Gyvenimo stiliaus infliacija

Categories Investicijos
Gyvenimo stiliaus infliacija

Šį mėnesį mano pajamos pasiekė man nematytas aukštumas – ±€2.500, kurių daugiau nei trečdalis pasyvios. Dalį to lėmė vienkartinės pajamos kaip užstatas už butą, o ilgalaikį prieaugį lėmė padidėjusios nuomos pajamos dėka antro buto. Kone kas penkias dienas į mano sąskaitą įkrenta pinigų ir susiduriu su naujais iššūkiais – kaip tai sukontroliuoti.

Vidutiniški pinigų valdymo įgūdžiai

Šiuo metu mano pinigų valdymo įgūdžiai yra vidutiniški – įsigijau akcijų už skolintus pinigus. Jei akcijos augs daugiau nei 7% per metus – uždirbsiu, jei ne, uždirbs kreditorius ir būsimas mano akcijų pirkėjas. Skolintis investicijoms nerekomenduoju – prarasite pinigus ir dar susimokėsite palūkanas, nebent tai investicija į teigiamą pinigų srautą kuriančius aktyvus. Aš tai darau pramoginiais tikslais ir tai nėra sektinas pavyzdys. Istoriškai tokios situacijos, kai žmonės skolinasi akcijų pirkimui dažnai buvo ženklas, kad vyksta kažkas negerai ir situacija greitai gali pasikoreguoti. 🙂

Turint daugiau nei įprastai pinigų prarasti kelis tūkstančius eurų neatrodo tragedija. Tačiau ilgame laikotarpyje tai gali ženkliai sulėtinti pasyvių pajamų progresą.

Smulkmė

Taip pat pastebėjau, kad daug mažiau suku galvą dėl smulkių išlaidų. Nuomininkams reikia keptuvės – imkit ir išskaičiuokit iš nuomos. Tikiu, kad ilgame laikotarpyje man tai padės išlaikyti gerus santykius su nuomininkais, kurie brangiai moka už nuomą. Jeigu jie išsikraustys – galbūt geras santykis su manimi lems jų rekomendaciją draugams nuomotis mano butą. Blogiausiu atveju – turėsiu keptuvę ir bus lengviau išnuomoti butą. 🙂

Jei noriu pasilepinti junk food‘u iš Bolt Food – keli papildomi eurai išlaidų per savaitę gyvenimo gale mano gyvenimo džiaugsmo nepakeis.

Seniau daug laiko ir energijos kreipiau į smulkias išlaidas, dabar jaučiu, kad mano būsimos gyvenimo kokybės tai ženkliai nepakeis. Pinigus leidžiu šiek tiek plačiau, tačiau mano santaupos gana sparčiai auga, nes ir toliau 40 – 60% pajamų suinvestuoju į FIRE tortą.

Šiuo metu laisvvai jaučiuosi apie išlaidas iki kelių dešimčių eurų. Nebeveikiančio asmeninio telefono kolkas keisti neplanuoju ir naudojuosi darbiniu. Kelių šimtų eurų dydžio išlaidoms dar nesu pasiruošęs. 🙂

Iki šiol neigiau gyvenimo stiliaus infliaciją didėjant pajamoms. Ji nejuntama, tačiau smulkių išlaidų atlaisvinimas padeda išvengti savigraužos leidžiant pinigus. Mažiau savigraužos – ilgesnis gyvenimas. 🙂

P.S. prieš atliekant investicinius sprendimus būtinai patys įsigilinkite į produktą ir jį ištyrinėkite. Šis straipsnis yra tik mano dalinimasis savo patirtimi ir nėra rekomendacija priimti investicinius sprendimus. Aš esu šališkas žmogus ir galiu būti priklausomas nuo gaunamų referal’ų, galiu dirbti rekomenduojamoje įmonėje arba būti jos akcininku. Do your own research.


Patiko postas? Prenumeruok arba palik man arbatpinigių. Palaikykite mane

Viso rėmėjai paaukojo €61, kurie buvo skirti apmokėti dalį hostingo ir domeno išlaidų. Ačiū!

9 thoughts on “Gyvenimo stiliaus infliacija

 1. Haha, kai aš nuomovausi, man buto šeimininkas atsisakydavo apmokėti iš nuomos, jeigu aš ką panašaus pirkau… Tipo gali išsinešti, tai nuolaidų nebus.

  1. Kaip nuomotojas, nuomoju buta, o ne rakandus. Jei renkiesi tarp 2 butu, nemanau, kad apsisprendima lems keptuve ar televizorius. Lems vieta, buto estetika, emocija. Kita kalba, jei gali padidinti kaina del kazko papildomo. Paprase nuomininkas pastatyti dziovykle, ok, bus, bet kaina kyla 10eur/men. Dziovykles nebereikia 🙂

 2. Užstata uz buta itrauki i pajamas? Manau tai nera pajamos, tai yra tiesiog uzstatas ir ta suma nera tavo pinigai.

   1. Na, priklauso ar paskui lengva bus išimti ir ar tą darydamas neturėsi nuostolių (nereiks dar vienos paskolos imti).
    Šiaip apskritai, kadangi butai dar nėra tavo, ar turi finansinę pagalvę netikėtiems dalykams? (Pvz EURIBOR kyla ir jau tavo paskola kainuoja ne 2% o 5% – Atsimink turi dvi paskolas ne vieną? Arba rinkoje būsto vertės krenta ir bankas reikalauja įnešti papildomas sumas, kad padengti kredito-vertės santykį).

    Tikrai skatinčiau įsivertinti galimas rizikas ir būti joms pasiruošus, nors tai ir reikštų kad kažkokia portfelio dalis turi gulėti kaip idėlis kredito unijoje su menku uždarbiu..

    1. Labas, MrD,

     ačiū už komentarą.

     Pagalvė yra likvidžiam turte – akcijose, cash’o nelaikau. Įmokų už paskolas dydis sudaro mažiau nei 20% nuo mano pajamų, tad rezervo turiu į valias. Šiuo metu užtenka, kad vienas butas būtų išnuomotas ir tai beveik pilnai dengia abiejų įmokas. Jei kils iki 8%, tuomet abiejų būstų nuomos pajamas pilnai surytų įmokos, tad rezervas ganėtinai ženklus.

Leave a Reply