcoin ir Ethereum pavidalu. Ateityje į šį sluoksnį tikiuosi pridėti startupo, kuriame dirbu, akcijų, kurias artimiausiu metu turėčiau gauti opcionų pavidalu. Tereiks atidirbti dar keletą metų, kol tai taps realiu kūnu. 🙂

Šiuo metu visas naujas investicijas kreipiu į pavienes akcijas ir, manau, kad tai yra klaidinga ilgu laikotarpiu, nes neturiu žinių aplenkti visą rinką. Remiuosi vieno blogo įžvalgomis ir, nors jos ir gali būti teisingos, tačiau nebūtinai pasirodys geriau nei paprasčiausias investavimas į visą rinką sekantį fondą.

Į grietinėlę ketinu įdėti 10% nuo savo pirminio FIRE tikslo – €25.000 savų pinigų. Jei investicijos bus sėkmingos – jų prieaugį laikysiu arba kreipsiu, kur norėsiu.

Šis tortas man padengs būtiniausias gyvenimo išlaidas net ir finansiškai blogiausiais laikais. Visi papildomi torto sluoksniai veiks kaip mielės ir pamažu kildings besipučiantį tortą. 🙂

Kaip pasyvias pajamas dėliojate Jūs?

P.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €61, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

Leave a Reply